Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 23:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 4K 60fps - telefon czy kamera? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 4K 60fps - telefon czy kamera?
Witam
Poszukuje kamery z 4K z najlepiej 60fps.
Zastanawiam się czy kupić iphona 8+ czy może kamere? Pytanie czy w ogóle dostanę w tej cenie(3-4K zł) kamerę z 4K i 60fps ?
Duża różnica jest w jakości nagrań ? Nigdy nie porównywałem telefonu z kamerą do kamery samodzielnej.

Pozdrawiam

wtorek, 1 maja 2018, 12:17
Moderator
Moderator

Post Re: 4K 60fps - telefon czy kamera?
Lepiej 50 fps. Przy sztucznym świetle 60 fps daje niekiedy dokuczliwe migotanie.
Jeżeli zadajesz to pytanie, to kamera nie jest Ci jeszcze potrzebna. Kup smartfona. Ma to zalety. Masz go zawsze przy sobie. Nauczysz się kadrowania, kolejności planów, osi akcji, wpływu światła na obraz. Smartfon nie ma zoomu, ale nie demonizował bym jego użyteczności do nauki filmowania.
Potem jak sam odczujesz że warto sięgnąć po lepszy obraz, weźmiesz kartę pamięci do sklepu. Poprosisz o możliwość nagrania kilkunastu sekund kamerą którą chcesz kupić. Na przykład taką: LINK, LINK. Porównasz obraz, poczujesz w dłoni różnice w ergonomii, sprawdzisz czy Tobie subiektywnie pasuje.

wtorek, 1 maja 2018, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

60 fps to NTSC a u nas Pal

wtorek, 1 maja 2018, 16:15
Bywalec
Bywalec

Oglądałem tą kamerę, jednak minus jest taki ze telefon mam zawsze przy sobie, mogę go zabrać pod wodę czy na przejażdżkę kolejką górską. Kamera ma już jednak pewne gabaryty.
Generalnie mam tv 4k z hdr (samsung ks7500) i właśnie pod tym kątem szukam kamery. Najchętniej kupiłbym coś i z 4K i z HDR ale z telefonów to w zasadzie nic nie ma bo nie kupie telefonu bez stabilizacji, a znowu kamera która to posiada czyli Panasonic vx870 czy vx890 ma już swoje gabaryty i nie zabiorę jej do ujęć pod wodą czy też do parku rozrywki. Każdorazowo musiałbym kamere odkładać czy to do auta czy do szatni. Szukam czegoś uniwersalnego.

wtorek, 1 maja 2018, 16:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]