Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 18:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Handycan na DVD (znalezienie) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Handycan na DVD (znalezienie)
Witam użytkowników, poszukuje kamerki w stylu Handycam, która da mi "stary", VHS'owy styl obrazu taki jak w linku: https://www.youtube.com/watch?v=vrdcmllqV4M. Kamera ma być na DVD, ponieważ nie chce mieć problemu ze zgrywaniem materiału.
Kamera powinna mieć: fajny zoom (mniej wiecej 20x optical), wysuwany ekran, wizjer, jeśli można funkcje manualne ustawiania paramertrów ekspozycji oraz fajnie by było gdyby miała możliwość dokupienia fish-eye'a do wkrecenia na obiektyw.
To wszystko z mojej strony, bardzo proszę o pomoc oraz dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

niedziela, 9 września 2018, 14:32
Moderator
Moderator

Post Re: Handycan na DVD (znalezienie)
Mały Książę, nikt nie robi już kamer zapisujących na DVD. Musisz poszukać na Allegro, lub OLX, używaną. :wink:
Nawiasem mówiąc czy byłby to kłopot kupić jak wszyscy kamerę na kartę pamięci, a sentymentalną kolorystykę nadać w dowolnym, nawet darmowym, programie do montażu?

niedziela, 9 września 2018, 17:34
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Mały Książę, nikt nie robi już kamer zapisujących na DVD. Musisz poszukać na Allegro, lub OLX, używaną. :wink:
Nawiasem mówiąc czy byłby to kłopot kupić jak wszyscy kamerę na kartę pamięci, a sentymentalną kolorystykę nadać w dowolnym, nawet darmowym, programie do montażu?

Nie chodzi mi o żadne nowości tylko kamere z jakiegokolwiek roku. A zamieniać nie chce ponieważ mam lustrzanke i nie uzyskam takiego zooma, wiec szukam czegoś takiego

niedziela, 9 września 2018, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pizzask8 napisał(a):
poszukuje kamerki w stylu Handycam, która da mi "stary", VHS'owy styl obrazu taki jak w linku: https://www.youtube.com/watch?v=vrdcmllqV4M.

Wskaż moment, w którym widać ten VHS-owy styl, bo ja widzę tylko bawienie się kolorem w montażu.

Ostatnio edytowano niedziela, 9 września 2018, 23:46 przez Pinto, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 9 września 2018, 21:21
Nowy
Nowy

Pinto napisał(a):
pizzask8 napisał(a):
poszukuje kamerki w stylu Handycam, która da mi "stary", VHS'owy styl obrazu taki jak w linku: https://www.youtube.com/watch?v=vrdcmllqV4M.

Wskaż moment, w którym widać ten VHS-owy styl.

wszedzie, tutaj nie ma takiego efektu ponieważ nie ma przelotu ale o to własnie chodzi. Chce miec maretiał tak kontrastowy oraz nasycony. Próbowałem robić to podczas montażu ale nie wygladało to jak chciałem, poza tym potrzebuje zooma.
Jesli dokladnie musisz wiedziec jak to ma wygladac to: https://www.youtube.com/watch?v=3eEaFyXKA9w

niedziela, 9 września 2018, 23:45
Moderator
Moderator

przecież żadna kamera dvd nie da ci obrazu vhs. pomijając już, że na dvd nagrywała tylko mała część amatorskich kamer.

poniedziałek, 10 września 2018, 08:18
Moderator
Moderator

Kup w miarę dowolną kamerę o fizycznym rozmiarze matrycy światłoczułej 1/2" *, na przykład tą: https://www.ceneo.pl/36141626#tab=spec *. Ma akurat zoom x20. Ów mityczny styl VHS, jak go nazwałeś, wynika z Twojego sentymentu i wspomnień, wywołanych widokiem przesympatycznej dziewczyny, planem z blokami z lat 70tych, zdjęciem w montażu nieco sharpness i zastosowaniem jesiennych kolorów. Nie ma to wiele wspólnego z VHS, ale jak umiesz opowiadać, to taką kamerą i dowolnym programem do montażu, opowiesz podobną historię. :wink:

*lub lepiej

poniedziałek, 10 września 2018, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety nie da rady dobrze zbliżyć się do look'u "starych" cyfrowych kamer poprzez filtry/efekty, jeżeli jeszcze ogarniemy interlace (z 50p FHD/HD) to zestawu obiektyw/przetwornik ccd już trudniej... możemy się zbliżyć ale wg mnie daleko...
Czasami skorzystanie ze sprzętu "poprzedniej epoki" daje pewnego rodzaju możliwość wyrażenia artystycznego...
Nie szukałbym kamery DVD ale raczej kamery miniDV/Digital8, nawet i na tym przykładowym klipie widać fragmenty z uszkodzonej (zużytej) tasiemki DV/D8... obraz charakterystyczny jest dla kamerki medion/samsung (tańszy przetwornik ccd sony) :)
QB

poniedziałek, 10 września 2018, 19:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]