Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 HXR-NX3 wywaliła jednocześnie obie karty 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post HXR-NX3 wywaliła jednocześnie obie karty
Witam. Kamera używana drugi sezon, nagrywan backup'em na dwie karty SCXC SanDisc Extreme 45MB/S po 64GB aktualnie 1080 50p 28mb/s. Nagrałem przygotowania, kościół (80min.) po zmianie akumulatora i ponownym włączeniu pojawił się komunikat że brak miejsca na kartach ... dwie jednocześnie Cała msza nagrana ale w kamerze nie widać plików (widać uszkodzone) a na komputer nie mogę zgrać pomimo że sa widoczne i podczas zgrywania wywala plik czy to poprzez program czy przez bezpośrednie pobieranie z kart.
Pomyślałem że może pliki nie zostały zamknięte poprzez przedwczesne wyjęcie baterii ale raczej tego nie zrobiłem.
Druga karta format i udało sie nagrać koleje pliki.

Problem z kartami czy problem z kamerą, kontaktować się z serwisem?
Jak naprawić uszkodzone pliki na karcie?

niedziela, 30 sierpnia 2015, 20:25
Bywalec
Bywalec

Post Re: HXR-NX3 wywaliła jednocześnie obie karty
Proponuje zacząć od zrobienia klona karty na dysku, a następnie spróbować czy wczyta te pliki jakiś program. Jak już będziesz miał kopie to można zrobić skan disk z opcją naprawy plików.

poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 23:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tyle że uszkodzonych plików video z karty raczej już nie odzyska, można spróbować w firmach co dane odzyskują, lub spróbuj programem sonego MCFileRescue

kamerka ma już problem jak jest jeszcze gwarancja to serwis, prawdopodobnie jest to jej początek końca, coś pada na płycie głównej, a tego się nie naprawia tylko wymiana całego elementu

ps
wesela najbezpieczniej filmować jest kamerą na kasety, i to nie jest żart, zbyt poważna impreza aby powierzać to kamerze na karty , coś w temacie wiem po awarii sonki AX2000

wtorek, 1 września 2015, 07:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
wesela najbezpieczniej filmować jest kamerą na kasety,

trochę przesada , od dziś nie wsiadaj do auta ani w inny pojazd bo możesz mieć wypadek

wtorek, 1 września 2015, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vgrzes napisał(a):
darek_k napisał(a):

trochę przesada , od dziś nie wsiadaj do auta ani w inny pojazd bo możesz mieć wypadek
spoko, nie bój się o to,

nie ma w tym przesady, polecam sony FX1000 do takiego nagrywania , mega wytrzymała kamera, nagrywam nią chałtury już 6 lat i jedyne co w niej wymieniałem przez sześć lat to mechanizm , i flex wizjera aż trzy razy, efekt częstego korzystania z wizjera

ps
za kilka dni będzie u mnie na stanie SONY PXW-X160

wtorek, 1 września 2015, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To SONY PXW-X160 jest na kasety :lol:

wtorek, 1 września 2015, 10:47
Stały bywalec
Stały bywalec

darek_k napisał(a):
vgrzes napisał(a):
darek_k napisał(a):

spoko, nie bój się o to,

nie ma w tym przesady, polecam sony FX1000 do takiego nagrywania , mega wytrzymała kamera, nagrywam nią chałtury już 6 lat i jedyne co w niej wymieniałem przez sześć lat to mechanizm , i flex wizjera aż trzy razy, efekt częstego korzystania z wizjera

ps
za kilka dni będzie u mnie na stanie SONY PXW-X160

To PXW-X160 nagrywa na kasetach? :)
Rozumiem, ze to do mniej ważnych imprez?

wtorek, 1 września 2015, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
To SONY PXW-X160 jest na kasety :lol:
albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo jesteś no, sony FX1000 nagrywa na kasetach i już ją mam 6 lat, na stanie będzie nowa kamera SONY PXW-X160 którą już kupiłem i do mnie właśnie podąża kurierem

jak nie wiesz co to jest za kamera to proszę
http://www.sony.pl/pro/product/broadcas ... /overview/

wtorek, 1 września 2015, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm...
PXW-X160 to taka NX3 "na sterydach" ale na kasetach nie nagrywa ... :mrgreen:

wtorek, 1 września 2015, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogusław Spala napisał(a):
hmm...
NX3 to wg mnie jest nieporozumienie, po co w kamerze NXCAM wyjście BNC PAL, kto i do czego to wykorzysta ? , lampka całkiem przydatna

dla mnie potrzebna jest kamera z wyjściem HD-SDI którego NX3 nie posiada , dlatego zdecydowałem o zakupie X160 , niech będzie na sterydach, ( jak kto woli ) ale mnie to nie obchodzi , najważniejsze są super parametry, stałe światło f1.6 na całej ogniskowej, długi zoom, i wiele innych bajerów

proponuję wrócić do tematu rozmowy aby pomóc koledze, czyli jak odzyskać dane po tym jak kamerka NX3 wywaliła błąd i materiał z wesela jest uszkodzony,

wtorek, 1 września 2015, 12:33
Bywalec
Bywalec

" kamerka ma już problem jak jest jeszcze gwarancja to serwis, prawdopodobnie jest to jej początek końca, coś pada na płycie głównej, a tego się nie naprawia tylko wymiana całego elementu "

no weź mnie nie strasz .... :( dopiero 160h pracy !!! mikrofalówka z Biedronki działa dłużej
W Poznaniu wspominali o płycie głównej ale kazali sprawdzić czy nagrywa, no i nagrywa tylko ile jeszcze ...

Temat z plikami opanowany, trochę wpadłem w panikę bo to pierwszy problem (oby ostatni)
Wszystkie pliki były na karcie tylko softem do edycji bezpośrednio z kamery nie mogłem importować tych większych (może po wyłączeniu kamera podpisuje pliki w kolejności od najmniejszego a na końcu największy na który już nie miała prądu bo wyjąłem aku.) bo widocznie były źle podpisane i kamera miała problem aby wysłać te pliki.

Przez czytnik kart poszły bez problemu :)

Możliwe że "w ferworze walki" kamerę wyłączyłem i od razu wymieniłem aku a kamera potrzebuje kilka sekund (dopóki mrugają diody) aby podpisać pliki.
Z drugiej strony to miałem przypadek że kamera wyłączyła się samoistnie bo było mało prądu w aku. i nie było wtedy problemów z plikami i nie wyświetliła żadnego komunikatu o potrzebie naprawy jakichś plików, po prostu zmieniłem aku i dokończyłem filmowanie (kamerowanie :wink:)

Wyświetlała komunikat o braku miejsca na kartach ale po użyciu funkcji naprawiania w kamerze karta była już dostępna ale nie sprawdziłem czy widziała pliki - teraz sprawdzę tę procedurę bo druga karta jest nieruszana po problemie.

wtorek, 1 września 2015, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dobrze, że wszystko skończyło się pomyślnie...

wtorek, 1 września 2015, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

miej na uwadze stan naładowania akumulatora, nie kręć do końca aż kamera sama się wyłączy, bo jak to zrobi w trakcie zapisu to ostatni plik zawsze będzie uszkodzony , ale w większości przypadków da się to naprawić bezpośrednio w kamerze

poza tym zawsze czekaj aż kamera skończy zapis a potem ją wyłączaj

testuj kamerę teraz dużo, jak coś zauważysz dziwnego to nie zwlekaj tylko serwis, problem z zapisem, samoczynne wyłączanie się kamery świadczy o tym że pada procesor na płycie głównej , tak miałem w AX2000 ale była na gwarancji to naprawi free, po gwarancji to 2800 by to kosztowało bo nie da się naprawić ( wymiana elemnetu ) tylko cała płyta idzie w kosz

wtorek, 1 września 2015, 14:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
Bogusław Spala napisał(a):
hmm...
NX3 to wg mnie jest nieporozumienie, po co w kamerze NXCAM wyjście BNC PAL, kto i do czego to wykorzysta ? , lampka całkiem przydatna

dlatego zdecydowałem o zakupie X160 , niech będzie na sterydach, ( jak kto woli ) ale mnie to nie obchodzi , najważniejsze są super parametry, stałe światło f1.6 na całej ogniskowej, długi zoom, i wiele innych bajerów

Kamera ma stałe 1,6? Masz już x160?

czwartek, 3 września 2015, 20:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vgrzes napisał(a):
darek_k napisał(a):

Dokładnie.
Tak się składa ,że właśnie z fx 1000 miałem problem o którym pisałem 5 lat temu chyba na tym forum.Nagrywałem sobie oczepiny i podziękowania ,
licznik pracuje kamera idzie i co ? ...okazało się ,że na głowicę tak skutecznie usadowił się jakiś paproch nie pokazując jej zabrudzenia w trakcie nagrywania
( kaseta drugi raz nagrywana ) Byłem nawet w TVP by próbowali mi zgrać materiał ale nici.
dobrze,że to "tylko" oczepiny .
Można mieć różne teorie ale na taśmę bym już nie nagrywał ( chyba ,że na taśmę plus rekorder jak np. w SONY Z5)

poniedziałek, 7 września 2015, 20:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]