Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 20:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Glidecam czy flycam do kamery Canon 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Glidecam czy flycam do kamery Canon
Witam! :)

Często filmuje różnego rodzaju ujęcia dynamiczne, np. podczas biegu. Podejrzewam, że wiecie jak wygląda taki materiał nagrywany z ręki :D (słabo). Zastanawiam się nad wyborem stabilizatora (chyba tak to się nazywa) do mojej kamery (Canon Legria HF G25). Podobają mi się konstrukcje typu flycam lub glidecam (nie za bardzo rozumiem różnice w nazewnictwie, bo zasada działania wydaje się podobna). Poleciłby ktoś taką konstrukcję dla amatora w rozsądnej cenie i wytłumaczył różnicę pomiędzy tymi urządzeniami? Filmowanie to moje hobby, ciężko mi powiedzieć ile jestem w stanie na taki sprzęt przeznaczyć, bo nie wiem do końca z jakim przedziałem cenowym mam się liczyć.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! ;)

piątek, 9 stycznia 2015, 22:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Glidecam czy flycam do kamery Canon
Ja mam na stanie parę FlyCam 5000. Da się to ustawić że działa jak powinien. Myślę że do twojej kamery styknie ci wersja 3000. Moja stabilizacja przeszła boje min. w lesie, podczas deszczu czy wiatru. Pracowała w błocie. Jeden znich jeździł w auta typu suv, terenówka. Podpięte oświetlenie itp.

W skrócie Glidecam to wyższa półka, jakość i wykonanie. Łatwiej to wyważyć. Da do flycama się przyzwyczaiłem. Jak potrzebuje się przezbroić, żaden problem. Nie zapomnij kupić do tego szybko złączki, jakieś stabilnej, żadnego plastikowego badziewia. Tylko się nawk...
Wyważenie, są tutoriale w sieci.

Tutaj masz fajny zestawik ;].

http://herculesdslr.pl/systemy-stabiliz ... -5000.html

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 15:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]