Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 18:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomoc w doborze mikrofonu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomoc w doborze mikrofonu
Witam, jestem początkująca i potrzebuję mikrofon do mojej kamery - Canon Lergia HF s100. Kupuję go konkretnie do nagrania ślubu i wesela, ale będzie mi także potrzebny później do nagrywania krótkich wywiadów czy dokumentów. W trakcie ślubu najważniejsze jest by dobrze nagrał to co mówi ksiądz nawet z dalszej odległości, a w trakcie wesela głównie to co ktoś będzie mówił do mikrofonu, na muzyce kapeli aż tak mi nie zależy bo będę pewnie głównie podkładała inną. Mam na oku http://allegro.pl/aputure-v-mic-d1-mikr ... 10456.html Nie jest za drogi i wydaję się dobry, ale zastanawia mnie czy lepiej zainwestować trochę więcej i kupić http://allegro.pl/mikrofon-kierunkowy-p ... 75134.html , czy nie ma między nimi takie różnicy? A może mam zwrócić na coś konkretnego uwagę? Proszę o pomoc doświadczonych :)

niedziela, 7 czerwca 2015, 14:35
Nowy
Nowy

Post Re: Pomoc w doborze mikrofonu
Z tych dwóch mikrofonów według specyfikacji ten pierwszy jest troszkę lepszy, jest bardziej czuły. Posiada wtyk jack i można go wpiąć bezpośrednio do wspomnianej kamery.
Co do ogólnej jakości to się nie wypowiem bo nie znam tych firm. Na ebay'u UK kosztuje jakieś 250PLN. Natomiast mogę z doświadczenia powiedzieć, że im dalej od źródła dźwięku tym gorzej. Było to już wiele razy na forum omawiane jak nagrać dobrze dźwięk w kościele. Jedną z opcji jest rejestrator nagrywajacy bezpośrednio z głośnika co daje dobrze nagrany dźwięk bez efektu studni lub zmiany poziomu nagranego dźwięku, co dzieje się w przypadku, gdy źródło dźwięku znajdzie się z boku lub tyłu kamery.
Pozdrawiam.

wtorek, 9 czerwca 2015, 03:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Pomoc w doborze mikrofonu
Podpisuję się pod poprzednikiem. Chyba najpewniejszym wyjściem byłby rejestrator.

W kościele przyczepić do głośnika (zbiera wszystkich, którzy mówią do mikrofonu, czyli księdza, lektora, młodych podczas przysięgi etc), na sali też bym przyczepił do głośnika, tylko ustawił tak, żeby nie zarejestrować przesteru i powinno styknąć. Ewentualnie spróbować wpiąć się do miksera, wtedy już na sali dźwięk z mikrofonu powinien być słyszany bez żadnych zakłóceń.

środa, 10 czerwca 2015, 13:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]