Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 17:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kamera do webinariów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do webinariów
Zadaję pytanie jako jeszcze totalny nowicjusz w kwestii filmowania - potrzebuję zakupić kamerę do nagrywania i publikacji nagrań on-line w formie webinariów. Znajomy polecał mi kamerę Canon XA30, którą sam stosuje do takich celów i jest z niej zadowolony + oprogramowanie typu Adobe Flash Media Live Encoder + takie "magiczne pudełko" typu BlackMagic MiniRecorder, które z jednej strony ma wejście HDMI, z drugiej Thunderbolt, tyle że nie mam laptopa, który by posiadał takie złącze. Dlaczego nie miałbym podłączać kamery bezpośrednio do laptopa poprzez HDMI?

Sklep, który oferuje mi kamerę proponuje jako najlepsze rozwiązanie kartę Streamstar KIT - HDMI, ale ona kosztuje więcej niż kamera. Moje pytanie jest takie ... po co mi taka karta, skoro w laptopie mam HDMI? Czy nie mógłbym podłączyć kamery poprzez HDMI bezpośrednio do laptopa i poprzez Live Encoder wysyłać obraz i dźwięk do youtube?

Jeżeli chodzi o publikowanie w sieci to mam 2 rozwiązania:
1. youtube + ekademia.pl (tutaj mogę mieć wsparcie organizacyjne i marketingowe, więc jeżeli tylko dam radę przesyłać do youtube obraz i dźwięk z kamery, będę w domu)

2. clickmeeting.com (tutaj piszą tyle "kamera musi być wykrywana przez przeglądarkę internetową i Flash Player" ... pytanie: czy XA30 po podłączeniu przez HDMI będzie?)

Na razie jeszcze nic nie kupiłem. Czy ktoś z Was realizował podobne zadania? Będę wdzięczny za pomoc. Za prostą poradę serdecznie podziękuję. Przy większej pomocy mogę odwdzięczyć się promocją w trakcie imprezy on-line, którą przygotowuję - szczegóły do uzgodnienia.

środa, 28 grudnia 2016, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do webinariów
tszagun napisał(a):
Zadaję pytanie jako jeszcze totalny nowicjusz w kwestii filmowania - potrzebuję zakupić kamerę do nagrywania i publikacji nagrań on-line w formie webinariów. Znajomy polecał mi kamerę Canon XA30, którą sam stosuje do takich celów i jest z niej zadowolony + oprogramowanie typu Adobe Flash Media Live Encoder + takie "magiczne pudełko" typu BlackMagic MiniRecorder, które z jednej strony ma wejście HDMI, z drugiej Thunderbolt, tyle że nie mam laptopa, który by posiadał takie złącze. Dlaczego nie miałbym podłączać kamery bezpośrednio do laptopa poprzez HDMI?

Zapewne kolega ma macbooka, a Ty kolego tszagun masz tylko wyjście po hdmi z lapka a potrzeba Tobie mieć wejście ot i cały problem... Jeżeli masz w lapku USB 3.0 to możesz pokusić się chociażby o https://www.blackmagicdesign.com/products/intensity lub coś podobnego - na rynku troszeczkę tego typu sprzętu jest dostępne...
QB

środa, 28 grudnia 2016, 16:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]