Teraz jest niedziela, 26 stycznia 2020, 12:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kamera Digital8 nie przesyła sygnału. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera Digital8 nie przesyła sygnału.
Dorwałem kamerę Digital8, i nagrałem dzisiaj parę minut materiału, żeby sprawdzić jakość.
Przy komputerze mam magnetowid, który podłączony jest do karty telewizyjnej na PCI. Do podłączenia wideo z kamerą używam kabla S-VIDEO bądź composite Podłączyłem kamerę do magnetowidu przez S-VIDEO, uruchomiłem ją, wcisnąłem PLAY i zonk.
Obraz na kamerze jest, jednak na monitorze komputera nie ma nic, oprócz pustego obrazu z magnetowidu. Kamera bez problemu odtwarza kasety nagrane jako Video8 z mojej drugiej kamery bez problemu, obraz wyświetlany jest na ekranie monitora. Myslałem że to problem z magnetowidem, jednak po podłączeniu bezpośrednio do karty TV także nie ma obrazu.
Dzieje się tak tylko na nagraniu Digital8. Stąd wnioskuję że mam coś źle ustawione, jednak przepatrzyłem te ustawienia i nic takiego nie znalałem.
Jak zmusić kamerę do wysłania obrazu przez kabel?
Model to DCR-TRV238E.

niedziela, 5 stycznia 2020, 18:00
Moderator
Moderator

Post Re: Kamera Digital8 nie przesyła sygnału.
To było lata temu, ale zdaje mi się że oglądałem obraz Digital 8 z takiej właśnie kamery na kineskopowym jeszcze TV przez kabel czincz z przejściówką Euroscart. Tak że powinien być obraz po analogu. Spróbuj nagrać parę sekund nagrania z Digital 8 na kasecie z magnetowidu. Jak nie masz czystej, to na rozbiegówce, czy napisach końcowych. Chodzi o sprawdzenie gdzie zanika obraz, na etapie magnetowidu, czy karty telewizyjnej.

Zawsze też możesz przechwycić normalnie - bez strat obraz z Digital 8 do komputera:
https://sklepwideo.pl/kontroler-firewire-ds302015-p-7709.html
https://sklepwideo.pl/kabel-firewire-4-6-1-8m-p-6023.html
Kabel IEEE1394 podłączamy zawsze przy wyłączonym komputerze i wyłączonej kamerze i dopiero potem uruchamiamy komputer, a potem kamerę.
Puryści przechwytywania twierdzili że tylko kontrolery z chipem Texas Instruments są zawsze kompatybilne ze wszystkim, ale ja miałem szczęście widocznie, bo te na Via też mi działały, a jeden nawet do dziś.

niedziela, 5 stycznia 2020, 18:30
Nowy
Nowy

Podłączyłem kamerę bezpośrednio do karty TV przez kabel s-video i nadal nic. Jakby nie przesyłała żadnego sygnału.

BTW, zauważyłem że mam takie złącze (Firewire) w karcie dźwiękowej (SB Audigy 2). Czy mogę go użyć do przegrywania filmów?

niedziela, 5 stycznia 2020, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Karta Tv nie jest najlepszym rozwiazaniem do zgrywania obrazu, bo robisz to po analogu (a kamera cyfrowa), czyli juz jakies straty sa (pomijam juz duze prawdobodobienstwo, ze bedzie ci sie rozjedzal dzwiek z obrazem), do tego wyglada, ze jest albo uszkodzona albo zle skonfigurowana. Sprobuj przez SB Audigy 2, powinno pojsc, ale glowy nie dam, bo to juz stara karta, nic tez nie wiem o twoim kompie. Jesli przez Audigy nie pojdzie, proponuje zainwestowac w nowy kontroler FW

niedziela, 5 stycznia 2020, 23:47
Nowy
Nowy

Karta TV służy właściwie tylko do oglądania obrazu. Dotychczas, żeby nie kupować nowych kaset 8mm przegrywałem wszystko na VHS (stąd magnetowid). Karta telewizyjna to PixelView PlayTV BT878. Sterowniki do Audigy są oryginalne, ze strony Creative a karta sama w sobie działa więc ten port powinien też działać, dobrze myślę?

Co do reszty mojego komputera to tak się prezentuje:
CPU: Intel Core i5 3470 3.20Ghz
RAM: 16GB DDR3
GPU: Palit GF 9600GT (zapasowa)
SSD: ADATA 240GB
HDD WD 320GB

poniedziałek, 6 stycznia 2020, 09:00
Moderator
Moderator

Tak, ten port Firewire w karcie dźwiękowej to pełnoprawne łącze IEEE 1394. Właśnie oszczędziłeś na koszcie kontrolera. Jeżeli by nie działał, wypróbuj ten sposób https://www.studio1productions.com/Articles/Firewire-1.htm

poniedziałek, 6 stycznia 2020, 09:37
Nowy
Nowy

Dzięki, jak zdobędę kabel firewire to napiszę czy udało mi się przetransferować film :)

poniedziałek, 6 stycznia 2020, 23:00
Nowy
Nowy

Wszystko działa, kontroler spisuje się świetnie i mogę wreszcie przegrać kasety.
Dzięki za pomoc.

niedziela, 12 stycznia 2020, 20:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]