Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 16:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 DSLR do 9000zł. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DSLR do 9000zł.
Cześć

Otrzymałem grant na wystartowanie działalności gospodarczej. W budżecie na sprzęt foto/video przewidziałem 9000 zł i w tej kwocie chciałbym zamknąć kupno body + dwóch obiektywów. Niekoniecznie musi to być nowy sprzęt. W czerwcu wybieram się na kurs filmowania lustrzankami. Pozostaje mi kwestia wyboru dlatego piszę do Was z prośbą o wskazówki czy pomoc w tym temacie. Do czego ma służyć aparat? Przede wszystkim nagrywanie materiałów video. Teledyski, krótkie, proste formy reklamowe i miasto w podobnym klimacie co realizowane przez Gonciarza podróżnicze filmy na youtube. Zastanawiałem się nad trzema możliwościami jeśli chodzi o body:

Samsung NX1

W internecie czytałem o tym sprzęcie wiele dobrego. Adobe Premiere zaczął obsługiwać kodek H.265 co eliminuje często podkreślany problem z tym sprzętem. Jest go na naszym rynku niewiele, znalazłem 3 miejsca gdzie można się w niego zaopatrzyć. W Polsce chyba mało kto go używa.

GH4/GH4R

Klasyka jeśli chodzi o video w takim budżecie z tego co orientowałem się w internecie. Bardzo popularny i chwalony. Pytanie czy warto dopłacać do R? Wzbogaca on i ulepsza funkcje filmowe a na tym mi właśnie zależy więc chyba sam sobie odpowiedziałem jednak moja wiedza ogranicza się do przeczytanych recenzji i filmów na youtube. Pytanie czy wygląda to podczas kręcenia tak samo dobrze jak na papierze? Co o tym myślicie?

A7S

Nie mieści się w budżecie. Zastanawiam się czy to aż tak wielki skok jeśli chodzi o jakość video? Wiem, że to potwór jeśli chodzi o low light bo krążą już o tym legendy ;)

Ufff. Ciężki wybór. Jeśli macie swoje propozycje to bardzo chętnie się z nimi zapoznam. Po wstępnym wywiadzie te trzy aparaty najmocniej mnie zainteresowały i spełniają kryteria wyboru.

Pozdrawiam!

piątek, 10 czerwca 2016, 15:28
Bywalec
Bywalec

Post Re: DSLR do 9000zł.
Wypowiem się tylko odnośnie Sony A7S, ponieważ miałem go chwilkę w rękach.
Tak, z dobrym obiektywem (no, można powiedzieć że średnim też) jest to potwór jeśli chodzi o zdjęcia/film w nocy. Użyteczne ISO to 25600 :) A w niektórych przypadkach nawet i większe :)
To od Ciebie zależy czy będziesz mieć zlecenia w porach wieczorowych/nocnych.
Jest tylko problem z gubieniem ostrości (nie zawsze ale czasem zeświruje)
Jeśli chesz "demona" łapania ostrości i koniecznie chcesz Sony, to wez A7R lub A7RII, tam focus działa precyzyjnie i szybko.

Co do skoku jakości ? Nie miałem wielu aparatów w rękach, ale obrazek jest ładny :)

sobota, 11 czerwca 2016, 07:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]