Teraz jest poniedziałek, 1 czerwca 2020, 15:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
 Kamera Sony HXR-NX100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera Sony HXR-NX100
pawelvideo napisał(a):
Dla mnie nawet za jasno wyszło, ale trzeba przyznać że przy 18db jest rewelacja.

Porównywałem swego czasu pxw70 z ex1r. Załóżmy, że pxw x70 ma prawie porównywalny obrazek z nx100 to dla
gain ex1r vs pxw x70 wyszło tak
-3db - 15db
0 - 18
3 - 21
6 - 24
9 - 27
12 - 30
18 - 33

Wartości podkreślone do były max jakie wykręcałem na weselu. Mogłoby być czasami więcej ale 9db dla ex to dla mnie już porażka.
To tak na marginesie, odniesienie nx100 do pxw70 i ex1r

sobota, 23 stycznia 2016, 00:22
Nowy
Nowy

https://dysk.onet.pl/link/Myo51 -sala weselna
gain około 27 db ,dokładnie nie pamiętam,PP1,focus auto,stabilizacja activ
też mam wrażenie że mogło być ciemniej.
Odnośnie wcześniejszego filmowania przy 5.2, gain 18
Wolę podbić do 18 gdzie obraz jest dobry,ale mam wtedy większe pole manewru przysłoną w obie strony.Też dopiero się jej uczę.Przydało by się poprawić coś w PP.

sobota, 23 stycznia 2016, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam wrażenie, że masz nieskalibrowany lcd, bo każde nagranie jest mocno przepalone.
Dźwięk na auto wyszedł tragicznie, limiter tnie aż miło.
Chyba lepszy obrazek byś uzyskał z większą dziurą i mniejszym gain.
Jakoś mi ten obraz nie leży, jakościowo bardzo słabo...
nijak ma się to filmów z YouTube

sobota, 23 stycznia 2016, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

japko123 napisał(a):
-sala weselna
gain około 27 db ,dokładnie nie pamiętam,PP1,focus auto,stabilizacja activ
też mam wrażenie że mogło być ciemniej.
Odnośnie wcześniejszego filmowania przy 5.2, gain 18
Wolę podbić do 18 gdzie obraz jest dobry,ale mam wtedy większe pole manewru przysłoną w obie strony.Też dopiero się jej uczę.Przydało by się poprawić coś w PP.

A to nie jest tak, że ten tryb activ trochę niszczy obrazek, bo jakby nie było jest rozciągnięty o kilka %.
Tutaj też miałeś 27db i przymkniętą przysłonę?

sobota, 23 stycznia 2016, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Faktycznie "kamitomi" ma dużo racji, obraz jest niepotrzebnie prześwietlony, (używaj zebry 90-95%) poza tym dopalasz zbyt mocno lampą też niepotrzebnie, gain na 100% powinien być niższy i pełna dziura. Generalnie mam wrażenie że trzeba mocno poprawić preset bo ten używany jest blady, wyprany i słabo to wygląda. Nie zmienia jednak faktu że kamera dobrze sobie radzi w takich warunkach i czułość jest wystarczająca.
Dźwięk to maskara, jestem rozczarowany, być może jakieś ustawienia są potrzebne ale najpewniej zewnętrzny mikrofon.
Znam tych Dj, fajnie bawią.

sobota, 23 stycznia 2016, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z czułością mika wewnętrznego nic nie zrobisz, jedyna co można to przełączyć się na manual.
Na zewnętrznym, już można sygnał zmniejszyć albo też manual.
Powiem szczerze, że jakbym miałbym kupić kamerkę po tym co zobaczyłem to bym odpuścił. Tak jak napisałeś obraz jest blady, wyprany. Jak zaczniesz obraz wyciągać, bardziej wyostrzony z domieszką czerni to się okaże ze już 27 db jest nie do użycia.
pawelvideo kiedy jedziesz do beiksiaków?

sobota, 23 stycznia 2016, 11:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Za dźwięk w dużym stopniu odpowiada sala, dużo szyb. Rejestrator podpięty pod mikser jest konieczny. Rzeczywiście hałas jak na jarmarku.

sobota, 23 stycznia 2016, 11:55
Bywalec
Bywalec

Prawda, dosyć dziwna kolorystyka po odtworzeniu na moim monitorze. Niemniej jednak chwiała autorowi za wrzutkę. Jakby więcej ludzi w innych tematach zapodała kawałek z sali było by prościej. Jednak nikomu wzrost jakości u konkurencji nie służy :-P

sobota, 23 stycznia 2016, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
Z czułością mika wewnętrznego nic nie zrobisz, jedyna co można to przełączyć się na manual.
Na zewnętrznym, już można sygnał zmniejszyć albo też manual.
Powiem szczerze, że jakbym miałbym kupić kamerkę po tym co zobaczyłem to bym odpuścił. Tak jak napisałeś obraz jest blady, wyprany. Jak zaczniesz obraz wyciągać, bardziej wyostrzony z domieszką czerni to się okaże ze już 27 db jest nie do użycia.
pawelvideo kiedy jedziesz do beiksiaków?

Będę po weekendzie może wtorek lub środa, dam znać:)

sobota, 23 stycznia 2016, 16:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No TTtrochę przepalił lampą. Co do obrazka, to zrobić coś z niczego to sztuka... sala była typowo szara więc kolorów to tam nie będzie. Może dało by się zejść gainem, a otworzyć przysłonę. Zauważyłem kilka małych nieostrości na auto, ciekawę czy często to się zdarza. Dżwięk to rzeczywiście bardzo skompresowany, we wcześniejszym pliku z kursem tańca było lepiej.
Wrzuciłem do Ediusa ten z sali weselnej i musiałem dodać sharpness do 30-40 bo obraz trochę jak by był rozmyty i wygląda całkiem nieźle. Muszę jeszcze zobaczyć inne sale, jeszcze poczekam.
Co do beiksiaków, dajcie innym zarobić - oni tam niebardzo potrafią doradzić, nie mają fachowej wiedzy, chodzi im o to aby sprzedać jak najwięcej. Mnie wrolowali w jedną kamerę na której straciłem 8 koła, a pomoc w konfiguracji żadna...

sobota, 23 stycznia 2016, 21:20
Nowy
Nowy

Przepaliłem to fakt trzeba więcej zaufać zebrze,co do dzwięku jestem w czarnej d. gdyż jest to dźwięk z zewnętrznego mik. AT8022 więc coś w ustawieniach,
w menu limit audio wyłączony.Mam jeszcze rode nt55 wię go podepne.

sobota, 23 stycznia 2016, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

limiter audio na wył. działa tylko w ustawie manualnej.
a ten dźwięk to zagadka bo słupki nawet do zera nie idą a tnie aż miło limiter. I zagadka polega na tym ze w kamerze limiter włączy się po przekroczeniu 0db, więc skąd to cięcie.
Opcja w menu audio, redukcji wiatru miałeś wyłączoną (INPUT1,2 WIND)
Jak oglądam sobie pliki z kamery to mam wrażenie, że im większy gain to obraz staje się bardziej mglisty. Takie moje odczucie, że traci na detalach.

Ostatnio edytowano sobota, 23 stycznia 2016, 22:24 przez kamitomi, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 23 stycznia 2016, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

slawekHD napisał(a):
No TTtrochę przepalił lampą. Co do obrazka, to zrobić coś z niczego to sztuka... sala była typowo szara więc kolorów to tam nie będzie. Może dało by się zejść gainem, a otworzyć przysłonę. Zauważyłem kilka małych nieostrości na auto, ciekawę czy często to się zdarza. Dżwięk to rzeczywiście bardzo skompresowany, we wcześniejszym pliku z kursem tańca było lepiej.
Wrzuciłem do Ediusa ten z sali weselnej i musiałem dodać sharpness do 30-40 bo obraz trochę jak by był rozmyty i wygląda całkiem nieźle. Muszę jeszcze zobaczyć inne sale, jeszcze poczekam.
Co do beiksiaków, dajcie innym zarobić - oni tam niebardzo potrafią doradzić, nie mają fachowej wiedzy, chodzi im o to aby sprzedać jak najwięcej. Mnie wrolowali w jedną kamerę na której straciłem 8 koła, a pomoc w konfiguracji żadna...

te nieostrości to nic w porównaniu do X70, tam jest DRAMAT, mam znajomego co kilka imprez zrobił X70 i AF to tylko i wyłącznie manual, kamera całkowicie poległa.
Kogo proponujesz? komu dać zarobić jestem otwarty:)

sobota, 23 stycznia 2016, 22:18
Nowy
Nowy

konfig xlr
łącz. xlr agc -oddzielne
obcin. input 1/2 -0db
input 1/2 wiatr-włączone

sobota, 23 stycznia 2016, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no i mamy - opcja redukcji wiatru włączona. Stad te cięcia udające włączony limiter.
co do kupna to większość jest nastawiona na wciśnięcie i sprzedaż. Pytanie tylko w jakiej firmie można się trochę pobawić sprzętem przed kupnem. Kupowanie kamery czy za 8 czy 30 tys. oglądając ja tylko w necie na obrazku lub w sklepie przez witrynę to lekkie nieporozumienie.

sobota, 23 stycznia 2016, 22:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona