Teraz jest poniedziałek, 30 marca 2020, 19:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dwie kamery VHS-C - PORÓWNANIE M400/R11 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dwie kamery VHS-C - PORÓWNANIE M400/R11
Dzień dobry,
macie jakieś porównanie jeśli chodzi o kamery VHS? Dokładniej chodzi mi o dwa modele:
Panasonic VHS-C M400 (NV-M400)
Panasonic VHS-C R11 (NV-R11)
Wrzucam ich zdjęcia do załącznika bo przecież nie będziecie szukać po archiwalnych ofertach.
Moje pytanie brzmi: czy opłaca mi się reanimować ten większy model, M400? Czy będzie między nimi jakaś duża różnica w jakości nagrań? Jedna ma autofocusa, druga nie, ale nie wiem, nie testowałem jeszcze żadnej(czekam na kasety i baterie). Mam w planach nagranie morsowania i inne takie rzeczy :mrgreen:. Jeszcze kwestia tego mikrofonu we większej kamerze: czy ktoś mógłby to jakoś naprawić i go obudować?
Pozdrawiam.

tutaj link do zdjęć z imgura(wrzucanie fot nie działa)
https://imgur.com/a/wtnK4Nf

sobota, 18 stycznia 2020, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dwie kamery VHS-C - PORÓWNANIE M400/R11
Te kamery to juz prehistoria, przecietna komorka nagra sto razy lepszy film niz te kamery. Z tych dwoch ta druga to zapewne nowszy model, ale czy da lepsza jakosc? trudno powiedziec.
Rozumiem, ze tak powiedzmy hobbystycznie chcesz je reaniowmowac? bo o jakiejs sensownej jakosci nagran nie ma mowy. To typowo amatorskie modele, nawet w czasach ich swietnosci, byly to zwykle kamery dla Kowalskiego, tak wiec jak dla mnie nie ma to komplenie zadnego sensu.

sobota, 18 stycznia 2020, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jacekxyz napisał(a):
Te kamery to juz prehistoria, przecietna komorka nagra sto razy lepszy film niz te kamery. Z tych dwoch ta druga to zapewne nowszy model, ale czy da lepsza jakosc? trudno powiedziec.
Rozumiem, ze tak powiedzmy hobbystycznie chcesz je reaniowmowac? bo o jakiejs sensownej jakosci nagran nie ma mowy. To typowo amatorskie modele, nawet w czasach ich swietnosci, byly to zwykle kamery dla Kowalskiego, tak wiec jak dla mnie nie ma to komplenie zadnego sensu.

Zależy jak pojmuje się "lepszy" film... :) Te z VHS mają niepowtarzalny klimat i to właśnie o to chodzi. To MA tak wyglądać. Filmików na telefon przeciętna osoba nagrywa dziesiątki, a później giną one w odmętach galerii(akurat nie u mnie, ale nie zmienia to faktu, że takie nagranie z kasety jest o wiele bardziej unikalne). Wszystko wygląda na nich o wiele bardziej sentymentalnie i z pazurem.
Polecam zobaczyć sobie materiały na YT jak "VHS Summer" czy inne takie, niektórzy po latach wracają do takich klimatów. Najlepszym przykładem analogicznym do tych kamer będzie popularność Polaroidów/Instaxów.

niedziela, 19 stycznia 2020, 00:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ladnych pare lat pracowalem na VHS/SVHS (TV kablowa plus wesela), moze ty cos w tym widzisz, ja akurat dzis juz patrzec nie moge na ten kwadratowy obrazek (zdarza mi sie nadal przegrywac kasety VHS) kwestia gustu oczywiscie.

niedziela, 19 stycznia 2020, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panasonic VHS-C M400 (NV-M400)- ma ktoś wiedzę, gdzie można kupić baterię do tej kamery?

niedziela, 19 stycznia 2020, 16:58
Nowy
Nowy

Jeżeli interesują Cię kamery VHS-C to mam JVC GR-AX280, w pełni sprawna, z 2 bateriami i zasilaczem. Chętnie sprzedam.

niedziela, 22 marca 2020, 12:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]