Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 17:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Brak nagranego materiału na kasetce miniDV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Brak nagranego materiału na kasetce miniDV
Witam, wiem że prawdopodobnie popełniłem karygodny błąd, ale jestem amatorem i nie wiedziałem że tak to się może skończyć..

Chodzi o to, że mam kamerkę SONY HDR-HC5E na kasety miniDV (już około 9 lat). Nagrywałem ostatnio pewną uroczystość, oczywiście niezarobkowo, tylko po koleżeńsku i nie miałem wolnych kaset, co więcej nigdzie w mieście (małym) nie mogłem ich już dostać, jedynie taki kamerzysta dał mi swoje raz nagrane kasetki(Panasonic). Ucieszony faktem, że dostałem je za darmo i że są 80 minutowe nagrałem na nie to wydarzenie (wcześniej nagrywałem na kasetki ponad 5 razy więc nie spodziewałem się problemów kiedy tamte były nagrane tylko raz). Sprawdziłem je nawet w domu nagrywając 5 minut i odtwarzając i wszystko było w porządku.

Niestety okazuje się że moje nagranie przeplata się z poprzednim nagraniem które było na tej kasetce. Dodam jeszcze kilka szczegółów technicznych:
- poprzednie nagranie było w DV SP a moje w HDV
- poprzednie nagranie było z 2006 roku
- podczas odtwarzania/przewijania wariuje licznik czasu

Podejrzewam że problem spowodował wiek tej kasety albo fakt że była nagrana na innej kamerze.. Proszę o radę czy można coś z tym faktem zdziałać i odzyskać te luki, czy muszę pogodzić się ze stratą materiału i coś sklecić z tego co się nagrało?

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Brak nagranego materiału na kasetce miniDV
teoretycznie są serwisy, które mogą kombinować z ustawieniami głowicy, specjalnymi magnetowidami, które odczytają więcej niż kamerka ale... zapłacisz jak za zboże a efekt może być podobny lub wcale nie lepszy

na ile to nagranie jest ważne a na ile jesteś w stanie wydać na to kasę ?

p.s. sprawdź jeszcze taką rzecz czy kamera nie ma auto wykrywania dv/hdv tylko niech na sztywno będzie hdv ewentualnie spróbuj sam odczytać kasety na innej hdv-ce

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 10:28
Nowy
Nowy

Nie jest strasznie ważne, nie mogę wydać na nie kasy raczej.

Po ustawieniu na sztywno HDV kamerka zgłasza na tych fragmentach że brak obrazu w HDV. Ale powiedz, czym to może być w ogóle spowodowane?

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to może być kwestia taśmy, głowicy w kamerze, ciężko powiedzieć, stara technologia i bawiąc się takim sprzętem musisz się liczyć z niespodziankami tego typu

można dać kamerę do przeglądu i czyszczenia, niestety jest to jakiś tam koszt ale... jak chcesz cokolwiek z nią robić to chyba warto

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ewidentnie paproch jakiś w głowicy skoro raz sygnał stary raz nowy. Niestety z tym materiałem dużo nie zrobisz. gdyby to była pikselizacja nowego to istniał by cień szansy, że po drobnej regulacji lub w innej kamerce odtworzyło by się normalnie (sam tak miałem kiedyś). Pozostaje ci zgrać to co jest powycinać "przebitki" i może coś z tego zmontujesz.

KRAN 6m auto AIM

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 11:16
Nowy
Nowy

Po dokładniejszej analizie i zgraniu wszystkiego do "kupy" wychodzi na to że sytuacja jest trochę inna niż myślałem po pobieżnym przejrzeniu tego, otóż całkowicie stracone jest pierwsze 10 minut nagrania, a potem pojawiają się takie 1-5 sekundowe ścinki co jakiś czas więc nie jest tak tragicznie :) ale teraz tym bardziej ciekawi mnie czemu akurat ten początek się zupełnie nie nagrał..

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No jak bylo zabrudzenie to sie wytarlo.

poniedziałek, 27 czerwca 2016, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

blazej30 napisał(a):
Witam, wiem że prawdopodobnie popełniłem karygodny błąd, ale jestem amatorem i nie wiedziałem że tak to się może skończyć..

Nagrywałem ostatnio pewną uroczystość, oczywiście niezarobkowo, tylko po koleżeńsku i nie miałem wolnych kaset,
Niestety okazuje się że moje nagranie przeplata się z poprzednim nagraniem które było na tej kasetce. Dodam jeszcze kilka szczegółów technicznych:
- poprzednie nagranie było w DV SP a moje w HDV
- poprzednie nagranie było z 2006 roku
- podczas odtwarzania/przewijania wariuje licznik czasu

Podejrzewam że problem spowodował wiek tej kasety, czy muszę pogodzić się ze stratą materiału i coś sklecić z tego co się nagrało?

przywilej amatora to taki że może mu nagranie nie wyjść i nikt nie ma prawa mieć do ciebie oto pretensji
po koleżeńsku za darmo, trudno coś nie wyszło i nie ma nagrania, przecież i tak nie chcieli video z uroczystości, więc nie powinno być lamentu, a jak by się czepiali to zawsze możesz powiedzieć, skoro tak wam zależy na filmie to czemu nie zamówiliście sobie kamerzysty , tylko takie oszczędzanie

środa, 29 czerwca 2016, 06:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączam się do tematu.
Nagrałem dziś 5 kasetek HDV.
Pierwsza do czasu 1:37 jest zapisana poprawnie, później staje w miejscu i obraz prawidłowo się odtwarza od 10:05 aż do końca, bez ani 1 dropa.
Zauważyłem że kamera wariuje, w pewnych momentach widać że coś tam się nagrało, ale obraz stoi w miejscu, potem ciemny ekran w kamerze.
Na wyświetlaczu znika napis 50i w tych spapranych momentach.
Kamera to Canon XH A1, kasetka TDK.

Kolejne dwie bezbłędnie zapisane i odtwarzane.

Edit: odtwarzając tę kasetkę obraz się tnie, co chwilę pokazując pojedyncze klatki scen. Jest szansa że to np.zabrudzona głowica (inne odtwarza normalnie)?

niedziela, 3 lipca 2016, 05:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]