Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 13:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony FDR-AX100 vs Sony FDR-AXP33 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony FDR-AX100 vs Sony FDR-AXP33
Witam!

Planuje zakup kamery, która spełni następujące oczekiwania:
a) będzie nagrywała materiał 4 K kodekiem XAVC
b) będzie nagrywała materiał FULL HD 120 fps
c) dodatkowy atut to IR (filmowanie podczerwienią)
d) będzie nagrywała kodekiem XAVC lub innym kodekiem, który pozwoli mi na szybki rendering czyli fragmenty filmu "niepotraktowane" żadnym efektem będą kopiowane przez co przyspieszy się proces renderingu materiału 4K.

Model SONY FDR-AX100 spełnia chyba te oczekiwania, nie wiem jak z podczerwienią. Model z tego roku FDR-AXP33 niby jest nowszą kamerą, ale w stosunku do FDR-AX100 nie nagrywa slow motion.

1) Czy znacie jakąś kamerę, która spełni te oczekiwania?
2) Czy możecie mi napisać czy kodek XAVC czy XAVC S jest wykorzystywany tylko przez SONY. Na wiosnę ma się ukazać kamera Panasonic VX870, ale wydaje mi się, że tu może być gorzej z renderingiem (bo będzie on nieporównywalnie dłuższy niż w przypadku XAVC i SONY)
3) Planowałem kupić najnowszą kamerę Panasonic VX870, ale niestety ona nie nagrywa w XAVC i przez to nie wyobrażam sobie renderingów materiału 4K w Sony Vegas Pro 13.
4) Jakie odtwarzacze multimedialne wspierają format MXF i dobrze sobie radzą z bitratem 72 Mbit/s dla formatu 4K.

Pozdrawiam
Marcin

piątek, 6 lutego 2015, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony FDR-AX100 vs Sony FDR-AXP33
FDR-AXP33 może być bardzo ciekawą propozycją. Niestety nie ma jej jeszcze w sklepach ...

Informacja prasowa:
"Nowa, miniaturowa kamera Sony Handycam® rejestrująca wszystkie szczegóły
z życia w rozdzielczości 4K.
Nowy model FDR-AXP33: o mniej więcej 30% mniejszy i o mniej więcej 20% lżejszy od obecnej kamery 4K1
Najwyższa jak dotąd jakość obrazu 4K nagrywanego przy przepływności 100 Mb/s
Nowe funkcje zapożyczone ze sprzętu profesjonalnego: większa uniwersalność podczas zdjęć
Przekształcanie materiału 4K: obniżanie rozdzielczości i wyświetlanie skadrowanego fragmentu
Dwa modele kamer HD zapewniające stabilność i wysoką jakość nagrań dzięki stabilizatorowi obrazu SteadyShot i możliwości zapisu w formacie XAVC S
Funkcja automatycznego montażu Highlight Movie Maker, możliwość strumieniowej transmisji obrazu na żywo i zgodność z systemem sterowania wieloma kamerami
FDR-AXP33: wbudowany projektor wytwarzający światło o natężeniu 50 lumenów."

czwartek, 12 lutego 2015, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
AXP ma znaczną aberrację chromatyczną, co w tej klasie cenowej jest nie do przyjęcia. AX100 żyleta, choć obraz nieco syntetyczny, jak w smartfonach.

wtorek, 10 marca 2015, 23:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam :mrgreen: sadzę, że w maluchu soniego rozczaruje cię jasność obiektywu, AX 100 pomimo nie najleprzej jasności radzi sobie nieżle w słabych warunkach oświetleniowych, nie wiem czemu nie pokazuje się wersji bez projektora AX33 może być ciekawą alternatywą o ciekawej cenie. Poczekaj do testów i klipów nowych kamer.

środa, 11 marca 2015, 07:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Bogusław Spala napisał(a):
FDR-AXP33 może być bardzo ciekawą propozycją. Niestety nie ma jej jeszcze w sklepach ...

Informacja prasowa:
"Nowa, miniaturowa kamera Sony Handycam® rejestrująca wszystkie szczegóły
z życia w rozdzielczości 4K.
Nowy model FDR-AXP33: o mniej więcej 30% mniejszy i o mniej więcej 20% lżejszy od obecnej kamery 4K1
Najwyższa jak dotąd jakość obrazu 4K nagrywanego przy przepływności 100 Mb/s
Nowe funkcje zapożyczone ze sprzętu profesjonalnego: większa uniwersalność podczas zdjęć
Przekształcanie materiału 4K: obniżanie rozdzielczości i wyświetlanie skadrowanego fragmentu
Dwa modele kamer HD zapewniające stabilność i wysoką jakość nagrań dzięki stabilizatorowi obrazu SteadyShot i możliwości zapisu w formacie XAVC S
Funkcja automatycznego montażu Highlight Movie Maker, możliwość strumieniowej transmisji obrazu na żywo i zgodność z systemem sterowania wieloma kamerami
FDR-AXP33: wbudowany projektor wytwarzający światło o natężeniu 50 lumenów."

Witam, Panie Bobusławie mam pytanie po ukazaniu się aktualizacji do AX100 odblokowujacej nagrywanie ze strumieniem danych 100mb Sony wymusiło zakup nowych kart U3 i tu pytanie ile materiału się zmiesci na karcie 128gb z nagraniem o strumieniu 100 mb ? czy się to opłaca ? mam na myśli nagranie z jakoscią 4K :mrgreen:

piątek, 3 kwietnia 2015, 07:17
Bywalec
Bywalec

Tu rozdzielczość nie ma znaczenia, jeśli twój strumień to 100Mb/s czyli 12,5MB/s. Czyli z prostej matematyki wychodzi że:
- 100 sekund = 1250MB = 1,22GB
- 1000 sekund = 12500MB = 12,21GB
- 3600 sekund = 45000MB = 43,95GB
Czyli że na karcie typu 128GB powinno się zmieścić około 2h materiału.

piątek, 3 kwietnia 2015, 08:44
Stały bywalec
Stały bywalec

ImprezyLive napisał(a):
Tu rozdzielczość nie ma znaczenia, jeśli twój strumień to 100Mb/s czyli 12,5MB/s. Czyli z prostej matematyki wychodzi że:
- 100 sekund = 1250MB = 1,22GB
- 1000 sekund = 12500MB = 12,21GB
- 3600 sekund = 45000MB = 43,95GB
Czyli że na karcie typu 128GB powinno się zmieścić około 2h materiału.

dzięki za info :D miałem na mysli realnie 8) bo około 2 godziny to 1,30- 1,40 czyli wniosek,że dla spokoju trzeba by kupić 256 gb :( a koszty rosną .... Pozdrawiam. :oops:

piątek, 3 kwietnia 2015, 09:05
Bywalec
Bywalec

No jak 1:30, to wtedy tylko 65,88GB.
Mi chodziło o to że kupując kartę 128GB po jej formatowaniu następuje nie wielka utrata miejsca czyli do wykorzystania realnie otrzymujesz np. 110GB (nie miałem karty 128GB więc nie powiem dokładnie jaką wartość po formatowaniu otrzymasz).
A 110GB spokojnie starczy na 2h nagrania, w końcu system nie może zapisać więcej niż 100Mb/s (kompresja jest typu VBR), może mniej przy jednolitym tle np. pokazujesz niebo lub ścianę z jednym kolorem wtedy kompresja wyciśnie mniejszy strumień.

piątek, 3 kwietnia 2015, 10:09
Stały bywalec
Stały bywalec

ImprezyLive napisał(a):
No jak 1:30, to wtedy tylko 65,88GB.
Mi chodziło o to że kupując kartę 128GB po jej formatowaniu następuje nie wielka utrata miejsca czyli do wykorzystania realnie otrzymujesz np. 110GB (nie miałem karty 128GB więc nie powiem dokładnie jaką wartość po formatowaniu otrzymasz).
A 110GB spokojnie starczy na 2h nagrania, w końcu system nie może zapisać więcej niż 100Mb/s (kompresja jest typu VBR), może mniej przy jednolitym tle np. pokazujesz niebo lub ścianę z jednym kolorem wtedy kompresja wyciśnie mniejszy strumień.

i dlatego chciałem o praktyczne info. ale wiem czego się spodziewać dzięki za rozmowę Pozdrawiam i przy okazji WESOŁYCH SWIĄT :D

piątek, 3 kwietnia 2015, 13:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]