Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kupno kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kupno kamery
Mam kamerę sony juz dawno dawno temu kupioną, jest jeszcze na płytki DVD 8cm, do tej pory mi starczała, ale chciałabym wymienić na coś nowszego, kamerowaniem zajmuję się amatorsko i troszkę kręcę wakacje, uroczystości rodzinne, wycieczki, spotkania ze znajomymi, lubię to przerobić w pinnacle, tak dla siebie i rodziny. Nie wiem kogo pytać, co możecie mi doradzić w wyborze kamery...... ja sie na parametrach nie bardzo znam

wtorek, 5 stycznia 2016, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kupno kamery
do domowego nagrania wystarcza smartfon lub telefon jeśli nie masz zamiaru robić dvd i nie przeszkadza Ci 60 klatek na sekundę ewentualnie jakaś kamera sportowa.Dziś wszyscy chodzą z kijkami a z "kamerkami" tylko wiesniaki

wtorek, 5 stycznia 2016, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stokrotka, na początku musisz określić ile chcesz wydać $

wtorek, 5 stycznia 2016, 20:09
Nowy
Nowy

Kumak, ja szukam kamery, a wieśniak czy nie, ja wiem czego chcę, jak wszyscy ogolą głowy na łyso to ja nie, a wszyscy mnie nie interesują. Myślałam ze pisząc prośbę na forum, dostanę konkretną odpowiedz.
Ile chce wydać, nie wiem max 3tyś, jestem tylko amatorem jeśli bedzie tańsza tez bedzie dobrze

wtorek, 5 stycznia 2016, 20:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak i uwazasz, ze to normalne, bo ja nie, jak jest ergonomia pracy ze smatfonem? zadna dla mnie, ja wiem ze ty tam kombinujesz i z tabletami, pewnie mozna ale ja tam jestem tradycjonalista kamera to kamera. Za 3 tysie to juz sporo przyzwoitego sprzetu mozna dostac, ale jakie konkretnie modele? nie wiem bo w tym segmencie nie siedzę.

Zobacz tą http://allegro.pl/panasonic-hc-x920-kam ... 52447.html 3 spore przetworniki dobry obiektyw i jasnosc, powinna byc ok, kiedys cos krecilem jakims podobnym modelem i dawalo bardzo ladny obrazek.

wtorek, 5 stycznia 2016, 22:18
Nowy
Nowy

jacekxyz nie wiem jakbym dostała dla amatora kamerkę za 1500zł też by bylo super, informacji jakiej udzielił mi jurekwejh że najlepiej poszukać w panasonicu, to w takim sprzęcie zaczęłam się rozglądać, ponieważ, uważam że to doświadczony specjalista ale jaki model to ja nie mam bladego pojecia

Ostatnio edytowano środa, 6 stycznia 2016, 18:55 przez stokrotka, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 5 stycznia 2016, 22:29
Moderator
Moderator

Sama napisałaś 3000 i w tym zakresie cenowym na prawdę warto kupić tą kamerę. Ewidentnie będzie widać różnicę obrazu w porównaniu do kamer za 1500. W podobnej klasie polecę Ci jeszcze - aparat traktowany jako kamera, Panasonic Lumix DMC FZ1000 za ok 2700. Na swoje prywatne potrzeby właśnie tego używam. (Była długa walka z DMC LX100).
Poczytaj trochę:
http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=4&t=40592
http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=4&t=40436
...
Gdyby względy praktyczne przeważyły, to trudno, będziemy szukać za 1500 zł.
Na przykład http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/12805959, czyli Sony HDR PJ620. Ma oprócz znośnej ceny ok 1800 zł. i gorszego obrazu, ciekawostkę - projektor, którym po ciemku pokażesz film na ścianie / ekranie.
Kamera ta ma też wersję tańszą - ok 1200 zł. Sony HDR-PJ410.
http://www.optyczne.pl/7855-news-Sony_prezentuje_nowe_kamery_na_CES_2015.html

wtorek, 5 stycznia 2016, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz-napisałem tak gdyż koleżanka napisała co miał do tej pory i co chce osiągnąć.Tablet używam wyłącznie do streamów,na wycieczki zabieram kamerę sportową a imprezy robię 3 aparatami Sony.żałuję że mam 10 calową krowiastą YOGĘ -wziąłem ją bo ma baterię na 9 godzin.Chrześniak ma samsunga note3 i kieszonkowym telefonem robi bez problemu wszelkie wycieczki i imprezki.
jeśli koleżanka chce kamerę niech ja kupi i potem niech ją nosi-zapewne będzie się wyróżniać w tłumie

wtorek, 5 stycznia 2016, 23:49
Nowy
Nowy

Dziękuje za odpowiedzi, ale nie uzyskałam satysfakcjonującej żadnej odpowiedzi, ja chce kupić kamerę do użytku domowego, żaden smartfon ani tablet ani aparat nie wchodzi w grę.
Co do wycieczek będę i może wyróżniała się w tłumie z kamerą, ale wiem czego chcę i tymi ścieżkami dążę do celu,

środa, 6 stycznia 2016, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ok, ale okresl w koncu budzet, podalas 3tysie, jak znalazlem do tej kwoty fajna kamere, to napisalas, ze lepiej do 1500, tak wiec co mamy radzic skoro nie wiadomo za ile ostatecznie chcesz kupic ta kamerke.

środa, 6 stycznia 2016, 20:09
Moderator
Moderator

stokrotka napisał(a):
Dziękuje za odpowiedzi, ale nie uzyskałam satysfakcjonującej żadnej odpowiedzi, ja chce kupić kamerę do użytku domowego, żaden smartfon ani tablet ani aparat nie wchodzi w grę.
Co do wycieczek będę i może wyróżniała się w tłumie z kamerą, ale wiem czego chcę i tymi ścieżkami dążę do celu,

Kamera za 2950, aparat za 2700, kamery za 1800 i 1200 zł.
Takie masz odpowiedzi, co cię w nich nie satysfakcjonuje? :mrgreen:
Kolor? Nie mogłem się powstrzymać, przepraszam.

środa, 6 stycznia 2016, 23:14
Nowy
Nowy

kotlin nie piszę żeby się kłócić, bo nie w tym rzecz polega, co do koloru to bez przesady......
Co do kwoty to podałam max 3tyś ale może być mniej co do marki to panasonic, pisałam juz zresztą dlaczego i na pewno kamera.
Nie chcę sony z projektorem, uważam że to zbyteczny bajer.
Mam nadzieję że dużo wymagań nie mam
pozdrawiam

czwartek, 7 stycznia 2016, 00:10
Moderator
Moderator

stokrotka napisał(a):
...co do koloru to bez przesady...

Przeprosiłem. :)
stokrotka napisał(a):
...Nie chcę sony z projektorem, uważam że to zbyteczny bajer.

Nie używaj i tyle.
stokrotka napisał(a):
...Co do kwoty to podałam max 3tyś ale może być mniej co do marki to panasonic, pisałam juz zresztą dlaczego i na pewno kamera.
...
Mam nadzieję że dużo wymagań nie mam
pozdrawiam

Pozostałe jakie widzę w tej chwili w sklepach kamery Panasonic w cenie między 950 zł. a 2000 zł. mają zdecydowanie mniejsze matryce światłoczułe od obydwu Sony które podałem. (1/6 cala vs 1/2 cala w Sony), a to bardzo ważny parametr kamery. Według mojej oceny w tej klasie kamer - decydujący, bo obiektywy są podobnej klasy, ustawień manualnych nie ma żadna, lub ma trochę przez ekran dotykowy, co wiele nie zmienia.

czwartek, 7 stycznia 2016, 10:46
Nowy
Nowy

To rozumiem że jednak mam wybrać sony???
Mam nadzieję ze na jakąkolwiek się zdecyduję, to nie będę miała problemu żeby pinnacle 15 widziała moje nagrania, pytam dlatego ze moje nagrania z kamery na płytki i to płytki DVD minusy, działy się cuda nie czytało mi tego pinnacle w żaden sposób musiałam konwertować nagrania do formatu MPEG. A jak na złość płytek minusowych to mam chyba 12 szt a plusowych tylko 2szt (aha plusowe płytki program widzi bez problemu)
Dlatego wrrrrr postanowiłam wymienić kamerę, bo wogóle moja kamerka ma swoje lata i jakość obrazu fiufiu do tych nowych kamerek

czwartek, 7 stycznia 2016, 11:05
Moderator
Moderator

Muszę przeprosić, nie doczytałem sam wcześniej - te Sony też mają matryce 1/6 cala.
Tak, zapisują w XAVC S, którego Pinnacle 15 nie widzi, ale też w AVCHD, które według tej strony: http://sklepvideo.pl/details.php?id=pp100630 widzi jak najbardziej.
Chwilę jeszcze zerknę na te tańsze kamery.

czwartek, 7 stycznia 2016, 11:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona