Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera dla początkującego - konkrety. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera dla początkującego - konkrety.
Witam,
Przymierzam sie do kupienia kamery (w planach videologi i nie tylko) i szukam kamery dającej najlepszą możliwą jakość nagrywanego obrazu. Mniej istotny jest np. czas działania (no wiadomo, byleby nie 15 minut) czy waga kamery. Najistotniejsze jest dla mnie by nagrywała ostro, czysto i w jak najwyższej rozdzielczości (+największą ilość klatek na sekundę)i zeby nie miała problemów ze stabilizacją (nagrywanie "z ręki") oraz z wyostrzaniem. Konkretnie FULL HD, ale jesli trafi sie lepsza to tylko dobrze.

Po pierwsze, budżet na kamere jest dość niewielki, przyjmijmy 600zł.

Po drugie, nie musi być nowa. Znalazłem obecnie 3 modele które brałem pod uwage (zastanawiająco mało jest konkretnych i wyczerpujących opinii niestety):

SONY HDR-CX 220 (450zł uzywka)
JVC GZ-HM445BE (mam okazję kupic za 300zł uzywke z walniętą bateria - batke trzebaby dokupic)
Canon Legria HF R506 (ta mnie kusi, ale jest najdroższa)

Po trzecie, ja wszystko rozumiem, taka kamera nie bedzie ani super ani mega ani nie wiem co jeszcze, ale nie jestem profesjonalnym filmowcem i taki super sprzet nie jest ani nie bedzie mi potrzebny, takze wszystkie teksty typu: "za tyle to sie nie da kupic nic dobrego" prosze sobie odpuścić, bo tylko smiecą i nie wnoszą nic do tematu.

po czwarte, bardzo ładnie proszę wszystkich znających się w temacie o konkretna ocene (wraz z wyjasnieniem czemu taka) o tych trzech kamerach i informację ktora z nich jest najlepsza (i dlaczego), ktora druga po najlepszej itp, oraz dopiero W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI o ewentualne alternatywy/lepsze rozwiązania. Jestem ignorantem jesli chodzi o tematykę, dlatego proszę łopatologicznie tłumaczyć. Z góry dziekuję wszystkim, którzy odpowiedzą.

poniedziałek, 28 marca 2016, 01:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera dla początkującego - konkrety.
No jak zwykle, duze wymagania - maly budzet, jesli Sony to starsza seria CX130/160 maja lepsza, wieksza matryce niz cx220 (1/4 vs 1/5,9) i podobne, 50p a 160 dodatkowo 16GB wbudowanej pamieci i wejscie na mikrofon, wlasnie taka kam nie dawno kupilem koledze, jest bardzo zadowolony, obraz daje taki - https://www.youtube.com/watch?v=VzqzT9szXhQ (oczywiscie nieco zdegradowany przez youtube)

poniedziałek, 28 marca 2016, 12:48
Nowy
Nowy

Faktycznie, jakość wydaje się niezła (ogladnąłem film i wziąłem pod uwage konwersje YT), ale w pierwszej kolejności interesowała mnie informacja o tych trzech kamerach które podałem (te moge łatwo kupić). Co do tej co zaproponowałes, jesli sie trafi do kupienia to najpierw i tak musze porównać je z tymi trzema.

Chodzi mi o "jak najlepsze parametry", a nie o "super kamere" takze wymagania nie są wygórowane.

Tak czy inaczej, dziekuje za podpowiedź.

poniedziałek, 28 marca 2016, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzi o jak najlepsze parametry czy jakosc? porownaj sobie sam parametry, poczytaj testy w necie, bo chyba nie spodziewasz sie, ze ktos na tym forum uzywal tych 3 amatorskich kamer? i albo czekasz i szukasz dobrego ale mniej dostepnego modelu, albo bierzesz to co masz pod reka (tylko po co wtedy glowe nam zawracac?) swoja droga to sa tanie proste kamery jakich roznic sie miedzy nimi spodziewasz? kreca pewnie bardzo podobnie szalu nie bedzie. Podalem ci 2 modele Sony bo przynajmniej maja stosunkowo duzy przetwornik i tryb 50p.

poniedziałek, 28 marca 2016, 16:39
Nowy
Nowy

Ja wiem, ze specjalistą nie jestem, ale maksymalnie konkretnie sie wypowiedziałem na czym mi zalezy w pierwszym poście (trzeba czytac ze zrozumieniem, a nie widzimisie). I owszem, spodziewalem sie, bo jakoś wątpie w to, ze kazdy rodzi sie od razu z kamera za grube tysiace i od razu wie jak wszystko działa. W pierwszym poscie napisałem, ze info o tych trzech kamerach jest nikłe (rozumiem przez to: maksymalnie skąpe, sprzeczne, nie na temat, itp).

Tak czy inaczej, pytam te osoby, które ZNAJĄ SIĘ na temacie i MOGĄ/CHCĄ pomoc tak jak poprosilem. Czyli info na temat TYCH TRZECH MODELI, i/lub ewentualnie alternatywa dla nich (łatwo dostepna, bo z kamerą do 600zł to szkoda czasu i uwagi na cuda wianki).

Ja wiem, ze nie kazdy zna sie na wszytkim, ale tak jak ja jestem ekspertem w kilku zupelnie innych dziedzinach (i jakos bez specjalnego problemu umiem ocenic rozne modele - nawet takie ktorych nie widzialem na oczy - chociazby po parametrach i nagraniu jak działa/pracuje, a niektóre nawet po samym dzwieku podzespołow) tak uzytkowników tego forum traktuje jako znawców tematu. Jesli ktoś nim nie jest? Nie ma sprawy, ale niech sie wtedy nie wypowiada (wyraznie napisane jest ze prosze o wypowiedz osoby "znające sie" na temacie).
A dość mi zalezy na czasie, ponieważ dwie z tych trzech kamer przestaną byc dostepne w takiej cenie za trzy dni od teraz, a nie chce stracic ewentualnej okazji.

PS: i owszem, za podpowiedz o tych dwoch kamerach dziekuje, bo jak pisałem, biore je pod uwage.

poniedziałek, 28 marca 2016, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nadal nie zrozumiales, na tym forum sa w wiekszosci profesjonalisci, ktorzy operuja raczej nieco drozszym sprzetem, wiec czego oczekujesz? ze znaja tanie amatorskie kamery? podalem 2 modele bo kupowalem sprzet dla kolegi i sam musialem szukac info w necie, bo zupelnie w tym segmencie nie siedze, przeciez nikt tutaj raczej (napewno) nie mial tych kamer (wszystkich 3) w rece, wiec czego oczekujesz ? mozna jedynie porownac suche dane i tyle, ewentualnie poszukac na youtube jakieś filmy z tych kamer. Napisze po raz kolejny to sa tanie kamery w dobrym oswietleniu bedzie ok, w slabym kaszana, roznice miedzy nimi beda niewielkie, wiec w sumie, obojetnie ktora kupisz.

poniedziałek, 28 marca 2016, 17:25
Nowy
Nowy

jacekxyz napisał(a):
Nadal nie zrozumiales, na tym forum sa w wiekszosci profesjonalisci, ktorzy operuja raczej nieco drozszym sprzetem, wiec czego oczekujesz? ze znaja tanie amatorskie kamery?.

To Ty nadal nie zrozumiałeś niestety. Wszyscy sa pro i nikt nigdy nie zaczynał tak jak np. ja i kazdy od razu miał super-mega-wypaśną kamere? Przeciez ja nie prosze o opinie kamery, ktora ukazała sie na rynku 5 minut temu. To sa stare modele, wiec ktos mogł ich używać jak sam zaczynał albo jak wprowadzał w temat (dajmy na to syn zaczyna robić video jak tata).

Dodatkowo nie myśle, ze każdy musiał mieć wszystkie trzy w ręce, ale np.: "osoba A" mogła mieć jedną bądź dwie (tak jak Ty pisałeś, ze koledze kupowałes, to chyba nie kupiłes w ciemno. A nawet jesli tak, to chyba teraz wiesz juz jak sie sprawuje) i może napisac, że na przyklad na jednej mimo stabilizacji to sobie radziła gorzej z nią, albo była słaba, albo w takim a takim oświetleniu szalała albo sie pikselizowało, a na przykladł "osoba B" miała inna z tych co wypisałem i ze na tej w takich samych warunkach było wszystko spoko. i wtedy wiadomo, co i jak.

Tobie podziekowałem za podrzucenie tamtych dwoch, bo zawsze to jakas inna opcja jeszcze (nikt nie wie co sie trafi), ale serio, nie masz nic do dodania na temat (pierwszy post) to daj spokoj, bo nasza dyskusja jest zupełnym OT i totalnie niepotrzebna. Mnie zalezy na informacjach i opiniach na konkretny temat, a nie zeby mnie ktos przekonywał. Także jeszcze raz dziekuje za podpowiedź i wesołych swiat.

poniedziałek, 28 marca 2016, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ok ostanie zdanie bo nie ma sensu, x lat temu ludzie z tego forum nadal uzywali sprzetu pro, tylko starszych modeli czy uwazasz, ze ktos nawet na poczatku krecil choćby wesele tego typu kamerami? absolutnie nie. Napisalem tobie, ze sam musialem poszukac info w necie zanim koledze cos wybralem (i nie bylo to to forum) zadnych wielkich testow ta kamera tez nie robilem bo to nie moja polka, na przykladowe twoje pytania mozna odpowiedziec nawet nie znajac tych kamer, co zreszta zrobilem post wyzej, to sa najnizsze modele, wszystkie one zachowuja sie bardzo podobnie (w domysle slabym albo bardzo slabym obrazku w kiepskim oswietleniu i oczywiscie glupiejacym AF).

poniedziałek, 28 marca 2016, 20:02
Moderator
Moderator

Sadi napisał(a):
...Mnie zalezy na informacjach i opiniach na konkretny temat, a nie zeby mnie ktos przekonywał. Także jeszcze raz dziekuje za podpowiedź i wesołych swiat.

Sadi jeżeli pozwolisz to dodam dwie odpowiedzi. Kamera od jacekxyz, potem Canon, Sony i JVS które podałeś, w takiej kolejności je oceniam. Nie myliłeś się, ale w dobrym poświątecznym nastroju, dodam jeszcze dowcip. Trzy kobiety walczyły o serce jednego mężczyzny (od razu widać ze dowcip, prawda?). Żeby wybrać jedną z nich, mężczyzna dał każdej sporą sumkę pieniędzy i powiedział - od tego co zrobicie z pieniędzmi, zależy mój wybór. Pierwsza nakupowała sobie pięknych ubrań, biżuterii - to żeby twoja pani pięknie wyglądała. Druga zainwestowała w giełdę, pomnożyła majątek, zobacz jaka jestem gospodarna, trzecia zorganizowała mu wakacje życia. Jaką wybrał?
Oczywiście tą z największym biustem.
Ty też wybierz kamerę z najpewniejszego źródła, taką której stan możesz sprawdzić i oddać gdybyś był niezadowolony. Parametry nie grają roli w kamerze która nie działa.

wtorek, 29 marca 2016, 09:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Oczywiście tą z największym biustem.

:D

wtorek, 29 marca 2016, 13:47
Nowy
Nowy

Dzieki Kotin za jasną i precyzyjną poradę, najpewniej tak własnie zrobię :)
mstmst - dzięki za poprawe humoru :)

środa, 30 marca 2016, 01:04
Stały bywalec
Stały bywalec

W tej cenie nie da sie znaleźć nic dobrego (moim zdaniem)
I bedą to wyrzucone pieniądze. Powiem więcej na amatorskich kamerach nie nauczysz się filmować a zdaje się że taki jest Twój cel.
Ja osobiście proponowałbym Panasonic g6 na początek. To byłoby bardzo przyzwoicie cena do jakości.
Jeśli już musi być w tym budżecie to proponuje
Panasonic fz1000
jest teraz na alegro za 679 zł

sobota, 2 kwietnia 2016, 23:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mhm taaa, jasne,moze reda zaproponuj od razu, bo innymi sprzetem sie nie da nauczuc filmowac, po pierwsze to sa aparaty, a nie kazdy lubi filmowac takim sprzetem, a po drugie gdzie ty widzisz fz 1000 za 697z zl? g6 to tez jak by nie ten budzet.

niedziela, 3 kwietnia 2016, 04:40
Stały bywalec
Stały bywalec

jacekxyz napisał(a):
Mhm taaa, jasne,moze reda zaproponuj od razu, bo innymi sprzetem sie nie da nauczuc filmowac, po pierwsze to sa aparaty, a nie kazdy lubi filmowac takim sprzetem, a po drugie gdzie ty widzisz fz 1000 za 697z zl? g6 to tez jak by nie ten budzet.

Po prostu uważam że do 20 tys nie znajdzie się nic lepszego od lustrzanki.
A z tym że na amatorskich kamerach nie da sie uczyć filmowania chodzi mi o to że nie wypracowują one odpowiednich nawyków. Aukcja jest nie wiem po co miałbym ją reklamować? To tylko propozycja.

niedziela, 3 kwietnia 2016, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To jest twoje zdanie, mowimy o sprzecie za pare stowek a ty z lustrzankami i dziwnymi teoriami wyskakujesz.

niedziela, 3 kwietnia 2016, 13:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona