Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 08:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Puszka plus Szklarnia. A może kamkoder. Co radzicie? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Puszka plus Szklarnia. A może kamkoder. Co radzicie?
Witajcie. To mój pierwszy post ale mam nadzieję że nie ostatni. Naoglądałem się już tyle filmów porównawczych że dosłownie zwariowałem. Jednak do rzeczy. Filmował będę w ciemnych pomieszczeniach - kluby, dyskoteki. Zdarzą się też jakieś krótkie reportaże, i filmy promocyjne. Czasami też zahaczę o kulturystów i kluby fitness oraz siłownie. Precyzując potrzebuję dość uniwersalnej puszki która podoła w takich warunkach. Poniżej wytypowałem sobie trzy strzały.

1. Canon EOS 6D
Szklarnia:
Samyang 14mm f/2.8 IF
Samyang V-DSLR 35mm T1.5 AS UMC
Canon EF 50mm f/1.4 USM
Samyang V-DSLR 85mm T1.5 AS IF UMC
Tamron SP AF 24-70mm f/2.8

Plusy jak dla mnie: Obrazek, Moira i Aliasing mnie nie przerażają. W przyszłości łatwa rozbudowa systemu do innych (tańszych lub droższych) puszek canona. WYSOKIE wykorzystywalne ISO, Pełna klatka.

Minusy jak dla mnie: Brak większej ilości FPS, RAW tylko 3 sekundy.

2. Sony Alpha A7S
Szklarnia:
Samyang V-DSLR 35mm T1.5
Sony E 50mm f/1.8
Samyang V-DSLR 85mm T1.5
Sony SP AF 18-105mm

Plusy: Wysokie ISO, Bezproblemowe slowmotion

Minusy: Ciężki system do rozbudowy, podobno obiektywy z mocowaniem E są dość słabe (nie wiem skąd taki wniosek - tak po prostu gdzieś usłyszałem) Wstrętny rolling shutter który przy dynamicznych scenach będzie wyglądał okropnie - poprawcie mnie jeśli się mylę.

3. Panasonic GH4
Szklarnia zbliżona do poprzedników.

Plusy: Ostrość, 4k, Bezproblemowe SlowMotion, Dość fajnie działający AF.

Minusy: Tak jak w przypadku sony - ciężki do rozbudowy system. Crop :( Dość słabe użyteczne ISO.

No i teraz stoję przed dylematem co wybrać. Brałem pod uwagę jeszcze FS100 którą w teorii też mógłbym kupić w tym budżecie z tym że w grę wejdzie tylko 1 obiektyw. Myśląc perspektywicznie do przodu - najlepszym wyborem byłby Canon bo dość łatwy do rozbduowy, no i każdy ma w razie czego jakieś szkło pożyczyć.

W przypadku reszty opieranie się o metabouns`a jest trochę nie na ręke - bo koszt to jak w miarę przyzwoite szkło. Więc precyzując moje pytanie - Co doradzacie do warunków pracy takie jakie określiłem. Nie szykuję się póki co na wesela więc raczej póki co ten target odpada.

Liczę na konstruktywne komentarze bo jednak nie jest to wcale mała kasa, przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam i z góry dzięki.

czwartek, 26 marca 2015, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Puszka plus Szklarnia. A może kamkoder. Co radzicie?
Cytuj:
Filmował będę w ciemnych pomieszczeniach - kluby, dyskoteki.

Na paru imprezach byłem i nie spotkałem się z "egipskimi ciemnościami".
Na dyskotekach jest sporo światła.
Cytuj:
Ciężki system do rozbudowy,

Obecnie stwierdzenie, że system ciężki do rozbudowy jest nietrafione. Tyczy się to zarówno Sony A7s i Panasonica GH4. W przypadku GH4 aparat ten można bardzo dobrze rozbudować nie tylko o obiektywy ale także o akcesoria stricte związane z video. Nie sądzę, że aparaty Canona posiadają podobne moduły co DMW-YAGHE.

Wracając do Sony A7s i Twoich warunków pracy najbardziej martwił by mnie problem ze światłem :wink: Konkretnie chodzi mi o problem związany z wypaleniami przy niebieskim świetle - tu przykład:
https://vimeo.com/107452261
Scena dość jasna i niebieski nie jest dominującym kolorem więc aż tak bardzo to nie przeszkadza. Jednak strach pomyśleć jak będzie ciemno i dominującym kolorem będzie niebieski lub coś w ten deseń !!!
Obrazek
Wygląda to dość komicznie :mrgreen:

piątek, 27 marca 2015, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tyle lat minęło, a Sony nadal robi kabaret z niebieskim :(

piątek, 27 marca 2015, 12:42
Nowy
Nowy

No tak panowie tylko czy zawsze pojawia się taki wstrętny efekt? Czy jest sposób jakikolwiek na wyeliminowanie tego? https://vimeo.com/110133429 i https://vimeo.com/113666976 i tego efektu nie ma mimo że filmowane A7S... czy to kwestia ustawień puszki czy może sony wydało jakiś upgrade softu?

Nadal się wacham. Dzisiaj byłem na targach w Łodzi i to sony mi leży bardzo ale z takim efektem jak na screenie wyżej, obraz jest nie do przyjęcia. Canona już odrzuciłem. Więc teraz dylemat - GH4 vs A7S

sobota, 28 marca 2015, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
No tak panowie tylko czy zawsze pojawia się taki wstrętny efekt?

Jak będzie "odpowiednie" światło to zawsze.
Cytuj:
Czy jest sposób jakikolwiek na wyeliminowanie tego?

Ponoć można to zmniejszyć grzebiąc w profilach kolorystycznych aparatu. Jednak tak czy siak będzie.
Cytuj:
i tego efektu nie ma mimo że filmowane A7S.

Ja tam widzę ten zafarb. Na szczęście jest szybki montaż i nie razi tak w oczy.
Obrazek
No jak widać wyszła jednolita papka z przepaleniami. Przejścia tonalne w tym przypadku nie istnieją :D
Cytuj:
sony wydało jakiś upgrade softu

Moim zdaniem soft tu nie pomoże. Nie tylko w A7s jest ten problem. W kamerach sony też. To jest wina matrycy.
Cytuj:
Dzisiaj byłem na targach w Łodzi i to sony mi leży bardzo

No bo to dobra puszka do video. Tylko trzeba pamiętać o jej ograniczeniach.
Cytuj:
Więc teraz dylemat - GH4 vs A7S

Wcale się nie dziwię. Na dzisiaj to jedyne aparaty, nad którymi warto się pochylić. Nie wiem :? Rzuć monetą :wink:

sobota, 28 marca 2015, 14:38
Bywalec
Bywalec

Gadałem na targach i większość sprzedawców poleca Soniaka A7s. Muszę kupić w tym tygodniu.
Porównanie GH4 - a7s:

https://www.youtube.com/watch?v=qdMypfYrKgw

poniedziałek, 30 marca 2015, 07:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]