Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kamera na sali gimnastycznej 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera na sali gimnastycznej
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pewien pomysł w związku z którym prosiłbym Państwa o pomoc.
Chciałbym umieścić kamerę cyfrową wysoko na ścianie w sali gimnastycznej i nagrywać rozgrywane mecze futsalowe.
Boisko ma wymiary 25mX15m więc cały ten obszar musiałby być objęty. Wysokość pomieszczenia to około 8 m.
W związku z powyższym mam do Państwa pytanie:
1. Czy kamera podłączona do zasilania do gniazdka ściennego może nagrywać ? Chodzi o to aby była w stanie nagrywać kilka godzin bez konieczności zdejmowania jej i ponownego ładowania.
2. Czy kamery cyfrowe można obsługiwać zdalnie (np. za pomocą tabletu i odpowiedniego oprogramowania ?)
Na co Państwa zdaniem powinienem zwrócić uwagę przy szukaniu kamery ? Rozumiem, że liczba klatek na sekundę jest ważnym parametrem, aby nagranie miało odpowiednią płynność. Zastanawiam się nad doborem kamery pod kątem możliwości nagrywania w pomieszczeniach słabo oświetlonych, gdyż obawiam się, że sala wcale nie jest jakoś super oświetlona. Jakie parametry kamery mogą wskazywać na powyższe ?
I ostatnie pytanie czy kamerę można zintegrować z zewnętrznymi mikrofonami rozmieszczonymi w odpowiednich miejscach aby jakość dźwięku była dobra i aby się dobrze oglądało zmontowany film.
Na koniec dodam, iż mój budżet wynosi do 5000 zł
Z góry dziękuję za odpowiedź

sobota, 25 marca 2017, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera na sali gimnastycznej
jeśli ja miałbym to robić, to puściłbym sterowca z jakimś go pro, nie dość że może parę godzin wisieć pod sufitem, sterowanie kamerą z tabletu, sterowcem z pada, to rozwiązuje problem ze zmianą baterii, lądujesz między meczami i po sprawie, jedyny kłopot to cena i bezpieczeństwo, jak piłka trafi to umarł w butach

z drugiej strony są teraz w dobrych pieniądzach kamery do monitoringu, streamuje przez internet, można użyć wifi i z laptopa pełna kontrola, taka jak zoom, obrót 360 itp. zasilanie trzeba by tylko podciągnąć

sobota, 25 marca 2017, 16:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]