Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Materac... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Materac...
Pewnie tytul nie ten co powinien ale do rzeczy...

Jako praktyke w szkole, mam wyrezyserowac, nagrac itp materac (colchon), w Polsce pewnie inaczej sie to nazywa a chodzi mi dokladnie o krotki minutowy lub ciut wiecej material - wypelniacz - zazwyczaj jest to muzyka i przyroda - mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi... Zeby nie robic tego tak jak wszyscy to robia czyli - przyroda, wiejskie chaty i spokojna muzyczka, mysle zrobic cos z jakims czadowym kawalkiem perfectu, a jako obraz cos np. ze zlomowiska, albo portu... Tylko jak dynamicznie zmontowac material np. ze zlomowiska do "Lokomotywy" lub"Nie wolno" czy "Bla, bla" Perfectu??? Czy w montazu zostawic duzo statycznych ujec? czy tez lepiej szybkie ruchy kamera z jednego obiektu na drugi??? Prosze o rady

niedziela, 19 października 2003, 04:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zadanako trudne, jednak mozliwe. Wymaga sporego kunsztu ale warto z czymś takim popróbować. Kilka porad. Wyszukuj przyspieszających rytmów. Jak przyspiesza muzyka przyspieszaj też sklejki a jak muzyka się ustabilizuje to ciągnij przyspieszanie dalej. Używaj zwolnień, nakręć ujęcia szybko poruszającą się kamerą i zastosuj zwolnienia. Nie wiem na jakim sprzęcie montażowym pracujesz ale jeśli masz taką możliwość to 1. zrób mix ramek znajdujących się obok siebie, 2. dodaj efekt lekkiego "rozmycia", nie blur tylko "zostawienie ducha" na 2-3 ramki. Starał bym się uzyskać efekt "szybkości" na zdjęciach z ręki.
Wiem że trochę to zagmatwane ale montaż ciężko tłumaczyć "na sucho".
Powodzenia

niedziela, 19 października 2003, 11:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja tylko dodam, ze nie spotkalem sie z okresleniem "materac" :), za to funkcjonuje takie jak "paw" - taki wlasnie wypelniacz, krotki material na niezbyt wazny temat

poniedziałek, 20 października 2003, 08:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety, zadne efekty nie wchodza w gre - tylko ciecia i tyle.... Chyba ostry rockowy kawalek jest zbyt trudny, wezme chyba zwykla spokojna melodie i krajobrazy... Niestety :-(...

niedziela, 26 października 2003, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiem jak to jest ze szkolnymi materiałami :lol: . Nie wolno i już. Ja jednak bym się nie poddawał. Spróbuj powalczyć z ruchem kamery, jego prędkością do muzyki. Warto niekiedy zrobić coś w kontraście. Szybka muzyka + powolne ujęcia też dają (odpowiednio ułożone) dobry efekt. Wszystko zależy od wyczucia. Nikt przecież nie powiedział że do szybkiej muzyki mogą być tylko krótkie ujęcia.

poniedziałek, 27 października 2003, 14:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]