Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019, 13:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Sony PJ410 problem z obsługą formatu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony PJ410 problem z obsługą formatu
Wczoraj zakupiłem nową kamerę Sony HDR-PJ410 do tego najzywklejsza karta pamięci Sony 32 GB.
Mam zastrzeżenia co do jakości, ustawiłem w formacie AVCHD, 50p i 1080p i jakość nie zbyt zachwyca, widać podczas nagrywania... tu filmik testowy:
https://www.youtube.com/watch?v=t24rx3g_apg
Wyrażnie widać szumy oraz problem z ostrością. Porównując inne testy wideo na YT widać jak wyraźnie nagrywa np. https://www.youtube.com/watch?v=gJC5Sfibfk4.

Mam dwa formaty AVCHD oraz XAVC S (HD 50 Mb/s) i jak chcę wybrać XAVC S (HD 50 Mb/s) to pojawia mi się komunikat, że dana karta nie obsługuje tego formatu.
Wyczytałem, że XAVC ma dwukrotnie wyższą jakość niż AVCHD. I nie wiem co robić, próbowałem mnóstwo ustawień przy AVCHD m.in. przy 50i itd.
Czy, to jest wina karty pamięci? Jeśli tak, to jaką kartę najlepiej kupić?
Czy muszę jeszcze pogrzebać w ustawieniach?

Bardzo proszę o porady.

środa, 28 czerwca 2017, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony PJ410 problem z obsługą formatu
Spróbuj najpierw sformatować kartę w kamerze , jeżeli nie pomoże to potrzebna karta SDXC.

środa, 28 czerwca 2017, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja to bym nic nie formatował tylko wymienił jakąś kartę na kartę odpowiedniej klasy, która odpowiada zaleceniom.

środa, 28 czerwca 2017, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Właśnie tak zrobię. Napisałem też na forum Sony, tak samo mi napisali, że najlepiej wymienić kartę.

Odpisali mi tak:
"Najprawdopodobniej jest to wina karty pamięci.
Kodek XAVCS (z 50mbit/s vs AVCHD 28mbit/s) odblokowany jest w naszym sprzęcie gdy:
Karta pamięci jest typu SDXC – czyli. Min. 64GB
Jej szybkość zapisu (nie odczytu!) wynosi min. 50mb/s
Wtedy dopiero można w pełni wykorzystać możliwości swojej kamery. Pozostałe ustawienia jak FullHD 1080p pozostają bez zmian."

Myślicie, że ta karta będzie pasować? Oraz czy będzie dobrym wyborem? Poniżej link:
https://www.euro.com.pl/karty-pamieci/s ... 64gb.bhtml

środa, 28 czerwca 2017, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak kamera jest na miniSD to brać. Jak nie to moim zdaniem lepiej wziąć normalną kartę. Uniknie się adapterów a tym samym niepotrzebnych dodatkowych połączeń.

środa, 28 czerwca 2017, 15:27
Nowy
Nowy

Czy ktoś wie co zrobić aby nie było słychać na filmie pracy kamery? Jak się przystawi ucho do obiektywu to słychać takie "pyrkanie" i potem na filmie też ten dźwięk się zapisuje. Też tak macie? Da się coś z tym zrobić?

niedziela, 3 lutego 2019, 17:13
Moderator
Moderator

Zwykle stosuje się w takim wypadku zewnętrzny mikrofon, wpinany do kamery, albo rejestratory dźwięku, tu przykład - LINK.

niedziela, 3 lutego 2019, 22:06
Nowy
Nowy

Stary post i problem zapewne rozwiązany, ale podpowiem.
W tej kamerze do XAVCSHD możesz stosować karty microSDXC (class 10) do pojemności 128 GB. Słyszalne "perkanie" to optyczny system stabilizacji obrazu, prawie niesłyszalny na nagraniu, jednak jak wokół jest bardzo cicho i zaczyna przeszkadzać, to ustaw mikrofon na zoom. Jeśli używasz wifi, to po skonfigurowaniu podczas połączenia pojawia się komunikat o braku dostępu, trzeba go zignorować (O'K) i w tedy się połączy (?!). Tak wiem, że to brzmi dziwnie. Kamera ta, oprócz oczywistych zalet (mikrofon, stabilizacja itd.), ma niestety jedną wadę, otóż nie da się w niej przestawić dwóch decydujących o obrazie parametrów na ręczną korektę. Np. migawkę i ekspozycję jednocześnie, zawsze jedno z nich pozostanie w sterowaniu automatycznym. Taki feler.

sobota, 7 września 2019, 23:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]