Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 04:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem w doborze obiektywu. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem w doborze obiektywu.
Siema wszystkim, mam prośbę a zarazem zapytanie co do doboru obiektywu ale wpierw zacznę od początku.
3 miesiące temu zakupiłem pierwszą lustrzankę ( Canon 100D + 18-55mm - czyli taki standard dla osoby początkującej. Na marginesie dodam że zaczynam swoją przygodę z tworzeniem filmów.
Problem mój leży w tym że materiał wideo z tej lustrzanki nie jest jakiś że tak powiem "mega" . Widać szumy, to Full HD wygląda jak HD i wog. szału nie ma. Dodam że dla porównania zacząłem robić także filmy swoim telefonem ( HTC One M9 PCE) i jedyna różnica jaką widać to brak znaczącego rozmytego tła i thats all.
Czytałem trochę i dowiedziałem się że prawdopodobnie mam kitowy obiektyw ( pewnie stąd tego nazwa - kit ) więc mam pytanie do specjalistów w tej dziedzinie, jaki polecilibyście obiektyw (najlepiej szerokokątny- Nie jakoś bardzo jak fisheye, ale jednak ) i żeby to HD jednak wyglądało jak HD a nie jak meteriał z telefonu :cry: . Cena, tak do ok. 1,5k

PS: dodam tylko że robię vlogi + i problem nie leży w braku światła .
Pozdrawiam

środa, 3 maja 2017, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem w doborze obiektywu.
Problem nie jest obiektyw ale aparaty Canon, które jak tylko zaczęły nagrywać to oferowały jakość 1080p na poziomie 720p. No może ciut więcej.
Obiektyw może zwiększyć ostrość rejestrowanego obrazu - ale ostrościom nie nadrobisz braków w rozdzielczości. Jak chcesz mieć lepszy obraz zainwestuj w inny system - Sony lub Panasonic.

środa, 3 maja 2017, 14:27
Nowy
Nowy

fransua napisał(a):
Problem nie jest obiektyw ale aparaty Canon, które jak tylko zaczęły nagrywać to oferowały jakość 1080p na poziomie 720p. No może ciut więcej.
Obiektyw może zwiększyć ostrość rejestrowanego obrazu - ale ostrościom nie nadrobisz braków w rozdzielczości. Jak chcesz mieć lepszy obraz zainwestuj w inny system - Sony lub Panasonic.

Rozumiem więc że wszystkie aparaty od Canona mają jakąś wadę, która jest spowodowana marką, tylko skąd się biorą ładne materiały nagrywane tym sprzętem ? Czy powinienem teraz wyrzucić swój aparat na śmietnik czy może nie wierzyć w to co powiedziałeś i czekać na opinię innych ? :3

środa, 3 maja 2017, 14:58
Moderator
Moderator

Nie wszystkie, ale generalnie nie wdając się w szczegóły techniczne i upraszczając sprawę, średniej klasy aparaty Canon mają lepsze zdjęcia, a Panasonik lepsze filmy, porównując dwie przykładowe firmy. Jeżeli bardziej jesteś zainteresowany filmowaniem, a nie interesują Cię topowe aparaty, zmień sprzęt na aparat Panasonika, albo na porównywalną cenowo kamerę.
Ja bym jednak niczego na razie nie zmieniał. Nauczyć się filmować można i aparatem zapisującym film w nieco gorszej jakości. To Ty filmujesz, nie aparat.
Nauczysz się, będziesz więcej widział, wtedy dokonasz bardziej świadomego wyboru. Ludzie gorszymi rzeczami filmują. :wink:

środa, 3 maja 2017, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Różnice wychodzę gdy w jednym materiale mamy np. niby FHD od Canona i FHD od Sony czy Panasonic-a.
Jak masz jedną kupę od Canona to materiał może i jest ładny ale na dzień dzisiejszy to co oferuje to takie SD wśród HD.
Tu masz stare nagranie ze starym Panasonic-em GH2 https://vimeo.com/34279033 Choć minęło ładnych parę lat Canon ze swoją technologią cały czas tam jest.
Nie chcę wrzucać porównań z nowych puszek Panasonic-a vs Canon bo to już będzie kompletna miazga dla Canona.
Kod:
Czy powinienem teraz wyrzucić swój aparat na śmietnik

Nie. Szkoda środowiska. Lepszy jakiś recykling.

Edit.
Tu masz gotowe wychwyty byś nie musiał szukać
Panasonic GH2
Obrazek
Canon 7D
Obrazek

środa, 3 maja 2017, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Rozumiem więc że wszystkie aparaty od Canona mają jakąś wadę, która jest spowodowana marką,

To nie tak, Canon prawdopodobnie w ten sposob chroni swoja serie kamer C100, 300, 700 no bo logiczne, ze nie mozesz dostac za pare tysi tego co oferuja kamery za np 50. Wiekszosc problemow dalo by sie wyelminowc programowo, ale to celowe dzialanie Canona.

środa, 3 maja 2017, 16:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]