Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 12:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 HC-X1 vs Canon XF400 vs DVX200 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HC-X1 vs Canon XF400 vs DVX200
Chciałbym kupić kamerę, zaczynam przygodę z kamerowaniem. Głównie eventy, szkolenia, kursy, może kiedyś wesela.
Najbardziej interesuje mnie kamera żeby nie była za wielka, za ciężka, miała bardzo dobrą stabilizacje obrazu i najlepszy auto fokus.
Zastanawiam się nad
HC-X1 - dużo jest testów na youtube i opisów
Canon XF400 - bardzo mało informacji, mała poręczna, niby dobry autofokus, nie wiem jak wypada ogólnie w porównaniu z HC-X1
DVX200 - wiadomo najlepsza z powyższych ale to już olbrzym i czy wykorzystałbym wszystkie jej funkcje jako początkujący no chyba że automatyzacja jest tam taka że amator zrobi lepszy film niż z powyższych kamer.

Cenowo wygląda to tak
11500 hc-x1
13500 canonxf 400

Aha no i Canon taki mały i lekki że można kupić gimbal i dodatkowa zaleta, jakby dało się zamontować.
18500 dvx200

Jak widać HC-X1 najtańczy, dopłacam 2 tysie mam CANONA, potem już trzeba sporo dopłacić.

Miał ktoś może CANONA XF 400 i może coś o niej powiedzieć. Podoba mi się jej wymiar i mobilność i podobne niby parametry co HC-X1 podobno lepszy autofocus.

Zależy mi na dobrym Autofokusie, Stabilizacji obrazu i żeby w ciemnym pomieszczeniach dawała dobrze radę.

Miał ktoś XF 400 i może porównać do HC-X1 ?
A DVX200 to co to za cudo że taka cena ?

sobota, 14 kwietnia 2018, 23:11
Bywalec
Bywalec

Post Re: HC-X1 vs Canon XF400 vs DVX200
Cześć. Po pierwsze nie mówi się z "kamerowaniem" chyba że jesteś polskim januszem :lol: . Piszę się z filmowaniem.

Posiadam Panasonica HC-X1 i do niego mogę się odnieść. Niestety ale z Canonem nie miałem styczności więc nie pomogę w porównaniu.
Ale do sedna:

- Focus, faktycznie bardzo dobry jak to piszą "w reklamach". Jest celny, szybki. Czasem się gubi gdy naprawdę jest bardzo ciemno i ustawiasz focus na elementach mało kontrastowych np. na wyłączonym TV (czarny obraz) nie złapie ci, musisz ręcznie ostrzyć itp.
- Nikt nie pisze ze możemy ostrzyć na ekraniku dotykając żądany detal lub obiekt (funkcja z droższych aparatów), robi to szybko.
- naprawdę dobrze sobie radzi gdy jest mało światła. Przykład z wesel, gdy jest "strojenie światłem" bądź na sali jest skandalicznie mało "żarówek" :)
- stabilizacja na duży plus. Trzeba naprawdę mieć delirkę w rękach żeby obrazek był jak galareta :)
- oczywiście jeśli chodzi o presety to trzeba sobie indywidualnie ustawić, w zależności od tego czy będziesz chciał "kolorować" w postprodukcji czy też nie
- nie wiem czy Canon ma wbudowany filtry ND ale w Panasiu niejednokrotnie ratuje dupsko

Ogólnie oceniam kamerę na 5/6 :)

środa, 25 kwietnia 2018, 20:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]