Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Cyfrówka a filmowanie imprez okolicznościowych? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Cyfrówka a filmowanie imprez okolicznościowych?
Witam.
Ostatnio w mojej głowie usnuł się pomysł aby trochę dorobić parę groszy. Zawsze zastanawiałem się nad czymś dodatkowym to swojego zarobku. W końcu mnie oświeciło i miałem ten pomysł tuż pod nosem, ponieważ np.: montażem i obróbką filmów zajmowałem się nie raz ale nigdy nie pomyślałem o tym głębiej.

Przechodząc do sedna wiem, że moderator może pomyśleć dlaczego pisze on Tutaj a nie w dziale "...WideoFilmowanie wesel, imprez itp...", ponieważ w zasadzie chcę zapytać o kamerę jak w zasadzie Tutaj każdy. Tylko w mojej gestii chodzi dokładniej o to, że planuje kupno kamery normalnej cyfrowej do wyżej wymienionych celów.

Uważam, że to będzie dobre ze względu na to, że w zasadzie jestem amatorem filmowania a więc od czegoś trzeba zacząć tzn. wielokrotnie filmowałem jak każdy w swoim życiu ale raczej chyba nie ma co się rzucać od razu w pełen profesjonalizm. Pozatym przechodząc do finału interesuje mnie kamera Panasonic HC-VX980.

Czytałem opinie odnośnie tej kamery, która kręci filmy nawet w rozdzielczości 4K. Powiem szczerze jestem głęboko nią zainteresowany. Jak dla mnie bomba jakościowa i nawet jeśli chodzi o dźwięk. Porównywałem z Sony tak wg. siebie i opinii innych. Tutaj się pojawiało wiele komentarzy, że dźwięk mógłby być niebo lepszy. Natomiast nawet na pierwszej lepszej recenzji na YouTube HC-VX980 koleś oddala się o jakieś 20-30m i da się jeszcze usłyszeć co gada. Jakość obrazu również rewelacyjna.

Oczywiście nie zamierzam uderzyć w ogromne wesela tylko małe imprezki okolicznościowe gdzie ktoś za mniej niż normalny profesjonalista w tym fachu chciałby po prostu nakręcić czy to jakąś 50tke na sali czy jakąś rocznice ślubu itp. Wydaje mi się, że ta kamerka była by wystarczająca. Poza tym ma opinie również takie, że dobrze spisuje się w słabym oświetleniu.

Reasumując czy uważacie, że to się nada? prosiłbym o szczerą odpowiedź i pomoc ewentualne zainteresowanie się tym modelem, poczytaniem i odpowiedź.

W miarę możliwości zaoferowanie czegoś innego jak wy profesjonaliści to widzicie?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy do cyfrówek można kupić jakąś lampę ? ewentualnie w sensie na nią czy coś?

Poniżej linki do modelu:

http://www.panasonic.com/pl/consumer/ap ... vx980.html

Filmik z kamery: https://www.youtube.com/watch?v=Vk3j8F_YkcU
https://www.youtube.com/watch?v=5w8WXO3u6Zo
https://www.youtube.com/watch?v=MOV8KZwUBDk

Oczywiście trzeba pamiętać, że to YT który nie pokazuje takiej jakości jaka powinna być :)

środa, 30 listopada 2016, 12:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Cyfrówka a filmowanie imprez okolicznościowych?
Dobry dowcip.
Każdy wie że wesela są najdroższe, a celowo w poście je omijasz,żeby nas nie drażnić. Szczerze:
Z taką małą kamerką dostaniesz kopa w 4 litery od pierwszego lepszego wujka na weselu i wylecisz na zbity pysk.

Mój smartfon też nagrywa w 4k. Czy to oznacza że mogę nim filmować wesele?

My kupujemy kamery za ogromne pieniądze, bierzemy niejednokrotnie kredyty, szukamy dotacji, a ten wylatuje z kamerką z marketu za 3k i chce być "pro".
A pewnie za swoje usługi zażyczy sobie "pińcet".
Jak dla mnie temat do usunięcia.

czwartek, 1 grudnia 2016, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Mój smartfon też nagrywa w 4k. Czy to oznacza że mogę nim filmować wesele?"

a ktoś ci zabrania ?

piątek, 2 grudnia 2016, 00:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Degenerado napisał(a):
"Mój smartfon też nagrywa w 4k. Czy to oznacza że mogę nim filmować wesele?"

a ktoś ci zabrania ?

Nieee. Mogę nawet zrobić film telefonem Sony Ericsson k300i.
Ale pieniędzy za to nie wezmę.

piątek, 2 grudnia 2016, 01:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no a są firmy które ajfonami kręcą wesela i biorą za to baaardzo konkretną kasę

piątek, 2 grudnia 2016, 02:24
Nowy
Nowy

EDYCJA
Potwierdzam Twoje zdanie że masz prawo do zabierania głosu na forum i filmowania. Kolega nie chciał zapewne Cię dotknąć, ale wyraził swoje zdanie o tym, czy obierasz właściwą drogę.
Umówmy się. Ty nie jesteś Trollem, ale nie będziesz już pisał w ten sposób, jaki musiałem wymazać.
pozdrawiam
kotin

piątek, 2 grudnia 2016, 12:54
Nowy
Nowy

Jeżeli jestem amatorem filmowania i w swoim życiu kamerowałem smartphonami, aparatami cyfrowymi czy też lustrzankami. Nie uśmiecha mi się wsiadać od razu na kamerę "półprofesjonalną" za kilka tysięcy.

Czasami w życiu dobrze wskoczyć na głęboką wodę ale w tym wypadku jest pewne ryzyko spieprzenia całego materiału więc wolę zaczynać krok po kroku od cyfrówki po może w przyszłości Studio (nie mówię nie).

Dlatego wybrałem taki wariant by nauczyć się czegoś więcej w tym temacie i ewentualnie uderzyć w grono takich osób, którym będzie pasować i zgodzą się na przedstawione im warunki i może i pan "profesjonalny" ma rację... być może za wspomniane wyżej "pińcet".

Nie chodzi też o formę dorabiania sobie po prostu chce to robić, wierzę w to, że potrafię a sam montaż itd. już przerabiałem - zawsze się zastanawiałem co małego rozkręcić w swoim życiu tak by dorobić do etatu w pracy. Wymieniałem plusy i minusy w czym jestem dobry i gorszy.

Poza tym wielu kamerzystów używa dodatkowo cyfrówek. Nie mówię, że kamerują nimi całe imprezy okolicznościowe ale używają jako dodatek, inny kadr.

Reasumując dzięki Degenerado za wsparcie i masz całkowitą rację nagrać imprezę okolicznościową mogę i "kalkulatorem"(przesadnie wiem...) byle bym ja odczuwał z tego zadowolenie z realizacji jakieś swojej pasji i hobby bo to najważniejsze i nikt mi tego zabronić nie może i oczywiście aby konsumenci biorący w tym udział, chcieli tego i byli z tego równie zadowoleni.

Słucham dalej co zrobilibyście na moim miejscu lub czy przedstawiony nie wiem pomysł jest wg. was mniej wiecej dobry? lub jakiego sprzętu użylibyście na moim miejscu na początek (bo przecież o tym cały czas mowa)? i przede wszystkim może ktoś wypowie się konkretniej na temat modelu kamery o której mówiłem wcześniej? Dziękuję.

piątek, 2 grudnia 2016, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym kupił zestaw kamera sony hdv+rekorder dyskowy z tym, że kamera musiałaby mieć av in/out, dv in/out i hdmi out

teraz ludzie wyprzedają całe takie zestawy (kamera z akcesoriami) poniżej 2 tys, bo nikt nie robi materiałów hdv ale...

- kamerę można wykorzystać do zrzucania vhsów, przy okazji ma tbc
- można w ofercie dać konwersje dv-> na coś tam co potrzeba
- z rekorderem przez hdmi rejestrujemy full hd

koszt całości to 3500 brutto ze sprawdzeniem sprzętu (kamera z drugiej ręki)

jedna dodatkowa zaleta, kamera jest duża i żaden wujek się nie czepi że kręcisz zabawką (telefonem :)

piątek, 2 grudnia 2016, 14:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Degenerado napisał(a):
no a są firmy które ajfonami kręcą wesela i biorą za to baaardzo konkretną kasę

Podaj proszę przykład takiej firmy w PL.

piątek, 2 grudnia 2016, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a dlaczego akurat w PL a nie przykładowo w Kazachstanie ?

piątek, 2 grudnia 2016, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
My kupujemy kamery za ogromne pieniądze, bierzemy niejednokrotnie kredyty, szukamy dotacji, a ten wylatuje z kamerką z marketu za 3k i chce być "pro".
Trochę przyfantazjowałeś.
Jak ktoś ma łeb na karku, to w cenie 4 tysięcy złoży komplet pozwalający na nienajgorszą rejestrację, która jakościowo będzie bardzo dobra.

piątek, 2 grudnia 2016, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zależy od wiedzy, tego co ma się w głowie.
Sprzęt to drugorzędna sprawa.
Można robić fajne filmy czymkolwiek.
Ale startując od zera - to nie ma takiego sprzętu co by to sam nadrobił.

sobota, 3 grudnia 2016, 02:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]