Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 04:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Karta pamięci - problem lumix gh5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Karta pamięci - problem lumix gh5
Witam,
posiadam lumixa GH5, oraz mam kartę pamięci ADATA V90 | sdxc u3, 10, II, 290 mb/s. 64 GB - Takie oznaczenia są na karcie.
Problem polega na tym,że wczoraj w trakcie próby nagrywania w 4k przy 4.2.0 / 8 bit, wielokrotnie miałem styczność z błędem który wyskakiwał mi w trakcie nagrywania o treści " Anulowano nagrywanie filmu z powodu ograniczenia szybkości zapisu na karcie" Dodatkowo w większości momentach karta bardzo długo zapisywała po wyłączaniu nagrywania przez co aparat nie reagował na żadne funkcje. Taką sytuacje miałem pierwszy raz, bo wcześniej mi sie to nie zdarzało, ale wole dmuchać na zimno, bo jest to dosyć poważny problem w trakcie nagrywek. Czy jest to wina po stronie jakiś ustawień? Czy wina karty?
Dodatkowo jak już założyłem temat mam pytanie odnośnie nagrywania w różnych częstotliwościach. Który według Was jest dogodniejszy? system PAL 50 HZ, czy Cinema 24HZ ? Ma to jakiś duży wpływ na efekt końcowy?
Pozdrawiam

wtorek, 28 sierpnia 2018, 23:13
Moderator
Moderator

Post Re: Karta pamięci - problem lumix gh5
Karta od początku sprawiała takie kłopoty?
PAL 50 FPS to standard. Bezpieczny wybór. Płynny obraz.
25 / 24 FPS to obraz mniej płynny, ale świadomemu operatorowi / montażyście, zapewnia podstawę do uzyskania "film look".

środa, 29 sierpnia 2018, 01:10
Nowy
Nowy

Dzięki za pomoc ;)
Zaczęło się to akurat w jednym dniu, od samego rana kamera długo trybiła pod względem karty pamięci. Po każdym wyłączaniu nagrania zapis materiału bardzo długo się zapisywał, co uniemożliwiał mi w ogóle żadnego ruchu na kamerze - coś w stylu jeden wielki lag. ( natomiast na ekranie pokazywał się czerwony znaczek karty ) w momencie kiedy nagranie się zapisało po dłuższym czasie, chcąc odtworzyć dany materiał wyskakiwał mi czarny ekran na którym było napisane coś w stylu „ materiał nie można odtworzyć „ Natomiast jak już pod wieczór bawiłem się w 60 fps na 4k, w trakcie nagrywania kamera przerywała nagrywanie z błędem, który podałem wyżej „ anulowanie nagrania filmu z powodu ograniczenia szybkości zapisu na karcie „

środa, 29 sierpnia 2018, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nad czym tu debatowac, ewidentnie wina karty, zrob testy na predkosc np crystaldiskmark oraz przeskanuj pod kontem bad sectorow, bo przypuszczam, ze jakies ma, np. HD Tune i wszystko bedzie jasne.

środa, 29 sierpnia 2018, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szczota1234 napisał(a):
Witam,
posiadam lumixa GH5, oraz mam kartę pamięci ADATA V90 | sdxc u3, 10, II, 290 mb/s. 64 GB - Takie oznaczenia są na karcie... Pozdrawiam

Masz tylko jedną kartę? Podziwiam... pewności siebie...
QB

czwartek, 30 sierpnia 2018, 19:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Zainwestuj w karty Panasonica lub TOSHIBA a nie kupuj wynalazków. Zapłacisz więcej ale będziesz maił pewność i święty spokój od takich niespodzianek.
Kto oszczędza ten dwa razy traci...

sobota, 22 września 2018, 23:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]