Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 09:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Sony AX53 vs Panasonic VXF1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony AX53 vs Panasonic VXF1
Witam wszystkich,
mam taki dylemat jestem na kupnie kamery i nie wiem ktora wybrac z tych dwoch:
Sony AX53
Panasonic VXF1

Czy mieliscie moze do czynienia z tym sprzetem i mozecie doradzic. Osobiscie sklaniam sie do Panasonica (nowszy model, lepsza jakosc low light) lecz ogladajac filmy na youtube widze ze Sony ma lepsza stabilizacje, szerszy obiektyw.
Prosze o porade ktory sprzet bedzie lepszy?

czwartek, 28 czerwca 2018, 18:58
Nowy
Nowy

Post Re: Sony AX53 vs Panasonic VXF1
Hej,
ostatnio miałem właśnie taki dylemat. Tj. kupiłem w media expert internetowo ax53 z odbiorem w sklepie, tak wiec miałem (i jeszcze nadal mam kilka dni) 14 dni na zwrot.
Zadowolony stwierdziłem że jest to już to ale oczywiście zacząłem jeszcze szukać info na na necie i trafiłem na Panasonica o którym piszesz. Pojawiły się oczywiście wątpliwości. Zaczęło się dalsze przeglądanie danych i testów w necie. Doszło do momentu w którym stwierdziłem że zakup ax53 to chyba był był błąd i że panasonic będzie lepszym rozwiązaniem. Zapakowałem więc ax53 i pojechałem do sklepu cyfrowe.pl żeby porównać kamery.
Powiem tak...dobrze że pojechałem najpierw obejrzeć Panasonica zanim oddałem AX-a. Moje wrażenia z Panasonica są takie, że jest wykonany słabo (materiały). Sony daje poczucie zdecydowanie lepszej jakości. Panasonic z uwagi na tanie plastiki robi wrażenie prodyuktu trochę bazarowego. Pierścień obrotowy przy soczewce w Sony chodzi z takim miłym oporem, bez luzu. W panasoniku natomiast ma taki mikro luz, jakby był słabo spasowany. Przyciski w sony też jakoś lepiej zrobione (np. ten od funkcji manual. Bateria w Panasonic nie wypełnia całej przestrzeni (zostaj kilka mm luzu).
Co do parametrów filmowania to nie pomogę za bardzo bo bateria w panasonicu była prawie rozładowana, ale wg. mnie przy maksymalnym zbliżeniu sony zdecydowanie lepiej i szybciej ostrzyło. Po przemacaniu Panasonica cieszyłem się że kupiłem jednak sony.
Zastanawiałem się też jeszcze czy nie wziąć A6300 ale jak obejrzałem kilka filmów z testami i zobaczyłem jaki problem ma z rollingu shutter to mi odeszło;)

poniedziałek, 2 lipca 2018, 16:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]