Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Co w zamian za FX1 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Co w zamian za FX1
Witam stoję przed dylematem zakupu kamery do tej pory używałem FX od 6 lat ani razu mnie nie zawiódł i przyszedł czas na zmianę. Budżet jakim dysponuje to 20 tyś. Zastanawiałem się nad Sony AX1 ale już został wycofany z produkcji. Proszę o jakieś sugestie i opinie będę wdzięczny za pomoc. Zastanawiam się też nad kamerą Sony NEX-FS100EK tylko mam obawy jak poradzę sobie z statywem naramiennym i obsługą kamery. Jeżeli ktoś używa tej kamery proszę o jakieś uwagi odnośnie pracy na tej kamerze. Przeznaczenie to głównie wesela. Dziekuję

poniedziałek, 9 marca 2015, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co w zamian za FX1
Na forum o fs100 powiedziano chyba wszystko.
A na pytanie co w zamian za FX można chyba odpowiedzieć: cokolwiek.

poniedziałek, 9 marca 2015, 20:23
Stały bywalec
Stały bywalec

maviozo ja rozumiem ze to juz kamera która ma jakąś historie i wiele o niej sie pisało natomiast z tego co doczytałem to wszyscy tylko narzekają że nie ma ND że wizjer jest na środku, problem z zoom a tylko jeden pozytyw ze jest mega jasna a mnie interesuje czy ktoś ja wykorzystuje na weselach bo tez sporo osób odradzało zakup tej kamery do wesel, a może ktoś podpowie coś na temat innej kamery której teraz używa do wesel

poniedziałek, 9 marca 2015, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No widzisz ile problemow kup X1000 bedzie kozak ful automat dziala elegancko stabilizacja na wypasie zero problemow dzwiek cacy zgrywasz z karty i super film tylko wlaczyc nagrywanie lekka wiec reka sie nie zmeczy i w ogóle czad na upartego 4k nagrasz i wesółko opekasz to proste jak parasol nie wiem nad czym tu dywagować zoom wbudowany glebi nie ma wiec af sie nie pomyli no same zalety

poniedziałek, 9 marca 2015, 23:00
Stały bywalec
Stały bywalec

rozumiem ze piszesz o panasonic HC-X1000? oglądałem Twoją galerię widziałem że filmujesz na steadicam powiedz mi masz stałke czy jakiś zoom podpięty, wykorzystujesz AF z automatu czy masz ustawiony na manual jak radzisz sobie z stabilizacja przy zmianie ogniskowej z stabilizacja podczas ujęcia?

poniedziałek, 9 marca 2015, 23:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak czytam i czytam i moje zdanie jest takie:
Na potrzeby weselne spokojnie jeszcze kilka lat wystarczy FX1 i nie ma potrzeby zmiany. 4K? A na czym oni to odtworzą? Moim zdaniem na 4K trzeba poczekać jeszcze minimum 5 lat.
Tak naprawdę to klient ma w d.pie jaką kamerą mu nagrywasz. Ma być widać młodych, wujka Stasia i ciotkę Jadźkę, muzyka grać czysto i nie przesterowywać.
Ten sam problem panuje w środowisku muzycznym. Jaki klawisz na wesela? Każdy pisze o najwyższych modelach za 12-15 tys.
A na potrzeby wesel spokojnie wystarczy taki za 6 razy mniejszą kwotę.
Robiłem niedawno film z wesela w 2 wersjach: SD - DVD i HD - Blu Ray.
Puściłem na dwóch telewizorach to samo.
Nikt nie zauważył różnicy, a ja widziałem.
W moim otoczeniu (miasto, 35 tys mieszkańców) 99% filmuje jeszcze takimi kamerami jak:
Królewny, FX1 - 1000, Canon XHa1. Tyle z mojej strony , sorki za offtop.

czwartek, 12 marca 2015, 01:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też bym się nie spinał...
Aczkolwiek 4k ma niezaprzeczalną zaletę ( moja opinia)... downscaling - koniec kropka.
Polemizowałbym również ze stwierdzeniem, że klientowi wszystko jedno... ale ogarniam to z innego punktu widzenia, a mianowicie "sprzęt powinien jakoś wyglądać" i piszę to z pełną odpowiedzialnością za słowa, bo samemu przychodzi mi pracować na prowincji.
tak już całkowicie niepoważnie... zdziwilibyście się jakie wrażenie może zrobić HMC151 z Mattebox+rig+FollowFocus ( notabene niedziałający)+ dwa sterowniki manfrotto ( regulacja przesłony focusa i zoomu+start stop) :D :D :D

czwartek, 12 marca 2015, 12:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie no fakt, kamerzysta musi się prezentować, lepiej wygląda duża kamera, niż jakieś plastikowe maleństwo :)

czwartek, 12 marca 2015, 22:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Podbijam, widzę że autor tematu zamilkł.

sobota, 14 marca 2015, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No ale na co tak naprawdę liczycie ?
Dla mnie sprawa jest dość prosta. Jak ktoś ma FX1 i chce kupić coś podobnego (w sensie wielkości matrycy) to wymiana sprzętu mija się z celem - jak sprzęt dobrze dziala.
Znowu jak ktoś chce coś zmienić w sposobie nagrywania to kamera/aparat z większym przetwornikiem jest jak najbardziej wskazana. Jednak łatwiej nie będzie.

Sytuacja z wami jest prosta. Dokupcie do zestawu FS100 i po kłopocie.

niedziela, 15 marca 2015, 00:48
Stały bywalec
Stały bywalec

lubiezdjecia napisał(a):
Tak czytam i czytam i moje zdanie jest takie:
Na potrzeby weselne spokojnie jeszcze kilka lat wystarczy FX1 i nie ma potrzeby zmiany. 4K? A na czym oni to odtworzą? Moim zdaniem na 4K trzeba poczekać jeszcze minimum 5 lat.
Tak naprawdę to klient ma w d.pie jaką kamerą mu nagrywasz. Ma być widać młodych, wujka Stasia i ciotkę Jadźkę, muzyka grać czysto i nie przesterowywać.
Ten sam problem panuje w środowisku muzycznym. Jaki klawisz na wesela? Każdy pisze o najwyższych modelach za 12-15 tys.
A na potrzeby wesel spokojnie wystarczy taki za 6 razy mniejszą kwotę.
Robiłem niedawno film z wesela w 2 wersjach: SD - DVD i HD - Blu Ray.
Puściłem na dwóch telewizorach to samo.
Nikt nie zauważył różnicy, a ja widziałem.
W moim otoczeniu (miasto, 35 tys mieszkańców) 99% filmuje jeszcze takimi kamerami jak:
Królewny, FX1 - 1000, Canon XHa1. Tyle z mojej strony , sorki za offtop.

Ja niestety się z Tobą nie zgodzę.. Klient nie widzi różnicy SD vs HD na telewizorze do 32cali, chciałbym obejrzeć twoje SD na dostępnych na każdy portfel telewizorach 42 cale w górę. Ostatnio w: i tu przykład Biedronce był TV 50cali , chciałbyś oglądać na tym materiał SD? Hmm..

Druga sprawa to odpowiedź na pytanie do jakiej grupy klientów chcesz trafiać. Mam znajomego z FX1 który robi wesela po 1500zł a w tym roku dzwonił i pytał jak się wypala Blu Ray bo nigdy tego nie robił bo jego klienci nie chcieli.
Ja materiał na Blu Ray wydaję od 5 lat a klienci dodatkowo biorą wersję na pendrive za którą muszą dopłacać i robią to bez problemów.. Działamy w tym samym mieście ale trafiamy do innych klientów, często od niego ktoś przychodzi do mnie bo coś się nie podobało a i cena u mnie czasami odstrasza jak ktoś prosi taniej odsyłam do kolegi.. I ja i On mamy dużo pracy..
I teraz najważniejsze:
Materiał złożony oddaję najpierw 1 kopię do zatwierdzenia i jest to DVD. Uwierz mi że miałem pytania czy materiał finalny będzie w lepszej jakości.. Wybacz ale jeżeli ktoś na 50 calach ogląda film DVD to zauważy że coś nie gra ;-)

piątek, 27 marca 2015, 02:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Dylemat ciągle mnie męczy byłem wczoraj na targach w łodzi miałem w ręku X1000 i w porównaniu do FX wygląda jak zabawka.

mstmst filmuje tez lustrzanką 5D podziękowania czy teledyski na plenerach i obraz fullhd jest nie porównywalnie lepszy ja rozumiem ze to wymienny obiektyw inna matryca itd, robię takie filmy coraz częściej i klienci zauważają ze filmując lustrzanka obraz jest inny niż z fx więc muszę tą kamerę zamienić na coś nowszego. Druga rzecz mam tą kamerę juz 6 lat więc czas najwyższy zainwestować w coś nowego.

piątek, 27 marca 2015, 16:13
Nowy
Nowy

Może Sony PXW-X70 ? Wielka matryca 1" i 4k za dopłatą.

poniedziałek, 30 marca 2015, 07:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Na targach w Łodzi oglądałem kamerę JVC GY-HM200 E 4K powiem szczerze namieszała mi w głowie i się zastanawiam miedzy tym JVC a X1000 o którym pisał maviozo

poniedziałek, 30 marca 2015, 16:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]