Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera Cyfrowa o dobrej jakości 1080p 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera Cyfrowa o dobrej jakości 1080p
Witam;

to mój pierwszy post, więc pozdrawiam wszystkich użytkowników i mam nadzieję, że swoimi postami (bo, że będą to już teraz wiem, że to pewne xd) nikogo nie zanudzę, więc do rzeczy.

Przejrzałem Allegro wszerz i wzdłuż. Poczytałem opnie o kamerach cyfrowych na wielu portalach (a także sklepach, udostępniających recenzje pod produktem) i trochę YouTube liznąłem (ale tam o dziwo nie jest tak dużo materiału jak myślałem) i nadal jestem zdezorientowany.

Po tym wszystkim co się dowiedziałem, to wychodzi że zwykła kamera HD wystarczyła by do moich potrzeb (chyba, że to kręcenie w 1080p. to marketingowy kit) i to nawet ta za niecałe 1 000 złotych.
Ale ciągle są sprzeczne informacje i komentarze. Takie SONY FDR-AX33 kosztujące w zależności od sklepu różnie, ale ogólnie 2 800, dowiaduje się, że jakość obrazu ma wcale nie lepszą niż inne kamery kosztujące o 30% mniej.

Stąd też nie przedłużając, prosto z mostu. Potrzebuje kamery, która nagrała by obraz o takiej jakości jak w tym zwiastunie:
https://www.youtube.com/watch?v=ikQDFR-QPZ4&vl=pl

Z tego co patrzyłem na różnych filmach, na YT, to tak jak pisałem. Okazuje się, że prawie, że pierwsza lepsza kamera FHD to ogarnie. Ale pewnie wynika to z faktu, że mam tylko 18 calowy monitor i nie jestem w stanie dostrzec różnic.
Możecie coś polecić? Nie zamierzam kręcić Szybkich i Wściekłych, a coś w stylu podanego pod powyższym linkiem dokumentu. Znajdę coś za 1 000 złotych, bądź w cenie oscylującej do tej podanej?

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

czwartek, 1 listopada 2018, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera Cyfrowa o dobrej jakości 1080p
Może aparat ? Wyjdzie więcej ale warto się zastanowić - https://www.ceneo.pl/38008699;0280-0.ht ... ick_scroll
https://www.youtube.com/watch?v=gWtvWNeeHeg
https://vimeo.com/146090326

czwartek, 1 listopada 2018, 19:50
Nowy
Nowy

Wolałbym chyba jednak kamerę, gdyż mam straszne uprzedzenie do aparatów (nie wiem tak na prawdę skąd), ale jak okaże się najlepszym wyjściem, to rozważę zakup.

piątek, 2 listopada 2018, 17:29
Moderator
Moderator

Kamera ma swoje zalety. Jest bardziej ergonomiczna przy śledzeniu obiektu z ręki, niż aparat. Ma z reguły lepszy tryb automatyczny. (Dla dobrego operatora liczy się przede wszystkim manualne ustawianie parametrów kręconego obrazu, ale Tobie będzie to potrzebne dopiero później). Nastawiasz się na filmowanie również przy świetle sztucznym, więc kłania się pierwszy parametr kamery - fizyczny rozmiar matrycy światłoczułej ok. 1/2" i więcej. (1/6" to gorzej).
Szukaj też porównując światłosiłę obiektywu. F 2,2 jest dobre, F 1,8 lepsze.
Oczywiście to co kupisz to zawsze będzie kompromis.
Co do innych parametrów kamery, to owszem 1080p 50 klatek na sekundę (FPS), przy strumieniu zapisu minimum 28Mb/s to dobry wybór.
Chyba najtańszą (a prawie na pewno najstarszą konstrukcyjnie) kamerą która kilka z tych warunków spełnia, to Panasonic HC - V770, ale co byś o podobnych parametrach nie kupił z firm Canon i Sony, to też będzie dobre. Nie zapomnij żeby jak się tylko da użyć statywu, czy czegoś podobnego, jakiegoś najprostrzego nawet doświetlenia, gdy trzeba...

piątek, 2 listopada 2018, 20:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

2" przetwornik? Hmmm

sobota, 3 listopada 2018, 19:40
Moderator
Moderator

zedgrajewo napisał(a):
2" przetwornik? Hmmm

:oops: Dzięki, pół cala - miało być 1/2"