Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 00:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Blacksys CF-100 - słaba jakość obrazu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Blacksys CF-100 - słaba jakość obrazu
Witam

Zakupiłem sobie wideorejestrator samochodowy Blacksys CF-100 głównie ze względu na dobrą jakość obrazu. Niestety z tą jakością coś jest nie tak, czasami obraz jest całkiem ładny a czasami robią się takie wielkie kwadratowe piksele - załączam dwa zdjęcia dla porównania. Jaka może być przyczyna pogarszania się obrazu, czy to jest wada kamery czy może karta SD jest za słaba - kupiłem SanDisk w klasie 10?
Będę wdzięczny za pomoc

Załączniki:
CF-100 - obraz2.jpg
CF-100 - obraz2.jpg [ 457.65 | Przeglądane 88 razy ]
CF-100 - obraz1.jpg
CF-100 - obraz1.jpg [ 398.89 | Przeglądane 82 razy ]
czwartek, 14 lipca 2016, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Blacksys CF-100 - słaba jakość obrazu
Możliwe, że karta, kupiłem też takiego sandiska, ponieważ nie trzymał żadnych parametrów napisałem do producenta co jest grane i okazało się, że wszystko jest jak powinno być, ich class 10 to jest parametr sandiska a nie to samo co oferują inni producenci.
W związku z czym kupiłem najtańszego goodrama i ten trzyma parametry, podobno lexary są jeszcze bardzo dobre.

Sprawdź inną kartę na pierwszy ogień.

czwartek, 14 lipca 2016, 12:14
Nowy
Nowy

Nie mam akurat żadnej na zastępstwo, ale przetestowałem sobie tę kartę kilkoma programami i wyszło, że średnia prędkość zapisu to 6MB/s. Kurde, kupiłem SanDisk bo podobno jedne z najlepszych a tu karta okazała się o klasę niższa.
Zapomniałem dodać, że do rejestratora mam jeszcze dołączoną drugą kamerkę z tyłu samochodu, więc rejestrowane są równocześnie dwa obrazy jeden HD i drugi full HD, oba 30fps. W tym wypadku 6MB/s może rzeczywiście nie wystarczać.
Pojeżdżę przez weekend trochę, odłączę tylną kamerę, zmniejszę ilość fps-ów i zobaczę jak będzie nagranie wyglądać.

piątek, 15 lipca 2016, 08:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym obstawiał "słaby" kodek/procek w urządzeniu. Dopóki zielska jest stosunkowo mało w obrazie to daje radę. Jak pojawi się wiecej małych obiektów gdzie trzeba się naliczyć to robi papkę bo nie wyrabia.

piątek, 15 lipca 2016, 11:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

żadna wina karty , po prostu jak szybko jedziesz wśród drzew, to tak się dzieje prawie w każdej samochodowej kamerce. Na postoju obraz będzie wyglądać normalnie.
Fransua dobrze prawi.

piątek, 15 lipca 2016, 14:45
Nowy
Nowy

Ok, pojeździłem trochę, poeksperymentowałem z ustawieniami i rozdzielczościami, wgrałem najnowszy firmware i efekt nadal pozostaje taki sam, więc karta odpada. Co ciekawe to nie wina samych drzew, tylko cienia który rzucają. Żeby było śmieszniej cienie rzucane np przez budynki nie wywołują tego efektu. I prędkość jazdy też nie ma znaczenia.
Rejestrator nie jest z niskiej półki, ale skoro tak się dzieje w wielu kamerkach to nie pozostaje nic innego tylko się z tym pogodzić. Na szczęście takie pogarszanie obrazu zdarza się raczej rzadko.
Dzięki za odpowiedzi.

czwartek, 21 lipca 2016, 07:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]