Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jaki aparat do video (plener, eventy, rajdy) - GH4 czy a6500 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki aparat do video (plener, eventy, rajdy) - GH4 czy a6500
Witajcie!

W ciągu najbliższych 2-tygodni czeka mnie upgrade sprzętu. W związku z tym serdeczna prośba o opinie, które pomogą mi w ostatecznym wyborze. Od dłuższego czasu jestem użytkownikiem Lumixa FZ1000.

Na placu boju pozostały aktualnie 2 aparaty, które w 90% będą użytkowane w video. Raz na ruski rok może trafi się jakaś sesja. Kamery odpuszczam, mam na stanie gimbala do wykorzystania...

1. Panasonic Lumix GH4 + obiektyw Panasonic 12-35mm II f/2.8 ASPH./Power O.I.S

2. Sony a6500 + obiektyw Sigma C 16mm f/1.4 (alternatywnie obiektyw Sony 18-105mm F4)

Budżet na całość: max 8500zł. Jeśli jakimś cudem zmieszczę się z budżetem i będę mógł zamienić GH4 na GH5, to oczywiście też możemy go wziąć pod uwagę. Tylko czy warto wygolić się do zera dla nowszego modelu?

Przeznaczenie: nagrywanie relacji z koncertów (głównie plenerowych), rajdy samochodowe, wystawy i eventy, filmy przedślubne.

Styl kręcenia: kamera w ciągłym ruchu, 90% na gimbalu Feiyutech a2000, stąd mile widziany dobry i szybki AF. W większości dynamiczne ujęcia. Póki co głównie w 1080p.

Mikrofon: Rode VideoMic Stereo

Z góry dzięki za opinie. Im dłużej czytam, im więcej oglądam materiałów na YT, tym mniej wiem...

środa, 25 kwietnia 2018, 16:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]