Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zmiana sprzętu - porady fachowców 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zmiana sprzętu - porady fachowców
Witajcie.

Otóż w połowie tego roku zamierzam zakupić sporo nowego sprzętu, oto mój teoretyczny zestaw, który na chwilę obecną złożyłem:
- Panasonic Lumix GH5
- Sony A7s II
- Phantom 4 Pro
- Sennheiser EW112-P G3
- DJI Ronin - M gimbal 3 osiowy
- adapter bagnetowy Metabones MFT - Canon EF XL Speed Booster x0.64
- ZOOM H6N

- KOMPLETOWANIE TRWA - budżet w granicach 60 000PLN

Generalnie chciałbym zrezygnować całkowicie ze ślubniaków ale umowy mnie jeszcze trzymają ;) Teraz interesuje się filmami promocyjnymi, produkcjami reportażowymi, ogólnie wszystkim co nie jest o tematyce okolicznościowej.

Moje pytania do Was:

- Czy A7sII i GH5 to dobre połączenia ?
- BARDZO WAZNE DLA MNIE, czy lepiej do tych puszek będzie dokupić dedykowane szkła (sony, panasonic) czy lepiej zastosować adapter i dobrać szkła canon-a lub innego producenta? jak sie to ma w praktyce?
- Powyższe zapytanie możemy bardzo rozbudować, chodzi mi o sprawność autofocus-a, przeniesienie automatyki, pewność działania.
- Czy stabilizator ronin będzie dobrym rozwiązaniem dla obu tych puszek, czy może znacie coś lepszego, tańszego? Tutaj chodzi mi o szybkość działania po przesiadce z jednego body na drugie itd.

Bardzo Wam będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, a najbardziej tym którzy już z A7sII lub GH4 (wiem ze nie ma jeszcze GH5 w sprzedaży) mają własne doświadczenia.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

piątek, 20 stycznia 2017, 14:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zmiana sprzętu - porady fachowców
Moim zdaniem nie potrzebnie sobie komplikujesz życie. Wybierz jeden system i nie będziesz miał żadnych problemów.
Osobiście brał bym 2xGH5 - ale najpierw trzeba poczekać na normalne testy użytkowników a nie "bulszit" marketingowy. Dlaczego ? Poza ISO GH5 we wszystkim wypada lepiej - na papierze :D Aa no i jak toś jest maniakiem małej GO to lepiej nie brać GH5 :wink:

sobota, 21 stycznia 2017, 14:43
Bywalec
Bywalec

Wlasnie tutaj nie wiem jak ma się jakość obrazu w 4K A7sII vs Gh4 (Gh5) a czasmi duże iso jest potrzebne (nie wiadomo na jaką scenę trafisz).
Czy czasem pełna klatka nie daje ładniejszej plastyki obrazu??

sobota, 21 stycznia 2017, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wcześniej zwróciłem uwagę na tą tzw. plastykę - mała GO. Jak jest to priorytetem to nie ma co brać m4/3. Prościej jest kupić aparat z większą matrycą. Mi to co daje m4/3 w filmie wystarcza w zupełności.
A co do GH5 to na +
- 4K w 50p
- możliwość zapisu w większej przestrzeni kolorystycznej bezposrednio na kartę SD
- szeroko pojętą niezawodność. To zawsze działa niezależnie od temperatury ;)

To najważniejsze dla mnie cechy. Na dodatek ponoć w końcu ma być zniesiony w UE limit nagrywania.

Ja sobie cierpliwie czekam na GH5 ale nie na premierę. Panasoni zapowiedział już aktualizacje w okolicach lata. Wtedy zobaczę co i jak. W międzyczasie zobaczę co użytkownicy napiszą.

niedziela, 22 stycznia 2017, 08:45
Bywalec
Bywalec

Właśnie Gh5 chce kupić ze względu na 4K 50p oraz dobre slowmotion przy fullHD, znów soniak bardzo ładnie oddaje szczegóły jeżeli chodzi o sceny ze słabym lub bardzo słabym światłem, nawet 5D mkIII nie odda takich szczegółów po obróbce jak A7s z surowego materiału. Tylko te obiektywy są dla mnie bolączką :( i nie wiem jakie dobrać.

Masz rację robie pod górkę ale GH5 nie poradzi na pewno sobie w bardzo słabym oświetleniu tak jak A7s i dlatego boje się wziąść dwóch GH5 bo znów będę potrzebował czegoś co będzie się sprawować fajnie w bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

niedziela, 22 stycznia 2017, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z przedprodukcyjnego GH5 ISO nie wygląda źle https://www.youtube.com/watch?time_cont ... j2qp-kidto
ISO 6400 wygląda b.dobrze w porównaniu do poprzedniego modelu - choć wiadomo to tylko YT. 12800 po przeskalowaniu do HD też myślę, że będzie dobrze. Więc moim zdaniem te trudne warunki aż tak straszne nie będą.
Cytuj:
nawet 5D mkIII

A to Canon miał kiedyś jakieś szczegóły w obrazie :wink: Przecież to wypluwa papkę a nie obraz w 1080p. O 4K to nie ma nawet o czym dyskutować. Dzisiaj na rynku z "kręcących" aparatów zostało Sony i Panasonic.

poniedziałek, 23 stycznia 2017, 10:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ostatnio oglądałem o jakimś Olympusie filmik, że wypuścił jakiś przełomowy aparat w kwestii 5 osiowej stabilizacji. Raczej ta firma jest w Polsce niszowa, ale coś tam udoskonalają, działają.

środa, 25 stycznia 2017, 00:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Olympus EM-5II ze stabilizacją matrycy wyszedł już dość dawno temu. Teraz GH5 też to ma - 5-cio osiowa stabilizacja. Tu masz jak to może wyglądać https://www.youtube.com/watch?v=8gFKtdn9-Rk
Jak na 35mm to jest bardzo dobrze. Co prawda GX80 ale gorzej w GH5 być nie może :D

środa, 25 stycznia 2017, 01:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]