Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy aby napewno NV-DS65 jest do d. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy aby napewno NV-DS65 jest do d.
Czy aby napewno Panasonic NV-DS65 jest dużo gorszy od
Sonego np. tr19E. Mówa oczywiście o jakości obrazu w słaby oświetleniu.
Czy można temu zaradzić i czy róznica jest aż tak znaczna że
skłania do kupna SOny ?

Jak to jest na prawdę?
MOże jakieś opinie użytkowników.

Dzięki

środa, 22 października 2003, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napewno jest gorszy, bo tańszy :) Taki wniosek mi się nasuwa jak czytam posty w dziale "Kamery Wideo". Ja używam Panasonica NV-DS29 i nie narzekam. Tylko trzeba pamiętać, że w złych warunkach oświetleniowych należy przejść na tryb manualny . Trochę trzeba poćwiczyć z tym trybem i jest dobrze. Za kamerę Sony, która ma takie same parametry i która chwali sie lepszym obiektywem nie dam 1000zł więcej. Jest to moje zdanie filmowca amatora.

A swoją drogą, to co ten Panasonic zrobił z tą kamerą . NV-DS65 to miniaturka :)

Pozdrawiam

czwartek, 23 października 2003, 11:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mam panasonica NV-DS60 i obraz przy słabym rzeczywiście jest nienajlepszy ale po zastanowieniu doszedłem do w niosku, że obraz widziany gołym okiem też jest kiepski: np niebieski sweterek (np na piersiastej dziewczynie) przy świetle lampki nocnej wcale nie jest taki niebieski jak przy świetle dziennym (jest w zasadzie szary), więc kamera tak go nagra. Więc jeśli ktoś pisze, że sony daje świetny obraz w kiepskich warunkach to trochę chyba ściemnia, bo obraz i bez kamery jest "szarawy", co najwyżej obraz może być bardziej lub mniej zbliżony do "oryginalnej szarości". Ale może sony jest lepszy, nigdy nie użuwałem kamer sony.

pozdrawiam

piątek, 24 października 2003, 09:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jakosc obrazu w trudnych warunkach oswietleniowych nie polega na oddaniu wiernych kolorow czegosc co ma inna temperature barwowa za dnia czy przy slabym oswietleniu, wiadomo ze spadek oswietlenia powoduje zmiane kolorystyki, tu chodzi o wydobycie jak najwiekszej ilosci szczegolow przy malej ilosci szumow ktore sa malo estetyczne na zarejestrowanym materiale. wiadomo ze robiac ujecia w ciemnych pomieszczeniach zdajemy sie na ustawienia manualne ktore sa zbawieniem. zasada jest taka ze dla kamerki lepszy jest lekki nadmiar swiatla niz jego brak. podczas produkcji filmowej mozna zobaczyc ile swiatel rozjasnia plan, a na filmie scena wcale nie jest juz tak rozjasniona bo rezyser i zdjeciowiec moga zredukowac nadmiar oswietlenia, a oswietla sie tyklo poto zeby wydobyc max z danego ujecia nadajac mu indywidualny smaczek w zaleznosci od potrzeb. zwroccie uwage na sceny nocne w filmach fabularnych i dojdziecie do wniosku ze spora ich ilosc jest krecona za dnia, bo latwiej zrobic z dna noc niz odwrotnie.
oswietlenie jest bardzo waznym czynnikiem filmowej rejestracji bo kamera i czlowiek to co rejestruja to odbite swiatlo.
pozdrowionka
FStyl

piątek, 24 października 2003, 10:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

aż miło poczytać takie posty - kolejna porcja wiedzy :-)
szkoda że kolega niezarejestrowany :idea:

środa, 8 września 2004, 23:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]