Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 04:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Co sadzicie o kamerkach sportowych - GOPRO, SONY, Xaomi 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Co sadzicie o kamerkach sportowych - GOPRO, SONY, Xaomi
Zasadniczo jak w temacie - mam dylemat i proszę o konstruktywne opinie "za" "przeciw" w aspekcie następujących urzadzeń: Gopro Hero 6 Black, Sony FDR-X3000R, RX0(?), z bólem Xaomi Yi 4k. Główne kryteria: jakość obrazka - indoor/outdoor(wszechstronne wykorzystanie)..., czas pracy (możliwość zasilania z powerbanków), akcesoria... od siebie dodam, że wujek gugl dał mi wiele informacji aczkolwiek w opiniach nie ma miarodajnego obiektywizmu - to co u jednych jest na tak u drugich jest na nie, jedni sony, drudzy gopro, inni xaomi... co do jakości obrazka to RX0 ale koszt... Hero 6 black? czy dołożyć do X3000R? Yi 4k znowu połowa X3000R... może jakiś złoty środek... :)
Pozdrawiam
QB

poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co sadzicie o kamerkach sportowych - GOPRO, SONY, Xaomi
Witam.
A o DJI OSMO nie brałeś pod uwagę.
Kiedyś miałem OSMO i naprawdę dobra , w dobrze doświetlonej sali dawała radę. Teraz jest OSMO+.
Pozdrawiam.

wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_tach napisał(a):
A o DJI OSMO nie brałeś pod uwagę.

Dzięki za odpowiedź ale osmo jest na gimbalu... co do zakresu zastosowań odpada...

No i wybór padł na GoPro 6… powody za:
- używałem wczesniej (wynajęta) GoPro 4 i byłem zadowolony
- popularność a co za tym idzie duże wsparcie producenta i wsparcie wielu użytkowników
- dostępność akcesoriów oryginalnych jak i zamienników
- jakość obrazu w stosunku do wielkości :)
- cena (tutaj jeszcze do dziś jest łączone promo w jednym z sieciowych marketów) wychodzi 1649 zł

GoPro zakupiona i weekend po testach… powoli pojawiło się (nie)stety kilka małych problemów:

- H265 wyłącznie dla „smaczniejszych” trybów 4k50p, 2,7k100p, FHD200p (da się przeżyć i tak montuje na prores’ie więc potrzebna konwersja)
- czas pracy na baterii (da się przeżyć są powerbank’i) :)
- bardzo wysoki bitrate w trybie PT - technicznie wymagający pojemnych (128 GB na 4h nagrań wideo) i szybkich kart (br: 80 Mbps)

Teraz troszeczkę poważniejsze problemy:
- problem z kartami pamięci - podczas pracy zapisu często wyskakuje błąd karty i czasami zawiesza kamerkę (testowałem na kartach uSD u3 SONY, Sandisk, Toshiba Exceria)
- problem z nagrzewaniem kamerki - przy dłuższym nagraniu (1,5h i więcej) temperatura obudowy pod obiektywem potrafi oparzyć!!! (sama kamerka działała)

Sumując: wysoka temperatura wewnątrz obudowy najprawdopodobniej powoduje problem z poprawną pracą kart pamięci (!?) - tutaj moje pytanie do użytkowników GP6 z jaka kartą uSD jest najmniej problemów? Wiadomo również, że ważna i marka, model ale i czasami egzemplarz...

Duży plus za stabilizację nawet i w 4k25p :)
Pozdrawiam
QB

poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Super jest sobie odpowiadać aczkolwiek czasami trzeba samemu dojść do "prawdy"... Przyczyną grzania okazała się karta pamięci - używałem toshiby exceria 128 GB, U3 - cóż, parametry rzekomo ok zapis (testowane) 30 MB/s, odczyt na poziomie 80 MB/s ale GP6 nie ma sama buforu i bufor przerzucany jest na kartę pamięci - wszelkie nieciągłości w zapisie powodują "CARD ERROR" do zawieszenia kamerki włącznie - być może nowy firmware to załata. Ciągły dostęp do karty pamięci powoduje straszne nagrzewanie się samej karty (karta sama w sobie w czytniku przy zapisie potrafiła się dość rozgrzać - parzyła, a co dopiero w GP6) - znowu wysoka temperatura może powodować błędy w zapisie danych i kółko się zamyka - z w/w karta została przeze mnie niestety reklamowana. Na karcie Samsung EVO Plus zapis 80 MB/s, odczyt 90 MB/s w/w przypadłości nie występują, kamerka grzeje się ale w granicach rozsądku - zapis ciągły 3 h (zasilana z powerbank'u) bezbłędny... tak czy siak dzięki za chęci...
Pozdrawiam
QB

środa, 2 maja 2018, 19:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]