Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 19:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czułość i światło 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czułość i światło
Mam do Państwa pytanie Ile wynosi minimalne nasycenie światła na prawiddłową prace kamery Sony DCR-TRV14 lub troszke podobnej do niej??? Proszę o odpowiedź...Dziękuje

poniedziałek, 13 października 2003, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 13 października 2003, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zadałeś dość nieprecyzyjnie pytanie. Co oznacza "... prawidłowa praca kamery..." ? Kamery z serii DCR-TRV posadają NightShot, czy obrazek jaki uzyskasz używając go już jest "prawidłowy"? Chcesz to emitować w tv i chodzi Ci o jakość czy zamierzasz kęcić w ciemni fotograficznej i chciałbyś cokolwiek zobaczyć? Poza tym pytając "...ile wynosi minimalnenasycenie światła..." oczekujesz wartości w luxach? Jeśli tak to w necie można znaleźć dokładną specyfikację kamer Sony.

poniedziałek, 13 października 2003, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie proste i dość skomplikowana odpowiedź.
Bez względu na kamerę ilość światła zależy od zastanych warunków oświetleniowych/ okna,ich wielkość, moc żarówek w kinkietach i innych źródłach światła oraz oświetlenia którym dysponuje i może zastosować filmowiec.
Ja używam taką ilośc światła która pozwala na poprawną ekspozycję, zapewnia trochę głebi ostrości oraz jest akceptowana przez np. gości na weselu. Zawsze bliżej minimalnych wymogów niż pełnych potrzeb, zawsze też używam doświetlenia na kamerze 35W z regulacją skupienia oraz niebieskim filtrem/ w razie potrzeby/
Tylko praktyka i znajomość zasad teoretycznych pozwala na prawidłowe dobranie oświetlenia .
Pozdrawiam

wtorek, 14 października 2003, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Drogi Bartolo Moje pytanie brzmiało Ile wynosi minimalne nasycenie światła na prawidłową pracę Kamery...i teraz odpowiem;) minimalne nasycenie światła dla prawidłowej pracy w/w kamery to 5 luxów...
Gdy nasycenie światła będzie mniejsze kamera rozjaśni obraz co spowoduje pogorszenie jakości filmu widoczne to jest najbardziej na tv...szczegów chyba nie musze opisywać... myślę że wyjaśniłem to już troszeczkę prościej jeśli nadal nie wiesz co miałem na myśli na Twoją prośbę postaram się z kolegami użłożyć jeszcze prościej...

prawidłowy-wyraz oznaczający właściwą postać sparwy rzeczy; nie naruszoną, utrzymjącą własności na odpowiednim poziomie...

pozdrawiam

wtorek, 14 października 2003, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jak napisałem "prawidłowa.." wydaje mi się bardzo szerokim pojęciem. Dla jednych do prawidłowej pracy kamery wystarczy 5 luxów dla innych bedzie to za mało. Wszystko zależy od oczekiwań. Powołam się jeszcze raz na przykałd: emisja tv czy rejestracja ruchu.
Moje pytanie wynikało tylko z chęci udzielenia Ci jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi.
Pozdrawiam i życze miłej i owocnej pracy.

środa, 15 października 2003, 16:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]