Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 06:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Sony a7s typowo pod film i na wesela 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sony a7s typowo pod film i na wesela
Zamierzam dozbroić się w Sony A7s lub 7sII.
pokręciłem sobie troszeczkę jednym i drugim i raczej wybór przemawia za Mark II.
testowałem z G28-135 i Zeiss 28-70. Sony G straaasznie ciężki i pierścienie działają z opóżnieniem także raczej to szkło odpada. Z 28-70 obrazek bardzo ładny praktycznie taki sam jak z sony G.
czy ktoś może testował wymienione body z sony 18-105, wiadomo, że wtedy crop i na wyższym iso więcej szumu, ale może na początek szkło jest wystarczające.
Czy dokupić adapter xlr - wtedy mam pełną kontrolę na dźwiekiem, czy wytarczający będzie mik zewnętrzny podłączony na jacku?
Nie wiem jak tor audio radzi sobie z przesterami i działającym limiterem.

Kolejna opcja to power bank no i może klatka, pytanie tylko jak to wszystko spiąć, żeby nie było dużej rozbudowy, konkretnie zwarta konstrukcja.

dzięki za wszelkie sugestie

wtorek, 23 lutego 2016, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony a7s typowo pod film i na wesela
Bierz A7s Mark II. Ze "szkieł" 18-105 daje radę, ale nie spodziewaj się super "plastyki". 28-135 jest ciężki, ale daje fajny obrazek. Mikrofon Rode i klatka Movcam. Power Bank - zdecydowanie tak. Na to wszystko zakładasz Atomosa Shoguna i voilà ...

Obrazek

----------------------------------------
Facebook
SKLEP

wtorek, 23 lutego 2016, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dzięki za fotki.
Wygląda dosyć zgrabnie, ogólnie w riga nie chce się zbroić. I pytanie gdzie w takim układzie zapiać powerbanka. Czy jest szansa na jakieś próbki audio z tego mika rode. Ogólnie też o nim myślałem ale nie wiem jak współpracuje z 7s.
Praca w manualu jest ogólnie możliwa, czy tylko audio na automacie?
ogólnie czytałem że efekt poduszki a7s eliminuje w 18-105, prawda czy mit?

wtorek, 23 lutego 2016, 21:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Obiektyw 18-105 daje efekt poduszki przy FS100. W przypadku pracy z A7S ten efekt nie występuje. Na salę wydaje się być OK, natomiast w kościele używam jaśniejszych obiektywów nikona 24-70/2,8 i sigma 18-35/1,8 z przejściówką.

wtorek, 23 lutego 2016, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok. A powerbanku też używasz?

środa, 24 lutego 2016, 00:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wyobrażam sobie pracy bez PowerBanku. Obiektyw 28-135 "zjada baterię" w 25 minut ... :mrgreen: Co do 18-105 to faktycznie efektu "poduszki" na budzie A7s i A7s II nie ma. Z niedrogich "szkieł" dobrze się spisują Samyangi - 14mm, 35mm, 85mm.
Można także podpiąć "cokolwiek" z Canona przez adaptery KIPON czy Metabones.
Sony wypuścił też nowe, interesujące "szkła" : 24-70 f/2.8 GM, 70-200 f/2.8 GM, 85mm f/1.4 GM. Niestety nie są tanie. Miałem przez chwilę obiektyw Sony 24-240 i spisywał sięcałkiem nieźle jak na obiektyw budżetowy. Niestety "światło" słabe -3.5-6.3 na końcu "lufy" ... I trzeba pomyśleć o jakimś podglądzie/ recorderze.
Używałem początkowo Atomos NInja 2. Wadą tego "cuda" był beznadziejny podgląd. Nie wiem jak można było skonstruować taką "paść" ... Byle jaki smartfon ma lepszy obrazek ! Jedynie co w nim jest dobre to zapis w ProRes i długi czas pracy na baterii.
Dopiero po zmianie na Shoguna jest dobrze, ale czas pracy na baterii krótki.
Generalnie taki zestaw - Sony A7s / A7s II + szkła + PowerBank + mikrofon Rode + klatka + monopod + rig + Shogun daje sporą frajdę :D

----------------------------------------
Facebook
SKLEP

środa, 24 lutego 2016, 08:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

u mnie monopod i rig odpada, wole zwykły statyw.
kombinuje jak "koń pod górę" jak do klatki przypiąć power bank ale powiem szczerze że nie ma za bardzo pomysłu.
Czy monitor zewnętrzny jest musowy? Sam LCD w body nie daje rady?

środa, 24 lutego 2016, 10:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Używam power banku, podwieszonego do statywu. Co ciekawe "wytrzymałość" oryginalnej baterii to około 1,5 godziny filmowania w AVCHD, przy podłączonym Atomosie, bateria A7 wytrzymała też 1,5 godziny pomimo że aparat nie nagrywał.

środa, 24 lutego 2016, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
u mnie monopod i rig odpada, wole zwykły statyw.
kombinuje jak "koń pod górę" jak do klatki przypiąć power bank ale powiem szczerze że nie ma za bardzo pomysłu.
Czy monitor zewnętrzny jest musowy? Sam LCD w body nie daje rady?

Zwykły uchwyt na telefon+7"magic arm który dokręcasz do klatki - to metoda bezinwazyjna. Można rozebrać powerbank wyjąć baterie 18550 i wykonać otwór w plastikowej obudowie. Dokręcamy obudowę do klatki śrubą z płaskim ( zeszlifowanym) łbem, zabezpieczamy taśmą łebek ( tak w razie "w") i dokręcamy do klatki. Ta druga metoda jest o tyle kiepska, że już nie zdejmiesz na szybko powerbanku z klatki. Używam metody nr1 z powodzeniem. Można też jakiś tani pokrowiec zakupić....

środa, 24 lutego 2016, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok. dzięki za porady.
Mam pytanie czy lcd w body jest wystarczające do podglądu czy raczej trzeba myśleć o monitorze zewnętrznym większych rozmiarów?

sobota, 27 lutego 2016, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak się zastanawiam czy zrobić komplet
A7s II + 18-105 czy
A7s + 28-135.
Co byście wybrali? Na 4K poki co mi nie zależy.

sobota, 27 lutego 2016, 14:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie widzę sensu 18-105 i A7SII. Obiektyw ma stabilizację, tryb APSC wyklucza 4k.
Czyli zalet nowszego modelu nie użyjesz. Lepiej kupić A7S i dodatkowo 10-18/4.

sobota, 27 lutego 2016, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie tylko czy lepiej zainwestować w body czy w szkło i myśleć o późniejszej rozbudowie.
Czy a7s jest na tyle lepsze od poprzednika, że mimo założenia gorszego szkła i tak obraz będzie lepszy.

sobota, 27 lutego 2016, 23:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli nie interesuje Cię 4K czy jakieś większe zwolnienia to może pomyśl nad słabszym aparatem a lepszym szkłem.
Ja zrobiłem tak: Kupiłem zwykłego A7II za 6tys i szkło 35 f1,4 Zeiss-a za 6,5tys i w cenie samego body S-ki mam aparat z super szkłem.
Kupowałem go jako sprzęt pół na pół, czyli do zdjęć i czasem do filmów. Nie nastawiałem się na filmowanie nocne więc nie miałem ciśnienia na S-kę, ale efekt Zwykłego A7II z tym szkłem wielokrotnie przerósł moje oczekiwania.
Powiem Ci że nawet się nie spodziewałem że ten komplet będzie aż tak jasny i bezszumny. 8O
Minusem jest to że mam tylko jedną ogniskową 35, ale przy pełnej klatce jest ona bardzo szeroka i idealna do kręcenia w pomieszczeniach.
Tak więc ja jestem bardzo zadowolony. A jak czytałem opinie w necie czy głosy sprzedawców to wszyscy tylko "S-ka, S-ka" bo jasna. Ale czy warto za tą S-kę zapłacić dwa razy tyle? Decyzja należy do Ciebie. Ja wybrałem szkło.

sobota, 5 marca 2016, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

według moich obserwacji w a7II użyteczne iso konczy się na 12800

sobota, 5 marca 2016, 21:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona