Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Nagrywanie dźwięku zewnętrznym mikrofonem w Samsung Note 3 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nagrywanie dźwięku zewnętrznym mikrofonem w Samsung Note 3
Witajcie,

chciałbym zacząć nagrywać filmy na YouTube przy pomocy aplikacji lgCameraPro w telefonie Samsung Galaxy Note 3.
Filmy wychodzą moim zdaniem dosyć dobrej jakości - oczywiście po dobraniu odpowiednich parametrów w programie np. Bitrate: 50Mbps (wydaje mi się, że nie kupiłbym kamery cyfrowej do 1000zł robiącej lepsze filmy, chyba, że się mylę?).
Oto próbka: http://youtu.be/Lcbpkw_I_gQ

Mam jednak inny problem - nagrywania dźwięku.
Obraz nagrywać będę "zza pleców", więc raczej marna szansa, żeby mikrofony w Note 3 w zadowalającym stopniu poradziły sobie z wyłapaniem fonii.
Stąd moje pytanie: czy do Note'a 3 można podłączyć zewnętrzny mikrofon pojemnościowy na klipsie pod minijack'a i czy będzie on domyślnie nagrywał dźwięk z tego mikrofonu podczas kręcenia filmu?

Widziałem rozwiązania np. z iPhona, gdzie jest dedykowany mikrofon (ale taki duży, do śpiewania, a nie malutki z klipsem do przypięcia) ale wtedy musi działać osobna aplikacja, a ja chciałbym aby najlepiej dźwięk z mikrofonu nagrywać bezpośrednio do pliku MP4 z filmem.

A może znacie jakiś inny dobry sposób nagrywania głosu i dołączania go do filmików?
Myślałem o np. nagrywaniu dyktafonem z mikrofonem, ale nie wiem czy da się to łatwo podczas edycji wkleić jako ścieżkę dźwiękową, bo tam są dziwne formaty.
Na sprzęt łącznie z mikrofonem mam około 300zł.

poniedziałek, 26 stycznia 2015, 13:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]