Teraz jest poniedziałek, 16 grudnia 2019, 02:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Wymiana akumulatora pamięci kamery Panasonic MS5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Wymiana akumulatora pamięci kamery Panasonic MS5
Chciałbym wymienić akumulator podtrzymania pamięci kamery Panasonic MS5 lecz nie wiem gdzie jest umiejscowiony

sobota, 16 listopada 2019, 07:44
Moderator
Moderator

Post Re: Wymiana akumulatora pamięci kamery Panasonic MS5
Próbowałem ze zwykłej ciekawości znaleźć tą informację w manualu do kamery. Nieskutecznie. pozostaje zdać się na instynkt ludzi którzy otwierali już setki urządzeń do wymiany takiej bateryjki. Serwis kamer, a może nawet - zegarmistrz. :D 90 % ich interwencji to wymiana bateryjek w różnych urządzeniach.

niedziela, 17 listopada 2019, 10:16
Nowy
Nowy

Myślę ze to są zamierzone działania producentów kamer chyba bez mała wszystkich marek
W bardzo starych modelach , a mówię to na podstawie kamery National 1000 czyli Panasonic M25 w manualu było wskazanie jak wymienić taką baterię wystarczył odkręcić jedną śrubkę i po sprawie
Rzetelny serwis przyznaje ze nie ma pojęcia jak dobrać się do tej baterii gdyż takie kamery wyszły z użycia w drugiej połowie lat dziewiędziesiątych ubiegłego wieku.

niedziela, 17 listopada 2019, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kurcze, byl kiedys taki temat, ale nie moge odszukac, net na ten moment tez nie wiele pomaga. Popytam znajomych sporo nas mialo ta kamere (pracowalem na niej w tv kablowej pozniej oczywiscie wesela)

niedziela, 17 listopada 2019, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znalazłem serwisówkę, chyba do tej kamery, ale i tak nie widzę gdzie ta bateryjka jest. Widzę tylko na schemacie elektrycznym. Może lepsza para oczu da radę.
https://drive.google.com/file/d/1iHY0mq4tpIUnOdN2bYXfPDWSyP1BAQUG/view?usp=sharing

poniedziałek, 18 listopada 2019, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Być może zupełnie błędny trop ale lata robią swoje i odnoszę się do MS4. Proszę to traktować jako chyba :) W MS4 bateria ta znajdowała się w komorze głównej baterii. Osobiście ją wymieniałem i chyba była tam.

środa, 20 listopada 2019, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No wlasnie kumpel tez tak zasugerowal, ale pozniej zwatpil czy czasem nie pomylil z vx2100, W MS4/5 komora akumulatora jest dluga, waska, ladowana od gory, czy tam by byla ukryta bateria? hmmm, dostep by byl dosc kiepski raczej, ale moze warto popatrzec tam, moze faktycznie.

środa, 20 listopada 2019, 16:36
Nowy
Nowy

W komorze akumulatora na pewno tam go niema , sadziłem że może jest umiejscowiony pod zaślepką gdzie był blok cyfrowy w MS4 ale po odkręceniu czterech wkrętów okazało się że to nie jest zaślepka tylko taka wypraska w obudowie bo przyciski panelu zaczeły opadać do wnętrza kamery
W nie tak odległych czasach w Warszawie był serwis wideo z prawdziwego zdarzenia . Wszystko tam można było naprawić za normalne pieniądze ,w przeciwieństwie do autoryzowanych serwisów
Jeśli dobrze pamiętam to serwis ten był prowadzony przez pana Krawczyka i chyba mieścił się przy ulicy Mokotowskiej

środa, 20 listopada 2019, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]