Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 05:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kamera do nagrywania wykonań muzycznych 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do nagrywania wykonań muzycznych
Szanowni Państwo,
Jestem nauczycielem gry na instrumentach klawiszowych i chciałbym poradzić się w sprawie zakupu kamery do rejestracji wykonań. Myślę, że powinna to być kamera z obiektywem szerokokątnym, o ponadprzeciętnych możliwościach rejestracji dźwięku, z zapisem obrazu na karcie pamięci. Zamierzam używać tej kamery na statywie nad instrumentem, ale również korzystać z niej "z ręki" - stąd konieczna stabilizacja obrazu. Zależy mi na małej wadze, prostocie obsługi i niewygórowanej cenie sprzętu - zastanawiam się, czy nie wystarczyłby odpowiedni aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów.
Czy jesteście w stanie polecić mi jakiś konkretny model spełniający moje potrzeby?
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze odpowiedniego video sprzętu.

piątek, 10 lipca 2015, 07:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do nagrywania wykonań muzycznych
Żadna kamera nie zastąpi Ci w tym wypadku rejestratora dzwięku. Zatem lepiej kupić tego typu urzadzenie - obecnie na rynku jest wybór i za rozsądną cenę jak na swoje możliwości.

piątek, 10 lipca 2015, 09:33
Nowy
Nowy

Oczywiście, że posiadam odpowiedni interfejs audio, pełniący rolę zewnętrznej karty dźwiękowej do laptopa. Jednak mi chodzi o nagrywanie obrazu i dźwięku.
Czy ktoś obeznany w temacie, mógłby autorytatywnie polecić jakiś sprzęt, odpowiedni do tego typu zastosowań?

piątek, 10 lipca 2015, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi o rejestrator zewnętrzny zapisujący ścieżkę dzwiękową osobno (takie rejestratory to np. zoom, olympus...) przede wszystkim chodzi o twoje potrzeby. Skoro jesteś muzykiem i w tym kierunku bedzie przeznaczenie nagran to jedynym rozsądnym rozwiązaniem bedzie taka forma nagrania materialu. Zadna kamera nie da ci dzwieku takiej jakości jak rejestrator (rozumiem że chodzi o instrumenty muzyczne - akustyczne). Co do kamery to - przede wszystkim jaki masz na to budżet?

piątek, 10 lipca 2015, 12:35
Nowy
Nowy

Dziękuję za pomoc. Wnioskuję, że niema kamery/aparatu które zapewnią szerokokątny obraz i trochę lepszy od przeciętnego dźwięk, a poza tym są kompaktowe, lekkie i stosunkowo proste w obsłudze.
Raczej nie będę wchodził w żadne zewnętrzne rejestratory dźwięku. Ewentualnie jakiś mikrofon dopinany do kamery/aparatu. Czy coś takiego w ogóle istnieje?

piątek, 10 lipca 2015, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No ale nie poddawaj się, pokombinuj np laptop, mikrofon i odszumianie. Przy perkusjach, gryfach do gitar całkiem fajnie sprawdza się gopro, ale oczywiście nie ma tam żadnej stabilizacji i dźwięk jest kiepściutki. Czy sprawdzi się przy np akordeonie... Zależy jak zamontujesz i jak będziesz szarpał. Zostaje tylko oświetlenie planu, ale to da się załatwić słońcem i blendami.
Sporo tego dla jednego, więcej niż jeden przycisk rec w jednej kamerze, ale efekt powinien być całkiem dobry.

piątek, 10 lipca 2015, 18:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolega ma problem bo próbuje odwalić z kogoś robotę . Najłatwiej było by zatrudnić filmowca , ale to kosztuje . Rozumiem że potrzebujesz najłatwiejszego rozwiązania więc tak wariant :
1 Kupujesz jakąkolwiek kamerkę , w sklepie sprawdzasz jaki ma najszerszy kąt i nagrywasz
2 kupujesz to co powyżej już napisałem czyli kamerę , ale żeby uzyskać lepszy dźwięk dokupujesz mikrofon zewnętrzny typu np Rode SVM stereo . Musisz pamiętać że kamerę którą kupisz musi mieć wejście na mikrofon- mini jack .
3 kupujesz kamerę + zewnętrzny rejestrator typu zoom h1 . W tym wypadku osobno nagrywasz obraz , osobno dźwięk , potem wszystko razem synchronizujesz razem w czasie montowania filmu .

Kilka uwag :
większość kamer konsumenckich nagrywa kodekiem AVCHD ,może się okazać że masz za słaby komputer i będzie katorga . Będziesz musiał zmielić taki materiał do bardziej przyjaznej formy do edycji . Ogólnie jeśli nigdy nic nie montowałeś to może cię to przerosnąć z początku . Wydaje mi się że bardzo dużą uwagę powinieneś skupić na dźwięku goła kamera ma bardzo kiepski wbudowany mikrofon , dla tego opcje 1 odradzam .

Pamiętaj również że każda kamera powiedzmy do 8tyś ( każda ) słabo radzi sobie w złych warunkach oświetleniowych . Będzie potrzebne więcej światła , musisz doświetlić scenę , obojętnie czym .

sobota, 11 lipca 2015, 00:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]