Teraz jest wtorek, 26 marca 2019, 23:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Go pro 7 white jaki laptop do obróbki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Go pro 7 white jaki laptop do obróbki
Witam, posiadam laptopa niskiej klasy zintegrowana karta graficzna, czy na takim sprzęcie będę mógł obrabiać filmy full hd z go pro 7 white. Na czym to polega, że będzie długo konwertował film, czy po prostu będzie się zawieszał laptop ?

intel(R) core(tm) i5-4210U CPU @ 1.70Ghz 2.40Ghz
intel(R) HD graphics family
ram 4,00 GB

Moja obróbka będzie polegała na tym, że będę wycinał te momenty, gdzie się zająknąłem, lub podkładał mój głos pod slajdy z go pro.

niedziela, 17 lutego 2019, 00:55
Moderator
Moderator

Post Re: Go pro 7 white jaki laptop do obróbki
Twój laptop nie obsługuje jednego z kodeków Go Pro:
https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-61-kodek-HEVC-H.265-w-kamerach-GoPro/65
Za stara generacja procesora / zintegrowanej karty graficznej.
RAMu powinno być 8 GB do FullHD.
Dysk na system programy + SSD na montaż, czyli surowy materiał + grafiki + dźwięki i co tam jeszcze ewentualnie chcesz do filmu dodać

Nie wiem czy Go Pro7 nagrywa też w "starym" kodeku H264 (obojętnie czy MP4, czy AVC) - jeżeli tak, być może wystarczy dodać RAMu i SSD (jeżeli nie da rady drugiego, to jeden na wszystko, ale dobry). Przy tym procesorze to i tak, nawet w kodeku H264 będzie to raczej rzeźbienie i udręka, a nie montaż, ale jak się nie ma co się lubi... Lepszy by był nowszy procesor, 4 / 6 rdzeni, do tego GTX 1050Ti na przykład i 2 SSD. (Przepraszam jeżeli się rozmarzyłem :wink: ). Oczywiście jak to w laptopie, kluczowe przy silnym procesorze jest chłodzenie, bo throttling potrafi zabić wydajność procesora.

PS
Lektura dodatkowa:
https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=8&t=43395

niedziela, 17 lutego 2019, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedz, czy znasz jakiś gotowy model laptopa, najtańsza opcja, abym mógł w miarę obrabiać te filmiki?

niedziela, 17 lutego 2019, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tu pisze ze go pro 7 white ma ten stary kodek MP4 (H.264 / AVC)
https://havecamerawilltravel.com/gopro/ ... ver-video/

poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:12
Moderator
Moderator

Zdaję sobie sprawę, że cena przykładowego laptopa jaki podam jest wysoka, ale dostałem pytanie techniczne, nie ekonomiczne:
https://www.x-kom.pl/p/434864-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i7-8750h-16g-240-plus-1000-win10-gtx1050ti-fhd.html
Po drobnych zmianach (SSD zamiast HDD) spełnia ten laptop wymagania montażu filmów. Jest jednak tańsza możliwość. Jeżeli Go Pro 7 zapisuje też do H264, to wystarczy poleasingowy Dell. Gruby, ciężki, z dużymi otworami wentylacyjnymi i łatwym dostępem do RAMu, dysków i zespołu chłodzenia GPU / CPU. Z kodekiem H264 da sobie radę 4 rdzeniowy CPU, w miarę silna karta Nvidii, dwa SSD (ten warunek pozostaje jak widzisz) i to wszystko można skompletować w cenie między dwa a trzy tysiące złotych jak sądzę. Trzeba poszukać.

poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie też, a tylko w tym starym. Właśnie obrobiłem filmik w full hd z go pro 7 ktory mial 1:11 i trwało to podobnie 1:11. Problem był tylko z podglądem przed zapisem.

wtorek, 19 lutego 2019, 10:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]