Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 19:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Sony czy canon? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony czy canon?
Od roku ma panasonica NVMX300.Nie jestem profesjonalistą ale kamera ta nie spełnia moich oczekiwań.Po pierwsze to jakość obrazu-jest dobra ale wolałbym lepszą.Po drugie to obiektyw-często brakuje mi szerokiego pola do ujęć z bliska i tele do ujęć z daleka. Chcę teraz kupić nową kamerę i zastanawiam sie nad dwoma modelami:
1.Canon XL1 ze względu na wymienną optykę
2.Sony DSR-PD150 ze względu na jakość obrazu
Na początku myślałem o becie ale nie ma małych
Co byście mi poradzili?Dodam, że zależy mi na tym żeby kamera nie była za duża, bo często zabieram ją w teren.

środa, 15 października 2003, 12:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na pewno SONY. Tylko weź już PD 170, bo właśnie się pojawiła i jest jeszcze bardziej czuła niż PD 150

środa, 15 października 2003, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odpowiedż
jeszcze sie pytacie oczywiście że Sony
Ta kamerka jest jak naga blondynka
Spełnia wszystkie wymagania
Naprawde OKA

środa, 15 października 2003, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony wcale nie jest aż tak rewelacyjna /170 tką nie pracowałem/ natomiast odradzam Canona.

środa, 15 października 2003, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony czy canon?
Co nowego wprowadza sony w modelu pd170?I dlaczzego tak odradzacie canona?Mam też pytanie o nakładki wild do sony.Czy to prawda(tak napisali na forum gazeta.pl) że standardowo obiektyw sony w przeliczeniu na optykę aparatu fotograficznego tj 35mm a po nałożeniu konwertera 25mm.Zależy mi na wymiennej optyce(dllatego zapytałem o canon) bo często przeszkodą w filmowaniu jest dla mnie odległość.Czasami za daleko czasami za blisko.Ale jeżeli wszyscy uważają że sony ma o wiele lepszy obraz to wybieram sony lecz jeżeli różnica jest minimalna to może canon?

pozdrawiam

środa, 15 października 2003, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O canonach poczytaj na tym i innych forach, zastanów się czy zdobędziesz te obiektywy do cannona i ile kosztują. Szerokokątne nasadki do PD są dużo tańsze/ około 3000zl/.
Pozdrawiam.

środa, 15 października 2003, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Znalałem informacje w internecie,że PD170 ma "odwrotne obiektywy"(słabo znam angielski). o co tu chodzi?I co wogóle nowego wprowadziło sony w tym modelu.

pozdrawiam

czwartek, 16 października 2003, 00:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Napisz co najczęściej filmujesz, krajobrazy itp, czy w pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu i zazwyczaj kiepskim?
Jeżeli pierwsze to Canon-lepiej radzi sobie w terenie , jeżeli 2 to Sony nie ma sobie równych (chyba, że kupisz kamerę na taśnę światłoczułą 16mm wtedy problem masz z głowy, ale podejrzewam, że niestać cię na taki wydatek :lol: )

czwartek, 16 października 2003, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tu jest o 170 , lae po niemiecku http://www.sony.de/cds/showpage.asp?nod ... &loc=de_DE

czwartek, 16 października 2003, 07:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
Wieści o nowej kamerze Sony szybko się rozchodzą.
Więcej informacji w j.angielskim o tym "cudeńku" znajdziecie tutaj:
http://www.camcorderinfo.com/content/so ... ed-ibc.htm
Bedzie dostepna w Europie w grudniu.
pozdrówka.

czwartek, 16 października 2003, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pan gaz napisał, że w plener lepszy jest canon-ale dlaczego?Ważna jest dla mnie wielkość kamery.Głównie filmuje akcje-narty,surfing.Niestety miejsca filmowania często są w trudnym terenie i wielka kamera sprawia kłopot.Czy różnica jest wyczuwalna(chodzi mi o jakość obrazu)?

pozdrawiam

czwartek, 16 października 2003, 11:13
Nowy
Nowy

Post sony czy canon?
Ostatnio przeczytałem na jakims forum, że PD 150 poza większymi możliwościami audio niczym specjalnym nie różni sie od VX2000(konkretnie chodziło o jakość obrazu).

Mam pytanie, bo zaczynam być niepewny co mam kupić,czy są w warszawie miejsca gdzie mogę wypożyczyć canona i sony?

pozdrawiam

piątek, 17 października 2003, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony czy canon?
Przede wszystkim Sony jest dużo cięższa od Canona( VX2000 - XM2) , jeśli gabaryty kamery mają znaczenie.
Najlepszym sposobem na własnoręczną ocenę kamery jest praca na niej.
Kup sobie po prostu Sony VX 2000 oraz Canona XM2 , pofilmuj trochę i wtedy będziesz wiedział która jest lepsza , i sprzedasz tę gorszą . I po kłopocie. Napiszę tak jak moi poprzednicy że Sony jest lepsza , ale to i tak nic nie zmieni dla takich gości jak Ty, bo oni będą co jakiś czas jak nie na tym forum to na innym zadawać takie pytania.
A przecież już tyle na ten temat zostało napisane , wystarczy użyć wyszukiwarki postów.

niedziela, 19 października 2003, 08:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]