Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 03:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 DCRTRV 60E czy NV-GS70 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DCRTRV 60E czy NV-GS70
Temat stary jak swiat. Co wybrac? Panasonic NV-GS70 (za ok. 4200 PLN) czy Sony DCR-TRV 60E (za ok. 6000 PLN). Jakie jest Wasze zdanie w temacie slabych parametrow NV-GS70 przy filmowaniu w slabym swietle (20-300Lux)?

środa, 12 listopada 2003, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja bez wahania kupilbym Panasonica, obraz z niego jest rewelacyjny, a co do zlej jakosci przy slabym swietle, to przeciez zawsze mozna sobie dokupic lampe doswietlajaca. a co trzy przetworniki to nie jeden :D

środa, 12 listopada 2003, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja posiadam Panasonica GS 70. Jestem bardzo zadowolony. Dźwięk i obraz bardzo dobre. Wspaniała kamera za nieduze jak na tej klasy sprzet pieniadze.

środa, 12 listopada 2003, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: DCRTRV 60E czy NV-GS70
Kazm napisał(a):
Temat stary jak swiat. Co wybrac? Panasonic NV-GS70 (za ok. 4200 PLN) czy Sony DCR-TRV 60E (za ok. 6000 PLN). Jakie jest Wasze zdanie w temacie slabych parametrow NV-GS70 przy filmowaniu w slabym swietle (20-300Lux)?

A gdzie moge dostac GS70 z faktura za 4.200?!??? Kupie zdecydowanie! 8O

środa, 28 stycznia 2004, 02:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony TRV 60
Ja kupiłem TRV 60 PAL za 4000 PLN, bez papierów, bez karty Memory i bez sterowników na CD. Miałem trochę cykora, że coś może być nie tak, ale koleś nie jest z Marsa i zapewniał, że wszystko jest nowe i chodzi jak trzeba. I rzeczywiście kamera nówka i wszystko OK! Stery ściągnąłem, instrukcję też, kartę kupiłem 128M za 230 zł i jestem bardzo zadowolony. Jak pytałem fachowców co by wybrali TRV 60 czy Panas GS70, to powiedzieli,że zdecydowanie SONY. Polecam

czwartek, 29 stycznia 2004, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: DCRTRV 60E czy NV-GS70
gromy napisał(a):
Kazm napisał(a):

A gdzie moge dostac GS70 z faktura za 4.200?!??? Kupie zdecydowanie! 8O
.
Możesz to zrobić w strefie bezcłowej na przejciu granicznym pomiędzy Syrią a Libanem. Pozdrawiam.

środa, 4 lutego 2004, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 6 lutego 2004, 06:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Sony TRV 60
[Jak pytałem fachowców co by wybrali TRV 60 czy Panas GS70, to powiedzieli,że zdecydowanie SONY. Polecam[/quote]

Oczywiście zdecydowanie SONY

jeżli porównujemy kamerki dziś jedną , jutro drugą
to nic z tego nie wyjdzie
ja porównywałem je nagrywając w MediaMark sekwencje w różnych warunkach zbliżenia, oświetlenia , zoomu
i nagrany materiał porównywałem w domu na TV panorama i monnitorze komputera
jakość obrazu Panasonica zła
przerysowane kolory
bardzo dużą wadą jest otoczka biała wokół filmowanych napisów ciemnego koloru
panasonic poza pięknym wyglądem nie przekonał mnie zupełnie
sony nieporównywanie lepszy
ja zdecydowałem się na TRV33 również o znacznie lepszym obrazie

stabilizator panasonica to już inna sprawa - koszmar
dla kogoś kto robi filmiki w plenerze z wolnej ręki nie do pozazdroszczenia

na koniec jak chcesz kupić kamerę idz do sklepu z kasetką nagraj i porównaj

piątek, 6 lutego 2004, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mariusz każdy ma swoje upodobania co do obrazu. Ja też miałem wybór Sony Trv 33 czy Gs 70 i powiem jedno bez porónania GS. Powiem wiecej GS 70 2 klasy wyzej niz TRV33. Ale czy to coś zmienia. Kazdy kot swój ogon chwali i niech tak zostanie. Dobrze ze na rynku jest wybór i to jest ważne.

piątek, 6 lutego 2004, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ostatnia wypowiedź Disneya jest chyba nie w temacie.

Pytanie jest czy TRV60 w porównaniu do GS70 a nie

czy TRV33 w porównaniu do GS70.

Poprzednik Disneya wspomniał tylko o TRV33, że ją wybrał i kupił.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli Irek jest fanem Sony niech i tak będzie. Może niedługo okazać się ze każda kamera Sony to cudo techniki a reszta kamer to tylko margines . TRV 60 bardzo mi sie podoba ale każdy musi kupując kamerę poznać swoje oczekiwania .Jeśli pytasz o TRV 60 to uważam, że GS 70 wcale nie ustepuje TRV 60. Obie kamery sa dobre. Ja preferowałbym Panasonica bo bardziej odpowiada mi obraz a przedewszytkim dźwięk jest rewelacyjny. Dla mnie jest to ważne. Drugą zaleta jest cena GS70. Jest napewno tanszą kamerką i to duży plus. NIe wiem jak ładowanie aku w Sony ale Panasonic ma zewnętrzną ładowarkę przez co kamerka moze nagrywać non stop. I ostanie nie podoba mi sie w Sony ekran dotykowy i wg mojej oceny nie jest to najlepsze rozwiazanie. Podsumowując. mówią, ze o gustach sie nie dyskutuje i każdy ma prawo wyboru. Najwazniejsze jednak jest aby wyrażać opinie w sposób obiektywny bo moze skorzystają Ci co zamierzają kupić w przyszłości kamerke dla siebie.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt, że jestem użytkownikiem Sony nie przesądza o tym , że jestem fanem Sony. Nie jestem z wielu powodów. Nie mam TV Sony, nie ma DVD Sony itp. Fakt, że kupiłem kamerę TRV 60 wynika, z tego, iż rzeczywiście w klasie kamer amatorskich za w miarę rozsądną cenę daje najlepszy obraz. Funkcje dodatkowe kamer - to dla mnie mniej ważny temat.

Zanim kupiłem kamerę dość dużo czytałem i porównywałem, sprawdzałem osobiście. Czasami sprzedawcy patrzeli jak na dziwaka, który kilka razy przychodzi, pyta i z jedym wyjątkiem wie parę razy więcej niż oni sami na temat kamer (choć byłem laikiem w tej kwestii - bo kupiona przeze mnie kamera to moja pierwsza).

Ostatecznie wybór padł na dwie kamerki GS70 i TRV60.

W Panasonicu bardzo mi się podoba ergonomia kamerki (leży idealnie) oraz normalne menu (nie dotykowe). W mojej opinii to najlepsze cechy tej kamery i tutaj Sony TRV60 (którą mam) przegrywa wyraźnie.

Decyzja dlaczego Sony, oparta była na jakości obrazu i funkjcach związanych z obrazem. Tutaj mimo, że Sony to 1 CCD, wyraźnie wygrywa z Panasoniciem - szczególnie to widać, gdy kręci się filmy w pomieszczeniach, gdzie oświtlenie jest kiepskie. Naprawdę porównać należy to w pomieszczeniach, gdzie świeci 1 60W żarówka na 20 m kw. Obraz w Sony wyraźnie siada, ale w Panasonicu jest już w ogóle nie do zaakceptowania na ta klasę kamery (w końcku różnica w cenie pomiędzy sony a pana to tylko 500 zł).

Drugim bardzo ważnym minusem Panasonica to stabilizacja obrazu. W Sony jest bardzo dobra, co zapewne jest wynikiem dużego 2 mln CCD. Bo tak naprawdę dla dobrej jakości obrazu wystarczy matryca 600 - 800 tys. pikseli. Ale dla cyfrowej stabilizacji obrazu już zdecydowanie większa matryca jest bardzo potrzebna.

O stabilizacji obrazu można mówić i pisać wiele, ale jak się nie sprawdzi tego w praktyce kręcąc 1, 2 godziny w plenerze np. w górach cały czas chodząc, to nie ma się pojęcia - jak to jest przydatne i ważne. Tutaj SOny sprawuje się doskonale - jak na kamerę, kóra ma tylko cyfrową a nie optyczną stabilizację obrazu. Panasonic pozostaje tutaj wyraźnie w tyle.

Sprawdźcie to sobie sami, a bedziecie mieć własy pogląd nie zmącony opiniami innych.

Nie wspominam o możliwościach robienia zdjęć przez w/w kamery - bo nawet Sony z 2 mln CCD to dla mnie - jest to zdecydowanie poniżej oczekwiań. Porównania do aparatu tylu lustrzanka wypadają bardzo słabo. Zdjęcia z takich kamer nadają się tylko do oglądania na komputerze. Robione przeze mnie odbitki w labolatorium na papierze fotograficznym o wymiarach 10x15 (z Sony trv 60) pokazują wyraźne szumy w wielu miejscach. Ostrość takich zdjęć jest zdecydowanie gorsza, choć już przy nasyceniu kolorów nie jest już aż taka wielka przepaść.
Dlatego też tych funkcji w ogóle tu nie konfrontuje, choć dla zasady można dodać, iż Panasonic 1,7 mln pikseli otrzymuje w wyniku interpolacji trzech mniejszych CCD, przez co obraz jest słabszy.

Porównując w/w kamerki w kilku sklepach (media, Say Sonic itd.) na różnych telewizorach w tym na bardzo wysokiej klasy marce Loewe 32" - w moim teście kolory Sony były bardziej naturalne, a Panasonica zbyt intensywne (podbarwione). Nie było to tylko moje osobiste odczucie ale również i sprzedawców, którzy podłączali mi sprzęt.

Tutaj muszę dodać, iż jakość samego telewizora i jego klasy - może pokazać różnice w jakości kamer, lub ich nie pokazać w ogóle. Na zwykłych TV za np. 3000 zł te różnice będą niewielkie lub wręcz trudne do wyłapania. Na dobrej klasy sprzęcie TV, który zawiera skomplikowane algorytmy do obóbki obrazu te różnice w jakości kamer np. barw kolorów, ostrości, smużenia obrazów ruchomych są zdecydowanie łatwiejesze do wychwycenia.

W takim teście w sklepach - o ile jest to jakiś oparcie do testowania - uwidoczniła się przewaga Sony, ostrość, barwy naturalne. Niektórzy mogą stwiercić, że w Sony barwy są za mało naturalne (trochę tak jakby wyblakłe kolory).

Drugą ważną zaletą kamery Sony w przewadze do Panasonica jest tzw. prawdziwy tryb 16:9 wynikający po prostu z większego przetwornika, który zwiększa o około 30% kąt widzenia. Ta opcja jest naprawdę rewelacyjna. Tu muszę stwierdzić, iż obecnie nagrywam tylko w tym trybie z uwagi na docelowe oglądanie na TV panoramicznym i docelowe przegrywanie materiału na DVD. Tej opcji niestety Panasonic nie ma. Ma zwykły tryb 16:9, co znaczy, że obcina obraz u góry i na dole, a zatem traci się na jakości, po cały czas wykorzystywany jest tylko podstawowy wymiar matryc CCD.

Kamera Sony ma kilka wad, których nie do końca akceptuję, ale wybrałem obraz z Sony a nie funkcje. Największym minusem Sony jest menu sterowane przez panel dotykowy. Tu muszę to wyraźnie podkreślić że jest to kretyńskie rowiązanie - stworzone chyba przez kogoś kto nigdy nie kręcił kamerą i potrzebował co kolwiek w trakcie kręcenia zmienić.

No cóź nie ma w mojej opinii idealnej kamerki w powyższej cenie, która spełniłaby moje oczekiwania. Wybrałem Sony - bo obraz jest dla mniej najważniejszy. W końcu to będę oglądał filmy nakręcone kamerką a nie zachwycał się jej funkcjami. Za kilka kilkanaście lat to sam materiał filmowy - jego jakość będzie wpominana i oceniana.

Proszę zatem mojej wypowiedzi nie traktować jako obronę Sony i negowanie Panasonica, bo nie to jest moją intencją. Chciałe pokazać wam co dla mnie się liczy i dlaczego dokonałem wyboru Sony a nie Panasonica.

Pozdrawiam
Irek

wtorek, 10 lutego 2004, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozdrawiam

środa, 11 lutego 2004, 17:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony60 vs PAnGS70
Witam,
Na międzynarodowym forum video pół roku temu spotkałem się z takim stwierdzeniem właśnie gdy dokonywałem wyboru Sony vs Pan przed zakupem kamery:

"Masz do wyboru albo jedną z najlepszych amatorskich kamer 1CCD (mowa o Sony TRV60), której wyższa cena odzwierciedla poziom techniczny albo najtańszą na świecie kamerę spośród kamer typu 3CCD (GS70)"

Pozdrawiam
WW

sobota, 14 lutego 2004, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Sony TRV 60
henry napisał(a):
Ja kupiłem TRV 60 PAL za 4000 PLN, bez papierów, bez karty Memory i bez sterowników na CD. Miałem trochę cykora, że coś może być nie tak, ale koleś nie jest z Marsa i zapewniał, że wszystko jest nowe i chodzi jak trzeba. I rzeczywiście kamera nówka i wszystko OK! Stery ściągnąłem, instrukcję też, kartę kupiłem 128M za 230 zł i jestem bardzo zadowolony. Jak pytałem fachowców co by wybrali TRV 60 czy Panas GS70, to powiedzieli,że zdecydowanie SONY. Polecam

A skąd ściągnąłeś instrukcję?????????????
fender70@wp.pl

środa, 25 lutego 2004, 10:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona