Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 sony czy panasonic 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony czy panasonic
witam
chce kupic kamere mini-dv, do amatorskiego krecenia z zamiarem obrobki materialu na komputerze i tutaj dylemat:

z jednej strony mam sony dcr-trv16 a z drugiej Panasonic nv-ds29

na korzysc pierwszej przemawia: dobra marka, optyka zeiss

ale podobno wada to brak w sony mozliwosci balansu bieli co jest istotnym parametrem a ktory ma panasonic, za to w panasonicu zdecydowanie gorsza optyka przy porownywalnych parametrach przetwornika no i ta cena: sony powyzej 3000 pln a panasonic w grabicach 2500-2600 pln.

warto doplacic kilkaset pln do sony, czy panasonic wystarczy.
nie mam gdzie wysluchac obiektywnej oceny poniewaz w sklepach kazdy chwali swoje, a sklepow z asortymentem panasonica i sony raczej sie nie spotyka
pozdrawiam

wtorek, 9 lipca 2002, 17:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
skoro ma być amatorskie to ja bym zaoszczędził pieniądze i kupił panasonica, a że gorsza optyka,nie przesadzajmy,w końcu to format DV i 500 lini i to i tak b. dobra jakość a że sony ma firmowy obiektyw to se głowy nie zawracaj.
Jak to ma być do amatorskiego kręcenia to bym kupił sobie panasonica a za zaoszczędzoną kaśe kupił Fire Wire bądż odblokował we DV(jeśli jest nie aktywne)

wtorek, 9 lipca 2002, 21:26
Nowy
Nowy

Post nie oszczedzac przy takich powaznyhc zakupach!
:wink:
nie, nie nie.. panasonic sucks.. poczytaj sobie o tym jaki ma stabilizator obrazu a wyczytasz ze jest cyfrowy, kazda kamera byle nie Panasonic.. szkoda kasy! Ten stabilizator to pomylka a poza tym to ze kamera jest miniDV to jeszcze nic nie mowi o niej bo.. czemu jedne sa lepsze od innych? Dlatego ze Panasonic ma obraz zabarwiany na niebieski odcien.. i obraz ogolnie jest ogrszy, mniejsza rozdzielczosc- przez wlasnie ten stabilizator- i wiecej szumow, choc ma swoje plusy, jednak tu nie chodzi o bajery ale o jak najwieksze zadowolenie z produktu.. Sony jest cenione w kzadym srodowisku, ja kupuje wlasnie TRV27 za pare miechow i nie mam zamiaru zmienic zdania!

pozdrawiam, 3majcie sie mocno kier!

wtorek, 9 lipca 2002, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co jak co ale ta kamera ma być wykorzystywana amatorsko(dziecko sie rodzi , imieninki , działka wypoczyne itp a nie zawodowo)
Po drugie stabilizator można wyłączyć przecież nk ci nie każe pracowac na max zoomie i nikt ci nie każe biegać z tą kamerą , no chyba że ręka drży jak u pijaka.Nie ma się co kierować tylko stabilizatorem.
Co do obrazu nie będę się wypowiadał bo nie wiem ale nie sądzę że byłby aż tak zły i kiepskiej jakości bo wtedy ni wypuścili by tej kamery, zsami dużo zależy od umiejętności ustawienia odp parametrów ale to już inna sprawa...

wtorek, 9 lipca 2002, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja wybrałem Panasonica NV DS 27. Wydaje mi się, że to bardzo dobra kamerka. Wspomniany stabilizator nie działa najgorzej (ale ja go nie używam, bo nie muszę). O jakimkolwiek zabarwieniu obrazu na niebiesko nie ma mowy - niech ten gość idzie do okulisty. Bardzo przydatna jest (bynajmniej dla mnie) funkcja BLC - w momencie filmowania pod światło. Korekcja bieli to duży plus tej kamerki. Niestety nie znam wspomnianego SONY ale jak to już bywa w SONY musisz dopłacić za markę, a nie za lepszą kamerę - stąd ta różnica cen.

piątek, 12 lipca 2002, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To jeszcze raz ja - włączony stabilizato nie wpływa na zmniejszenie rozdzielczości ( to wbrew logice) - pozdrawiam.

piątek, 12 lipca 2002, 09:58
Nowy
Nowy

Post hmm..
ciekawe ciekawe.. ja wole sie przyznac do bledy skoro mamomir tak sie zaklina.. coz moze po prostu miales do niej farta :D

pozdrawiam, 3majcie sie mocno kier!

piątek, 12 lipca 2002, 12:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: nie oszczedzac przy takich powaznyhc zakupach!
m0rm0 napisał(a):
:wink:
nie, nie nie.. panasonic sucks.. poczytaj sobie o tym jaki ma stabilizator obrazu a wyczytasz ze jest cyfrowy, kazda kamera byle nie Panasonic.. szkoda kasy! Ten stabilizator to pomylka a poza tym to ze kamera jest miniDV to jeszcze nic nie mowi o niej bo.. czemu jedne sa lepsze od innych? Dlatego ze Panasonic ma obraz zabarwiany na niebieski odcien.. i obraz ogolnie jest ogrszy, mniejsza rozdzielczosc- przez wlasnie ten stabilizator- i wiecej szumow, choc ma swoje plusy, jednak tu nie chodzi o bajery ale o jak najwieksze zadowolenie z produktu.. Sony jest cenione w kzadym srodowisku, ja kupuje wlasnie TRV27 za pare miechow i nie mam zamiaru zmienic zdania!

mam panasa ds-15 i żadnych niebieskich odcieni nie zauważyłem.stabilizator też spełnia swoje zadanie dobrze.
piszesz że gość ma wyczytać że panas ma stabilizator cyfrowy 8O - pokaż mi cyfrówkę w przedziale w którym ten człowiek chce kupić kamerę która ma optyczny stabilizator.zdanie o rozdzielczości przez stabilizator - bzdura !
znajomy ma sony trv 18 - porównywaliśmy ją z moim panasem i wcale sony nie ma mniejszych szumów.polecam szczerze panasonica - ustawienia manualne działają i dają radę :-)
nie piszę że odradzam sony - to świetna firma ale nie gorsza od panasonica na 100 %
ps - słyszałem już niejednokrotnie że seria ds panasa jest lepsza od serii gs - nie wiem dokładnie jak jest piszę tylko co słyszałem - przyczyną jest zmniejszenie z 1/4 na 1/6 i ogólnie chęć zmniejszenia gabarytów kamerki.
może ktoś jeszcze sięwypowie na ten temat .........pozdrawiam

środa, 8 września 2004, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja miałem NV-DS30 i bardzo sobie chwale. Przy słabym oświetleniu to prawda że pojawiają się szumy ale manualnie można korygować każdy parametr kamery co znacznie poprawia obraz.
Po za tym dżwiek jest znacznie lepszy jeśli chodzi o poruwnanie z Sony
nie nagrywa dżwięków mechanizu. A co do serii GS to faktycznie miniaturyzacja nie zawsze idzie w parze jakością.

czwartek, 9 września 2004, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wypowiem się, że któraś z firm jest lepsza niż inna, nie liczcie na to :-D Napiszę tylko słów parę o innych kwestiach w celu... hmm... uporządkowania ich.
1. Stabilizator. Tylko kamery z wyższej półki maja stabilizatory optyczne. Przyczyna leży w ich dość skomplikowanej konstrukcji i co z tym się wiąze cenie. W tanich kamerach (tych poniżej +/-10000) są stabilizatory cyfrowe wykorzystujące nadmiarowość macierzy ccd. Jak łatwo policzyć w najlepszym razie obraz PAL to około 420k punktów, macierz ma 800k, czyli blisko połowa służy do cyfrowej stabilizacji. Niestety stabilizacja ta przy słabym oświetleniu dodatkowo pogarsza jakość obrazu (wyprany kolor, większy szum), w dobrym oświetleniu w większości przypadków działa całkiem sprawnie.
2. Każda kamera charakteryzuje się tym, że nie przedstawia kolorów świata dokładnie tak jak one wyglądają. Każda będzie je trochę przekłamywać wprowadzając dominantę niebieską, czerwoną, czy zieloną. Jak bardzo zależy to od wielu czynników, optyki, przetwornika, toru wizyjnego, ustawienia balansu bieli i innych. Dobrze kiedy robi to jak najmniej, bo wtedy mniej pracy czeka nas na etapie korekcji barwnej w montażu, czy postprodukcji. I jeszcze jedno, większość osób, nie zauważy małych odchyłek kolorystycznych ;-)
3. BLC - Back Light Compensation powinno być chyba w każdej kamerze, bo jest to dość standardowe "zwierze", jak nie ma to można zawsze skorygować manualnie parametry ekspozycjii ;-)
4. Wielkość przetwornika i ilość pixeli na nim. Ogólnie zasada jest taka im większy tym lepszy, im mniejsze upakowanie (czyli mniej pixeli na mm kwadratowy) tym lepiej. Czyli 1/4" i 800k powinno być lepsze niż 1/6" i 800k i większości przypadków tak jest, tyle, że technologia się rozwija i nie jestem pewnien, że przeciętna ćwiartka sprzed 3 czy 4 lat będzie lepsza od 1/6 w technologi HAD.
5. Balans bieli jest zawsze, tyle, że wiele kamer oferuje jedynie jego wersję automatyczną, a to lubi głupieć w dziwnych warunkach. Uważam więc, że tryb manualny pownien być, nawet, jeżeli w większości przypadków jest nam nie potrzebny.

To ja tyle
Pozdrawiam
Ulv

czwartek, 9 września 2004, 00:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To co Ulv napisał w swoim poście to sama esencja w tym temacie . Mnie interesuje stabilizacja obrazu - spedziłem mnogo czasu w Media Marketach w Łodzi i powiem jedno SONY w tym względzie nie ma konkurencji.Sam mam TRV33 i jak ktoś mówi że stabilizacja obrazu mu nie potrzebna to chyba nigdy nie trzymał kamerey MiniDV w reku.

niedziela, 19 września 2004, 07:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Sam mam TRV33 i jak ktoś mówi że stabilizacja obrazu mu nie potrzebna to chyba nigdy nie trzymał kamerey MiniDV w reku.

Ano, mam kamerkę minidv i stwierdzam, że w pomieszczeniach zamkniętych można ( a nawet trzeba ) się obyć bez stabilizatora. Stabilizator spełnia swoją rolę głównie przy powiększeniach których używa się najczęściej w plenerze. A to, że jest kamerą minidv czy inną w/g mnie nie ma większego znaczenia, jak ręka się trzęsie to trzeba iść do lekarza.

niedziela, 19 września 2004, 12:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kazek napisał(a):
Sam mam TRV33 i jak ktoś mówi że stabilizacja obrazu mu nie potrzebna to chyba nigdy nie trzymał kamerey MiniDV w reku.

Ano, mam kamerkę minidv i stwierdzam, że w pomieszczeniach zamkniętych można ( a nawet trzeba ) się obyć bez stabilizatora. Stabilizator spełnia swoją rolę głównie przy powiększeniach których używa się najczęściej w plenerze. A to, że jest kamerą minidv czy inną w/g mnie nie ma większego znaczenia, jak ręka się trzęsie to trzeba iść do lekarza.

dokładnie.ja również stabilizatora uzywam przy powiększeniach.również w niedzielę po imprezie ;-)

niedziela, 19 września 2004, 16:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ciekawi mnie od ilu metrów szściennych uważa sie pomieszczenie za zamknięte i dlaczego wtedy należy stabilizację wyłączać i w czym polepsza to jakośc filmowania (chyba że matryca jest tak cienka że dzięki temu uzyska troche pikseli)cieżar kamery ma jednak pewien wpływ na przeniesienie drgań reki,a zwłaszcz po imprezie lub pod jej koniec. A dodatkowoto dlaczego przy statywach nie ma uwagi nie używać w pomieszczeniach zamkniętych,pogarsz jakość filmowania.

poniedziałek, 20 września 2004, 03:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chyba im chodzilo o te cienkie matryce gdzie przy slabym oswietleniu (owe pomieszczenia zamkniete) stabilizator obniza jakosc nagrania.

poniedziałek, 20 września 2004, 07:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona