Teraz jest piątek, 30 października 2020, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy kamera nagra mi w HD720p? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy kamera nagra mi w HD720p?
Cześć,

Z tej strony amator - który chce się szkolić i spełniać swoje pasje. Mam pytanie do osób z większym zasobem wiedzy - mam kamerę JVC GY-HD201e.
Pytanie - co muszę zrobić aby nagrać w tej jakości 720p/50 - zakupiłem kasetkę mini DV (tę lepszą od sony excellence), ustawiłem w ustawieniach video format na jakość zapisu 720p/50 i rodzaj taśmy na HDV - natomiast nie wyświetla mi się nigdzie na ekranie że jest to jakość HD.
Jak klikam REC - trwa nagrywanie - ale nawet nie wiem, czy zapis jest na tę kasetę i czy faktycznie w tej jakości. Na szybko nie mam jak tego sprawdzić :(

Z góry dzięki serdeczne za pomoc!
Pozdrawiam

poniedziałek, 22 lipca 2019, 10:57
Moderator
Moderator

Post Re: Czy kamera nagra mi w HD720p?
Ależ jak najbardziej masz jak sprawdzić. Podłącz kamerę kabelkiem Fire Wire (IEEE 1394) do komputera. Włącz (dopiero po podłączeniu kabelka) kamerę i komputer. Włącz program do montażu filmów, którym będziesz przechwytywał filmy, a następnie przechwyć jakiś mały fragment. Zbadaj jego właściwości w programie do montażu, albo w LINK, czy podobnym programie. Jako dygresję podam tylko - nie instaluj paczek kodeków do komputera, gdzie będziesz montował wideo.

kabel Firewire
kontroler firewire - przykładowy
Do przechwytu można również użyć laptopa, ale musi być to stary model, z wbudowanym Fire Wire. Można takie trafić używane. Kodek do którego zapisuje kamera, oparty jest na kodeku mpeg2 z czasów DVD, lekko tylko zmodyfikowanym, więc nie ma astronomicznych wymagań sprzętowych.

poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]