Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Akumulatory zastępcze do SONY DCR-TRV 19E i ogólnie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Akumulatory zastępcze do SONY DCR-TRV 19E i ogólnie
Kamerkę juz mam ... (wybraną, nie kupioną ;-P ) a tak sobie myślę czy będe zmuszony bulić za oryginalny akumulator NP-QM91 ok 800 zł czy moge kupić spokojnie jakis zastępczy np ROWI, PREMIUM GOLD (http://www.foton.kalisz.pl/) ,VTGA (http://digitalshop.pl). Ktoś używa ? proszę o wypowiedz czy krócej trzymają , czy szybciej sie zuzywają, czy moze gorzej się ładują (dłużej) ... nie wiem co jeszcze ... prosze o wszystkie niedogodności związane z ich uzywaniem ... jezeli takie są.

poniedziałek, 3 listopada 2003, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kup ROWI. na pewno sie nie zawiedziesz. ma troche mniejsza pojemnosc niz oryginalny SONY ale tez jest o pare stowek tanszy. zakup na pewno ci sie oplaci.

wtorek, 4 listopada 2003, 07:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.eltec.alpha.pl

Kupiłam tu odpowiednik NP-FM 70 firmy PREMIUM GOLD
Chodzi bez zarzutu. A kosztuje 1/3 ceny orginału SONY.

Pzdr

środa, 5 listopada 2003, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogę się podzielić moimi spostrzeżeniami o akumulatorach.
Akumulator Sony w mojej oierwszej kamerze z 95 roku jeszcze jest w użyciu, choć ze znacznie zmniejszoną pojemnością. Kamera była używana do filmowania amatorskiego.
Druga kamera Panasonica na akumulatorze panasonika pracuje już 5 lat.
akumulator LG wytrzymał 2 lata.
Teraz kupiłem akumulator żelowy 12V 7Ah i przetwornik dopasowujący napięcie i bez problemu filmuję całą noc bez wymiany akumulatora. Trochę niewygodnie, ale taniej i dłużej.
Wybór należy do Ciebie.

Pozdrowienia

czwartek, 6 listopada 2003, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko fajnie z tym akumulatorem żelowym, ale kamery SONY linii TRV 12 do TRV 33 wymagają akumulatora z systemem INFO LITHUM ( wewnętrzny procesor współpracujący z elektroniką kamery i na bieżąco kontrolujący stan napełnienia akumulatora, podający w minutach czas pracy do wyczerpania). Jeżeli tego nie będzie, kamera nie ruszy. Nawet sprzedawane odpowiedniki tego typu akumulatorów produkowane przez inne firmy niż SONY są wyposażone w ten system. Możliwe, że z Panasonicem akumulator żelowy z regulatorem napięcia chodzi świetnie, ale nie z SONY.

Same akumulatory żelowe są świetne tam, gdzie potrzebna jest duża pojemność i tolerancja na duże obciążenie prądowe. Używam takiego do lampki doświetlającej na kamerę. Sam ją zbudowałem, gdyż nie chciałem płacić zdziercom z SONY 250 zł za 3 watową lampeczką, którą można chyba oświetlić drogę do wychodka. Lampka ma moc 35 wat. Jest to moc wystarczająca do oświetlenia pierwszego planu, a jednocześnie zasilając ją z 7 Ah akumulatora żelowego mogę ją używać przez ok 2 godz, świecąc non stop. W praktyce wystarcza na całą noc. Dodam tylko że całkowity koszt budowy ( oprawa, żarówka OSRAM, kable, złącza, akumulator żelowy i specjalana ładowarka oraż torba) to 240 zł. Jedyna wada to ciężar akumulatora - ok 2,5 kg, który nosi się w torbie na pasku. Reszta to same zalety. Ale komuś, kto przez wiele lat nosił 4 kg kamerę Panasonic MS 5 te ok 3 kg to fraszka.

Pozdrawiam

czwartek, 6 listopada 2003, 23:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak sobie myślę, że Świtkowski1 raczej nie bedzie podłączał akumulatora żelowego pod złącze akumulatora, ale pod złącze zasilania zewnętrznego, a wtedy każda kamera będzie działała z akumulatorem żelowym i sony też. I to jest bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich którzy chcą długo i tanio filmować.

piątek, 7 listopada 2003, 00:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Akumulatory Sony InfoLithium do serii TCR DRV 12-33 są produkcji Premium Gold! cena x3

piątek, 7 listopada 2003, 04:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem z włączeniem kamery miałem również i było to z powodu za dyżego spadku napięcia po włączeniu kamery. Po przeróbce przetwornika problem ustąpił.
Zasilanie podłączam w miejsce akumulatora, Ładuję prostownikiem do ładowania akumulatorów samochodowych.
Pozdrowienia

piątek, 7 listopada 2003, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A mogłbyś jakoś przybliżyć budowę tej lampki bo wydaje się, że jest to ciekawe rozwiazanie.

środa, 12 stycznia 2005, 20:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]