Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 08:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Uwalona 130 ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Uwalona 130 ?
Witam, moja gwarancja skończyła się w czerwcu. Wczoraj gdy pakowałem się na imprezę doznałem szoku. Kamera zamiast obrazu wyświetla jakieś krechy... biała plama... nie nagrywa obrazu. Spotkał się ktoś z czymś takim ??? Serwis już zgłosiłem ciekawe ile sobie krzykną. Dodam również że problemy z włącznikiem też mnie nie ominęły. Raz wymieniany podczas gwarancji. Tym razem już po gwarancji również robi się lipa także razem z główną szkodą został zgłoszony do wymiany. Co do dźwięku to w edku mam już preset ustawiony do podbicia i po tym zabiegu mi pasuję choć prawdą jest że najlepszy wynalazek to nie jest. Powiedział bym, że wbudowany mikron z lustrzanki canona ma lepszy :-) Pozdrawiam
p.s. szykuje się ogólnie zmiana na coś nowego gdyż obraz z canona 6d z dobrą L biję 130 na głowę. Oczywiście kamera dużo praktyczniejsza a 130 super wyważona sporo ujęć z ręki. Pytanie może ktoś podpowie czym się zainteresować na zmianę? Panasonic ma coś ciekawego teraz do 15... 20 tyś?

niedziela, 8 listopada 2015, 14:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Uwalona 130 ?
Ciekawa jest AG-DVX200, ale ciężka trochę.

niedziela, 8 listopada 2015, 15:21
Stały bywalec
Stały bywalec

max699 napisał(a):
Kamera zamiast obrazu wyświetla jakieś krechy... biała plama... nie nagrywa obrazu.

Przy jakim stanie licznika dzieją się takie rzeczy ??
Dobrze będzie wiedzieć abym zdążył swoją wcześniej pogonić :)

niedziela, 8 listopada 2015, 15:28
Bywalec
Bywalec

ma 680 godzin nalatane. Ciekawie się zapowiada ten Panasonic AG-DVX200. Z Ciężarem to podobnie do 130. To mój drugi panasonic i chciałbym przy tym zostać choćby z przyzwyczajenia. Jest jeszcze jedna kwestia mam jeszcze jedno wesele w tym roku więc jeśli moja z serwisu nie przyjdzie tudzież okaże się że sobie życzą za dużo. To może ktoś poleci gdzie mógłbym wypożyczyć ewentualnie na weekend jakiegoś panasia.

niedziela, 8 listopada 2015, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym postawił na S-Log. Zerknij.

niedziela, 8 listopada 2015, 18:12
Stały bywalec
Stały bywalec

max699 napisał(a):
ma 680 godzin nalatane. Ciekawie się zapowiada ten Panasonic AG-DVX200. Z Ciężarem to podobnie do 130. To mój drugi panasonic i chciałbym przy tym zostać choćby z przyzwyczajenia. Jest jeszcze jedna kwestia mam jeszcze jedno wesele w tym roku więc jeśli moja z serwisu nie przyjdzie tudzież okaże się że sobie życzą za dużo. To może ktoś poleci gdzie mógłbym wypożyczyć ewentualnie na weekend jakiegoś panasia.

Moja ma 1005H czyli nieco więcej i jak narazie prócz notorycznie psującego się włącznika nic niepokojącego się nie dzieje.
Gwarancji kolejne dwa lata dokupiłem i w lutym zostanie jej już tylko rok.
Następna będzie DVX200, wcześniej miałem DVX100 i DVX100B, to były pancerne kamery nie do zajechania. Mam nadzieję że DVX200 będzie równie dobra.

niedziela, 8 listopada 2015, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ile ci wytrzymal wlacznik po wymianie, bo wlasnie wymienilem i sie zastanawiam, czy sa cos lepsze te wlaczniki od montowanych w kam.

niedziela, 8 listopada 2015, 20:57
Stały bywalec
Stały bywalec

jacekxyz napisał(a):
Ile ci wytrzymal wlacznik po wymianie, bo wlasnie wymienilem i sie zastanawiam, czy sa cos lepsze te wlaczniki od montowanych w kam.

Te co montują obecnie są wytrzymalsze od tego fabrycznego. Oryginał wytrzymał kilka miesięcy a te po wymianach wytrzymują rok. Generalnie ten pierwszy już po trzech miesiącach zaczął szwankować ale jeszcze kolejne trzy się z nim pomęczyłem. Jeśli ktoś używa kamery mniej to i włącznik wytrzyma dłużej.

niedziela, 8 listopada 2015, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym wyłącznikiem to jakaś kpina jest. Wytrzymał rok? Czy Panaś sobie jaja robi z konsumentów?
Upalają się styki czy mechanicznie nie wytrzymuje?

niedziela, 8 listopada 2015, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaj panasonic sobie nie robi... wymieniają za free nawet po gwarancji - o ile kamerka została zarejestrowana w systemie serwisowym... kamerka leci do serwisu centralnego Cardiff i wraca po 5 dniach ze sprawnym wymienionym wyłącznikiem... o padaniu płyt głównych w 130/160 nie słyszałem, kolego max699 a jakiegoś zawilgocenia nie przeszła twoja 130, jak na razie to chyba pojedyńczy przypadek?
AG-DVX200 - to opakowana w funkcjonalność kamery puszka GH4 (nie)stety ze niewymiennym szkiełkiem leica (2,8 - 4,5) dość ciężka 3 kg ale stosunkowo dobrze leży w ręce (grip nieruchomy niestety), na beiks miałem tylko kilka chwil by po testować - ogólnie wrażenia ok (dość dobrze radzi sobie z ostrzeniem), GO przy 2,8 na u4/3 ujdzie... na resztę testów przyjdzie jeszcze poczekać... a i jeszcze jedno - dla tych co s-loga chełbią - panaś ma V-LOG'a tak jak i teraz GH4 - ogólnie oba produkty są bardzo zbliżone obrazkiem, na plus szklarnia do gh4, funkcjonalność kamery na plus DVX200... a i jeszcze jedno - działa OIS :) na beiks dvx200 koszt lekko ponad 20 kpln...
QB

niedziela, 8 listopada 2015, 23:45
Bywalec
Bywalec

U mnie od wymiany włącznika minęło 6 miesięcy i znów zaczęło mu coś dolegać. Pewnie przed przyszłym sezonem kupię coś nowego. Wydaje mi się że wilgoci nie dostała choć pamiętam że na poprzednim weselu trochę kropiło ale później kilka godzin na sali i wszystko było ok. Plener robiłem lustrzanką tym większe było moje zaskoczenie, jak odpaliłem kamerę że nie działa :-( Niby torba w miarę mocna ale tak sobie myślę że może jakiegoś wstrząsu dostała gdyż ostatnio odłożyłem ja dosyć mocno :-) Od niechcenia jak wróciłem ze zlecenia i tak chodzi za mną że może sam ją uszkodziłem... ale takich sytuacji było mnóstwo i nic się nigdy nie działo. Dam znać co tam serwis odpowie.

poniedziałek, 9 listopada 2015, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No jakby nie wymienili to bylaby już inna bajka.
Dla mnie jaj sobie robie, bo rozumiem, że włacznik wadliwy i wymieniają, tylko, że ten wymieniony to też z wadą produkcyjną skoro wytrzymuje rok lub mniej!!!

poniedziałek, 9 listopada 2015, 13:04
Bywalec
Bywalec

Jestem w szoku. Nie dość że kamera szła tydzień czasu do nich to dziś dostałem maila z wyceną naprawy. Otóż wycenili naprawę na 2100 Euro co przerasta wartość kamery. Dzwoniłem za to do serwisu beiksa w kraśniku i tam pewnie kamera pójdzie dalej. Koszt zwrotu kamery wycenili na 96 euro. Dostałem również wiadomość że kamera możne zostać zutylizowana za darmo :( jestem trochę zawiedziony panasonikiem :evil: . Usterką okazał się sensor optyczny obiektywu.

poniedziałek, 16 listopada 2015, 12:18
Bywalec
Bywalec

Napiszę jeszcze kilka słów dla potomnych. Otóż w serwisie w Beiksie mówią że doszło do uszkodzenia mechanicznego i uszkodzona została płyta główna. Naprawę wycenili 4 tysie co nie za bardzo mnie urządza. Przez problem ze swoją 130 na wczorajsze wesele musiałem wypożyczyć kamerę i wziąłem sceptycznie 90 Panasonica. Dziś sprawdzając surówkę jestem pozytywnienie zaskoczony że za 7 tysięcy uzyskuje się obraz moim zdaniem porównywalny ze 130 lub nawet lepszy jeśli chodzi o autofocus i stabilizację mimo że jest lekka i gorzej leży jak 130 to stabilizacje ma świetną bo drgań ręki nie widać na materiale a wiem że łapa latała gdyż nie jestem przyzwyczajony do małego pudełka. Ostrzy też naprawdę fajnie i nie szumi czego się bałem. Jestem pozytywnie zaskoczony. Mankamenty to mało praktyczne obudowa, żeby to siedziało w większej puszce i miało szerszy obiektyw. Jest niestety zbyt wąska. Nie ma również stopni przesłony co przy pracy w ostrym słońcu może być uciążliwe. Brakuję też jeszcze kilku innych udogodnień ale kosztuje połowę tego co 130/160. Zapomniał bym o mikrofonie. Powtarzające się opinie że 130 ma fatalny mikrofon to dopiero dziś przyznaję w pełni rację. Otóż 90 ma dźwięk jak z rejestratora w porównaniu do 130. p.s. w dalszym ciągu nie mogę się zdecydować co na przyszły sezon. Czas chyba wybrać się do sklepu i podpatrzeć samemu choć mam cichą nadzieje że jeszcze ktoś podpowie coś w tej kwestii. Pozdrawiam

niedziela, 22 listopada 2015, 21:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]