Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 04:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Budżetowy Teledysk. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Budżetowy Teledysk.
Hej jestem muzykiem i chciałbym nakręcić budżetowy teledysk, ze względu na słabą sytuacje finansową.Sporo czytam forum i wiem ,że sporo osób na tym forum posiada świetną wiedzę odnośnie filmowania.Mój budżet to niestety zaledwie 1400 zł maks!!...Sporo czytam,oglądam filmiki i tak się zastanawiam nad sprzętem używanym- Sony Nex 5n ,Canon 600D,Nikon D3300 + Adapter m42 +obiektyw stary HELIOS 44-2 58mm f2..

Interesuje mnie ostrzenie ręczne ponieważ w przeszłości głównie z tym miałem styczność i wiem ,że w tym przedziale cenowym autofokus to pomyłka.Interesuje mnie też głębia ostrości która nada tajemniczości i lekkie zwolnienie obrazu.Muzyka ma wolne tempo a taki efekt będzie się fajnie komponował typu nieco wolniejsze kroki.

Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie wskazówki.

niedziela, 8 maja 2016, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Budżetowy Teledysk.
chcesz zapłacić za zrobienie teledysku 1400 ? czy kupić sprzęt za 1400 żeby sam go nakręcić ?

niedziela, 8 maja 2016, 20:06
Bywalec
Bywalec

Kupić używany budżetowy sprzęt do 1500 zł i sami nakręcimy siebie.Tylko bardzo ciężko uzyskać na ten temat konkretniejszą odpowiedź bo i na innych forum pytam i 0 odpowiedzi ;p..

Zastanawiam się nad canon 550d +obiektyw heliosa,Sony nex 5 N ...Myślałem też o nikon d3300 ,tylko słabe kolory w porównaniu do canona.

niedziela, 8 maja 2016, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapytaj tu na forum prosto z mostu czy ktoś może ci pomóc za 1400 zł zrobić ten klip. Bo za 1400zł nic ciekawego i sensownego nie kupisz. A może znajdzie się ktoś kto ci pomoże. Napisz skąd jesteś może jak nie będzie daleko to nawet ja coś tam bym mógł pomóc przy samym nagraniu, montaż zrobiłbyś sam. Pomyśl też o opcji sfilmowania teledysku smartfonami, przy filmowaniu w dobrych warunkach i przy użyciu niedrogich statywów wyjdzie coś sensownego. Możesz też skorzystać z wypożyczalni sprzętu może to będzie bardziej sensowne. :wink:

poniedziałek, 9 maja 2016, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przy dzisiejszych smartfonach, jeśli napiszesz tak scenariusz żeby całość się odbywała w dobrze oświetlonych miejscach to jesteś w stanie zrobić teledysk w jakości telewizyjnej a nawet 4k, przy słabszym świetle to trzeba mieć już z wyższej półki smartfona typu iphone czy sony i też się da

są już firmy które nawet wesela iphoneami kręcą z podłączonymi różnymi dodatkami także wszystko się da

poniedziałek, 9 maja 2016, 11:32
Bywalec
Bywalec

Białystok.

Smartfonami ?A jaki tam sensor jest ?Uzyskam tam głębie ostrości? ,ustawie iso?Nie no ogólnie to chciałbym mieć swój aparat bo i lubię robić zdjęcia :)Posiadam stedycam wraz ze slide i 2 stojakami..

Zastanawiam się dlaczego nikt nic nie powiedział odnośnie Canon 600D +Helios 50mm ,2.0 ..

Chodzi tu tylko i wyłącznie o szukanie okazji w sprzęcie używanym.

poniedziałek, 9 maja 2016, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście, że możesz kupić 600d + heliosa, będzie vintage.
Chociaż takim budżetem gdybym miał ambicje na coś mocnego, to po prostu wynająłbym kamerę ze szkłami na jeden dzień. W okolicach 350zł są FS7, do tego jakieś dwa dobre Zeissy. Albo nie cajsy tylko zestaw canon L też da radę. Wypożyczalni pełno.

poniedziałek, 9 maja 2016, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z używanych brał bym Panasonic GH2. Cały czas zamiata pod dywan wszystkie Canony z sensorem APS-C. Rozdzielczość obrazu to już przepaść - na korzyść GH2. Jak Canon w tym segmencie zbliży się do rozdzielczości 720 linii w 1080p to dajcie znać.

poniedziałek, 9 maja 2016, 13:02
Bywalec
Bywalec

Wreszcie trafiłem na konkretne forum i ludzi bo do tej pory 0 pomocy na wszelkich forach.Wypożyczalni w Białym niestety nie ma..Można jechać do Wawy ale Paliwo w 4 strony, do tego kaucja na którą mnie nie stać i na 24 h muszę wywalić tak czy siak sporo siana.Nie daj boże kamera sie pobije albo coś innego się stanie :(No i też ograniczony limit kręcenia-sranie w porty i spina.Z tego co wiem fs7 z kolorami ciężko jest.A scenariusz się nie liczy ?i fajne kadry :P ?Canon ma fajne kolory i można tanio heliosa podpiąć a ja szukam czegoś z nieco retro efektem.Chciałbym kupić najlepszą opcję używana do max 1500 zł bo już raz kupiłem nikona p500 który kręci fatalnie:(.Jeszcze canon ma sporo obiektywów do podpięcia z tego co wiem a gh2 nie :(.Kurcze tylko tego GH2 ciężko kupić tak w ogóle, a co mówić w tej cenie..Smartfon kręci jakoś mało filmowo i płasko a nikon ma słabe kolory :P

A co sądzicie o canonie z softem ML i kręceniu w formacie RAW :)?

poniedziałek, 9 maja 2016, 18:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przypuszczam, że będzie to jakość HD więc spokojnie wystarczy Sony A6000
do tego aparatu można dokupić odpowiedni adapter i można dopinać szkła od innych producentów aparatów. Takie body nawet z kitowym obiektywem spokojnie starczy. Natomiast co do kolorów to wiadomo, że ustawia się je dopiero na linii montażowej programu edycyjnego więc nasyceniem kolorów bym się nie przejmował.

poniedziałek, 9 maja 2016, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak nie GH2 to G6 - z Allegro http://allegro.pl/panasonic-lumix-dmc-g ... 14816.html Prawie zamyka się w cenie i masz już kita na początek.

poniedziałek, 9 maja 2016, 19:28
Bywalec
Bywalec

Bardzo mi miło ,że się zainteresowaliście moim tematem i jesteście tacy pomocni :).Lumix G6 jest lepszym aparatem do video od canona 600d ?

Teraz też taki motyw chłopaki.Jeśli chce zrobić coś takiego?

https://www.youtube.com/watch?v=QXwPUYU8rTI

2:26 takie mini mini mini zwolnienie tyci tyci ..Czy jestem w stanie to osiągnąć w formacie 24p ?

Co sądzicie też o kręceniu Canonami w formacie RAW ..?Z tego co rozumiem ten format pozwala na użycie lepszego codecu niż standardowy h264 i wiele innych ciekawych spraw dochodzi tutaj..

Biorąc tego pod uwagę jak kręci canon 50d

https://www.youtube.com/watch?v=C2ZU2KrLWdY

W Raw...Tylko czy to warte zachodu jest kupować te szybkie karty i ciągle zgrywać na kompa... 3 minuty nakręcenia na karcie 16gb to mnie przeraża..Z tego co wiem też aparat się grzeje :(Ogólnie mocno kuszące oglądając filmiki kręcone w tym formacie...

A jeśli chodzi o obiektyw to chciałbym jasny aby osiągnąć głębie ostrości<rozmycie tła za postacią>

Co sądzicie o starym HELIOS ?

aaaa jeszcze bym zapomniał Sony Nex 5n ???

Jako ciekawostkę dodam,że cały czas pracuję u gościa i to dosyć ciężko na zasadzie bierz łopatę i jazda, bądź maluj mi płoty czy kamienie noś...Cały tamten rok robiłem u niego i ten robię bo bardzo mi na tym zależy.W zamian wpuszcza mnie do studio nagrań (światowej klasy) w którym pracuję nad swoją muzą :).Co najlepsze dla realizatora nasze kompozycje mocno się spodobały.

Z miłą chęcią jak skończę Album to pomocnym ludziom wysyłam płyty i to z tego forum..Nakręcenie teledysku takiego jaki chcę to koszta ok 5 tysięcy za 1 clip .Otóż jestem wymagający i moje wizje to sporo roboty na planie i poświęcenia czasu.Chcę nakręcić teraz do 3 utworów =15 tysiecy,załamka..Wiem,że podołam z kolegą którym gram, chociażby dlatego ,że budżetowe teledyski mają swój urok. Mam wizje i scenariusz wraz z każdym kadrem wewnątrz mojego umysłu,to mi się śnić potrafi :)..Kiedyś już ktoś mi kręcił i chciał po swojemu..Natomiast ja chcę po swojemu i będę miał satysfakcje ,ze podołałem bo filmowanie wraz z robieniem zdjęć mocno mnie jara:)

poniedziałek, 9 maja 2016, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może daj coś swojego posłuchamy. Cały czas zapominasz o jednym program do edycji materiału bo to właśnie tu się namęczysz i to bardzo . Co do rozmytego tła Helios da radę. Oczywiście w tym przypadku trzeba pamiętać, że to jest obiektyw pełnoklatkowy więc w cyfrówce z APSC nie będzie to 50 tylko coś koło 75 ( obiektyw portretowy) .

poniedziałek, 9 maja 2016, 21:07
Bywalec
Bywalec

Niestety jestem w stanie pokazać jakiś fragment mojego utworu z 3 nad którymi pracuję(1 po Polsku ,2 po Angielsku...Dobre 2 lata temu zrobiłem szkic na budżetowym sprzęcie i to takie moje początki komponowania tego utworu i rejestrowanie wokalu wraz z instrumentami aby pamiętać o tym,że to pojdzie w przyszłości na talerz..Od tamtej pory sporo ćwiczę wymowę angielską jak i sprawy techniczne wokalu.Staram się rozwijać wraz z przyjacielem który tu podjechał na pianinie :)Wszystko obecnie nagrywam od nowa w studio nagrań i mam nadzieje ,że zrobiłem progres od tamtej pory i niedługo wam przedstawię moje nowe poty :)Plik załączyłem tutaj i mam nadzieje,że gra u was :)Niestety krótko ,Zwrotka i wejście na klawiszu..Potem leci refren którego nie ma w pliku..jeszcze potem wchodzi gitara elektryczna na której gram i drę buzie na ostro :)

http://przeklej.org/file/CPtVWY/probka.mp3

tutaj macie pliczek do nagrania ..

poniedziałek, 9 maja 2016, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic G6 oferuje zapis w 24/25/50 k/s w 1920x1080. Canon max 25. Panasonic zarejestruje więcej detali w w FHD, Ma mniejszą moire i aliasing. Systemowe obiektywy mają w pełni działający AF. Ogólnie Panasonic od początku był "pomyślany" jako filmujący aparat. W Canonie jest to dodatek. Za pomocą adapterów spokojnie podłączysz stare obiektywy np. M42, Canon FD itd.
Co do zwolnienia tu znowu Panasonic ma przewagę dzięki 50 k/s. W naturalny sposób zwolnisz nagranie 2x. Wystarczy 50p wstawić do projektu 25p. Klipu nie oglądałem bo piszę z telefonu. Sam teledysk możesz nagrać w przyspieszonym tempie tzn. Na plan przygotuj sobie muzykę w przyśpieszonym tempie i tak musisz śpiewać. Szybko :) Później podczas montażu nagranie zwalniasz by było z oryginalnym podkładem muzycznym. Trochę zabawy jest z tym ale idzie to ogarnąć. Kwestia dopasowania tempa.

wtorek, 10 maja 2016, 06:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona