Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 11:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 kamera sony hdr-pj410 nagrrywanie w dwóah plikach 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera sony hdr-pj410 nagrrywanie w dwóah plikach
Ta kamera nagrywała w dwóch plikach MTS i MAH. z plikami MTS w movie Makerze były problmy poniważ program po prostu ich ni widzi przy wgrywaniu bije znaki oatrzgawcz z wykrzyknikim i po zawodah. Pliki MAH były akeptowane i można było skręcać filmy. Od pewnego czasu kamera nagrywa tylko w formacie MTS i już nie mogę skręcać filmów. Nie wiem dlaczego tak się stało. Karty pamięci próbowałem różne kopałem w menu kamery i jest to samo. Chciałem przekonwertowywać pliki w różnych programach ale to trwa w nieakończoność i po prostu zatrzymałem się. Mov Maker w win10. Nzy ktoś może coś poradzić będę wdzięczny.

czwartek, 13 czerwca 2019, 16:44
Moderator
Moderator

Post Re: kamera sony hdr-pj410 nagrrywanie w dwóah plikach
Przyznam że się nieco gubię w Twoim pytaniu. Internety twierdzą że Twoje kamera nagrywa w AVCHD (mts), lub w XAVC, które ma większe bitrate, więc potrzebuje szybszej karty pamięci. (Zajrzyj w instrukcję). Możliwe ze to kwestia upału, ale nie wiem co to jest MAH, a nie mam dostępu do tej kamery, więc nie sprawdzę. Masz trochę o kartach pamięci: LINK, LINK, LINK.
Jeżeli zmiana karty na dobrą nic nie da, to możliwe że masz awarię kamery, a więc czas na nowy program do montażu, który udźwignie mts. Bo to taniej wyjdzie niż nowa kamera. Na przykład: Magix...

czwartek, 13 czerwca 2019, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znajdź w menu kamery pozycję:
NAGR. podw. wideo
I włącz.

Kiedyś przypadkiem musiałeś tę funkcję wyłączyć, i dlatego kamera przestała nagrywać równolegle MTS i MP4.

Poza tym masz do dyspozycji darmowy program PlayMemories Home, który nie jest jakoś wiele bardziej skomplikowany od Movie Makera, a obsługuje AVCHD/MTS.

http://support.d-imaging.sony.co.jp/support/app/playmemorieshome/pl/index.html

czwartek, 13 czerwca 2019, 20:06
Nowy
Nowy

Dzięki za zainteresowanie tematem. Jestem w domu. Tak w kamerze była wyłączona opcja podwójne nagrywanie.Szczególny szacunek dla Posiwiałego. Te pliki MTS w innych programach do obróbki Magix, Edytor video w win 10 na linii czasu poruszają się jak we smole lub np. Magix pisze że są złe i przekonwertuje je do MEG i tak nie jest dobrze.Myślę że problem rozwiązany. Jeszcze raz dzięki.

poniedziałek, 17 czerwca 2019, 15:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]