Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 04:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kamera do sportu - piłka nożna 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera do sportu - piłka nożna
Witam, możecie polecić mi jakąś kamerę do transmisji internetowej podczas meczu piłki nożnej. Kamera miała by realizować zbliżenia, do planu ogólnego na tą chwilę będę musiał używać "kamerkę turystyczna"
Dobrze by było gdyby taka kamera była w rozsądnej cenie, może być jakiś starszy model. Ważne jest to aby przy szybkich akcjach na dużym zbliżeniu obrazek nie ścinał.

poniedziałek, 24 listopada 2014, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: kamera do sportu - piłka nożna
geronic napisał(a):
Witam, możecie polecić mi jakąś kamerę do transmisji internetowej podczas meczu piłki nożnej. Kamera miała by realizować zbliżenia, do planu ogólnego na tą chwilę będę musiał używać "kamerkę turystyczna"
Dobrze by było gdyby taka kamera była w rozsądnej cenie, może być jakiś starszy model. Ważne jest to aby przy szybkich akcjach na dużym zbliżeniu obrazek nie ścinał.

Zagadnienie transmisji do sieci to dosyć obszerny temat... jeśli nawet nie wiesz jakiej kamery użyć to będzie Ci ciężko to wszystko ogarnąć.
Elementarne pytania:
- jaki budżet;
- czym chcesz przechwytywać sygnał do komputera/miksera (jaki sygnał musi wypuszczać kam)

poniedziałek, 24 listopada 2014, 20:51
Nowy
Nowy

ok więc tak. Wszystko mam już tak naprawdę ogarnięte. Bo transmisje już wykonywaliśmy. Na tą chwilę stream'uje przez Xsplit'a a sygnał do kompa wprowadzam poprzez hdmi (2x karta averMedia HD Broadcast) mam serwer który bez problemu obsługuje ponad 3000 user'ów Sam komputer też daję radę i nic nie ścina. Może z czasem zainwestuję także w mikser video i 3 kamerę bo chciałbym też robić powtórki z akcji. Do dźwięku mikrofonów(komentarz) też mam osobny interfejs audio.

Do tej pory podnajmowałem ekipę z kamerami ale teraz potrzebuje zakupić swój sprzęt a ewentualnie do pracy zatrudniać tylko operatora kamery.

Więc potrzebuje się poradzić w kwestii samych kamer. Ewentualnie interesuje mnie wasza opinia czy kabel HDMI lepiej wzmocnić jakimś urządzeniem (potrzebuje ok 15m kabla) i zrobić 2 krótsze czy może 1 długi (15-20m) ale lepszej jakości? Docelowo chciałbym zainstalować 3 kamerę przy samej murawie i tu pewnie trzeba by światłowód zakończyć HDMI tylko nie wiem jak?

Obraz do kompa chciałbym otrzymać jak do tej pory, czyli min 720 a najlepiej 1080.

Ja zajmuję się całym projektem, łącznie z pozyskiwaniem reklamodawców a na samych kamerach znam się mało, zawód fotograf a nie filmowiec :)

poniedziałek, 24 listopada 2014, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

geronic napisał(a):
Ja zajmuję się całym projektem, łącznie z pozyskiwaniem reklamodawców a na samych kamerach znam się mało, zawód fotograf a nie filmowiec :)

ile płaciłeś za streeam takiej ekipie jeśli można wiedzieć?

poniedziałek, 24 listopada 2014, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam,
Zajmuję się tym tematem od 2 lat.
Nie tylko sportem ale również innymi wydarzeniami.
Powiem tak temat nie jest łatwy jeśli to ma stać na wysokim poziomie.
Kamery to nie wszystko - licza się umiejętności.
Ale jeśli zajmujesz sie tym niedaleko Krakowa to chętnie za 3400zł zaopatrze Cię w pełni kompleksową usługę - film 3kamery, audio, stream.
Ewentualnie jakbyś szukał operatora to za 800zł mogę pomóc ze swoim sprzętem.

Jak nie masz takiego budżetu to zapraszam do dyskusji.

poniedziałek, 24 listopada 2014, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

geronic napisał(a):
ewentualnie do pracy zatrudniać tylko operatora kamery

Jeden operator? Co najmniej 2 operatorów, jeden na szerokich kadrach a drugi do zbliżeń (absolutne minimum!). I do zbliżeń musi być doświadczona osoba.

poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:00
Nowy
Nowy

To ile komu płaciłem czy zamierzam płacić nie jest tu tematem. Nie szukam też ekipy do wynajęcia. A operatorów kamer ma dobrych. Jak będę potrzebował doświadczonego operatora to z pewnością dodam tu ogłoszenie.

Teraz pytam tylko o polecenie dobrej kamerki do sprecyzowanego zadania. Czy ktoś może coś polecić jw. ?

poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jaki budżet ?

poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:23
Nowy
Nowy

cenzi napisał(a):
Jaki budżet ?

Dlatego że się nie znam na tym sprzęcie to trudno mi określić budżet. Może tak od 5-12k

poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Myślisz za tą kwotę 1 czy 2 kamerki nabyć?

poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:49
Nowy
Nowy

cenzi napisał(a):
Myślisz za tą kwotę 1 czy 2 kamerki nabyć?

Jedną, zastanawiam się nad Sony EA50eh ?

poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja sonowcem nie jestem ale wszyscy chwalą sony wiec raczej kamera za 12k to będzie dobry wybór. Może JVC?
Ogólnie ostatnio elektronika poszła cenowo w górę więc radziłbym się wstrzymać do nowego roku chyba że Cię czas goni ?

wtorek, 25 listopada 2014, 00:14
Nowy
Nowy

Czas aż tak bardzo nie goni. Myślę o sony tylko dlatego że wydaje mi się że mają dobre matryce. Przynajmniej w aparatach im się teraz poprawiło. Sam pracuje na Canonie i Sony aparatu bym nie kupił ale kamera to co innego :)

Docelowo chciałbym mieć kilka kamer i najlepiej w tym samym systemie więc ten pierwszy wybór musi być przemyślany.

wtorek, 25 listopada 2014, 00:21
Nowy
Nowy

geronic napisał(a):
ok więc tak. Wszystko mam już tak naprawdę ogarnięte. Bo transmisje już wykonywaliśmy. Na tą chwilę stream'uje przez Xsplit'a a sygnał do kompa wprowadzam poprzez hdmi (2x karta averMedia HD Broadcast) mam serwer który bez problemu obsługuje ponad 3000 user'ów Sam komputer też daję radę i nic nie ścina. Może z czasem zainwestuję także w mikser video i 3 kamerę bo chciałbym też robić powtórki z akcji. Do dźwięku mikrofonów(komentarz) też mam osobny interfejs audio.

Do tej pory podnajmowałem ekipę z kamerami ale teraz potrzebuje zakupić swój sprzęt a ewentualnie do pracy zatrudniać tylko operatora kamery.

Więc potrzebuje się poradzić w kwestii samych kamer. Ewentualnie interesuje mnie wasza opinia czy kabel HDMI lepiej wzmocnić jakimś urządzeniem (potrzebuje ok 15m kabla) i zrobić 2 krótsze czy może 1 długi (15-20m) ale lepszej jakości? Docelowo chciałbym zainstalować 3 kamerę przy samej murawie i tu pewnie trzeba by światłowód zakończyć HDMI tylko nie wiem jak?

Obraz do kompa chciałbym otrzymać jak do tej pory, czyli min 720 a najlepiej 1080.

Bardzo pomocne informacje. Też ostatnio jesteśmy razem z kolegą zainteresowani meczami na żywo. W niedzielę robiliśmy test na meczu ale z wykorzystaniem lustrzanki. Była jakaś ekipa z pro kamerami i trochę podpatrzyliśmy ale byli mało rozmowni. Może ktoś coś podpowie od czego zacząć.

wtorek, 25 listopada 2014, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cytuj:
Bardzo pomocne informacje. Też ostatnio jesteśmy razem z kolegą zainteresowani meczami na żywo. W niedzielę robiliśmy test na meczu ale z wykorzystaniem lustrzanki. Była jakaś ekipa z pro kamerami i trochę podpatrzyliśmy ale byli mało rozmowni. Może ktoś coś podpowie od czego zacząć.

Kolego Adam.slas wszystko czego potrzebujesz na początek opisał Ci kolega geronic

wtorek, 25 listopada 2014, 09:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona