Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 15:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Mała kamera w góry i nie tylko ;). 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Mała kamera w góry i nie tylko ;).
Mam pytanie o Waszą opinię w następującej materii. Chcę kupić małą, lekką kamerę w góry. To ostatnie to oczywiście tylko hasło, bo nie zawsze będę jej tam używał. Chodzi o kamerę która daje bardzo dobrą jakość obrazu i ma funkcje z dużych kamer jak zebra, peaking. Ma też /co bardzo dla mnie ważne/ możliwość w pełni manualnej obsługi. Musi mieć też czyste wyjście do rekordera. A jest przy tym mała i lekka, najlepiej taka żeby łatwo schować ją pod kurtkę.
Dość istotną kwestia to albo przyzwoity wizjer albo przynajmniej odchylany wyświetlacz dobrej jakości.
Budżet. Cóż jak najtaniej ale rozważę nawet takie po 20 kzł i więcej :).
Jakby ktoś miał jakieś opinie w tej materii to bardzo chętnie wysłucham :).

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mała kamera w góry i nie tylko ;).
czyli sony x70 sprawuje się dobrze jak sprawuje się canon xf200 nie wiem. Jeśli te kamerki są zbyt wielkie to proponuje sportowe zabaweczki GoPro HERO 4 Black - Kamera GoPro 4 lub Sony HDR-AS100

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 20:20
Bywalec
Bywalec

A używałeś?
Jakaś miniaturowa to nie jest ;). Ciekawe czy po zdjęciu uchwytu jest w ogóle jakiś dźwięk?
Podstawowa kwestia to jakość obrazka?
Sportowe mnie nie interesują.

wtorek, 23 grudnia 2014, 02:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Więc już tłumacze nic mniejszego od tych kamer na dzień dzisiejszy z dostępnych na naszym rynku się nie znajdzie chyba, że zadowolisz się lustrzanką lub zaawansowanym kompaktem ale tam o zaawansowanych funkcjach z których i tak nie skorzystasz zapomnij. Jak znam życie po pierwszej wyprawie w góry kamera czy też aparat w większości ustawień będzie działał na automacie więc radze się zastanowić co jest naprawdę potrzebne. Jeszcze jedno pytanie gdzie później ma być wykorzystany ten materiał.
Popatrz jeszcze na aparat panasonic DMC-GH 4 ( DMC GH 3 jest jeszcze do kupienia tańsza alternatywa 4 i sporo kasy zostaje na akumulatory ) tylko trzeba pamiętać do tej lustrzanki trzeba dokupić bardzo dobry obiektyw.

wtorek, 23 grudnia 2014, 13:09
Bywalec
Bywalec

Bogdanst napisał(a):
Więc już tłumacze nic mniejszego od tych kamer na dzień dzisiejszy z dostępnych na naszym rynku się nie znajdzie chyba, że zadowolisz się lustrzanką lub zaawansowanym kompaktem ale tam o zaawansowanych funkcjach z których i tak nie skorzystasz zapomnij. Jak znam życie po pierwszej wyprawie w góry kamera czy też aparat w większości ustawień będzie działał na automacie więc radze się zastanowić co jest naprawdę potrzebne. Jeszcze jedno pytanie gdzie później ma być wykorzystany ten materiał.
Popatrz jeszcze na aparat panasonic DMC-GH 4 ( DMC GH 3 jest jeszcze do kupienia tańsza alternatywa 4 i sporo kasy zostaje na akumulatory ) tylko trzeba pamiętać do tej lustrzanki trzeba dokupić bardzo dobry obiektyw.

Chyba jednak źle znasz życie, bo mnie się chciało targać w góry dawniej PD170, a teraz EX1R ;), o żadnym automacie nawet nie myślałem. Zresztą po co?
Myślałem o aparacie ale doświadczenie pokazuje że mają ukrytych sporo różnych ograniczeń, nie mówiąc już o nie zawsze dopracowanym obrazku.
Miałeś któryś z tych aparatów?

wtorek, 23 grudnia 2014, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam ale z innej firmy jest to sony L7s i do tego kilka obiektywów stałek oraz jeden zmiennoogniskowy . W moim przypadku tylko zmiennoogniskowy może pracować na automacie jak ktoś tego potrzebuje pozostałe obiektywy pracują tylko w trybach ręcznych co akurat mi odpowiada. Natomiast co do Ciebie skoro Jesteś tak bardzo zaawansowany w filmowaniu to zadawanie pytań w stylu: jaka kamera będzie posiadać profesjonalne i zaawansowane funkcje jest raczej mało profesjonalne i sugeruje, że ktoś szuka kamery do zabawy lub jako rodzinny rejestrator imprez. Natomiast co do mojej znajomości życia wiem co piszę.

wtorek, 23 grudnia 2014, 16:57
Bywalec
Bywalec

Co Ci przeszkadza że zadaję tu pytanie? To forum tylko dla amatorów, czegoś nie doczytałem? Nie znam całego sprzętu jaki jest na rynku, po prostu słucham wszelkich sugestii, bo mimo że filmowaniem zajmuję się już od bardzo dawna to nie uważam że zjadłem wszystkie rozumy. Nie rozumiem po co się tak napinasz.

wtorek, 23 grudnia 2014, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sądzę, że GH4 pozytywnie by ciebie zaskoczył w porównaniu do Ex1. Z resztą GH3 pewnie też. Oczywiście w kwestii obrazu bo z ergonomia wiadomo - aparat ;)

wtorek, 23 grudnia 2014, 19:29
Bywalec
Bywalec

mstmst napisał(a):
Sądzę, że GH4 pozytywnie by ciebie zaskoczył w porównaniu do Ex1. Z resztą GH3 pewnie też. Oczywiście w kwestii obrazu bo z ergonomia wiadomo - aparat ;)

Wiem że obrazek jest na poziomie najlepszych kamer. Problemem jest ergonomia i .......wielkość. Kolega ma i to jest jednak spory kloc ;). No ale myśleć o nim będę :).

wtorek, 23 grudnia 2014, 21:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]