Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 TRV 22 z lampą błyskową? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post TRV 22 z lampą błyskową?
Kupiłem kam. sony DCR TRV 22E ma ona funkcję robienia zdjęć. Zdjęcia wychodzą ładne tylko na dworze i przy słońcu. W domu są słabe. Chcę zapytać czy do tej inteligentnej stopki można podłączyć lampę błyskową. W folderze który dostałem z kamerą są lampy, ale doświetlające. Nie wiem czy wydatek kilku stówek na tą lampę poprawi zdjęcie. Miałem kiedyś stary aparat cyfrowy, ilość piksli porównywalna do kamery, był z lampą błyskową a zdjęcia były o niebo lepsze. Proszę o podpowiedz może ktoś już rozwiązał ten problem.
Pozdrawiam bay5

piątek, 14 listopada 2003, 10:12
Bywalec
Bywalec

Dodatkowe oświetlenie dla Twojej kamery HVL-FDH4 - lampa o mocy 3W oraz lampa błyskowa
wiecej narazie nic nie wiem :wink: też jestem Ciekawy czy ta lampa by pasowała do mojego Samsunga :D lub czy jakaś inna :wink:

piątek, 14 listopada 2003, 13:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

nie licz na zbyt dużo jesli chodzi o zdjecia z tej kamery.

piątek, 14 listopada 2003, 23:34
Bywalec
Bywalec

Generalnie, kamery ktore maja mozliwosc robienia zdjec robia to kosztem jakosci i parametrow obrazow ruchomych. Moim zdaniem jest to chybiony pomysl od samego poczatku, bez wielkich zastosowan dla Video. Dobra stop-klatka moze byc z powodzeniem wykozystana jako zdjecie. To racja. Jednak oczekiwanie od tego nawet dostatecznej jakosci na medium innym niz ekran monitora/TV jest raczej pomylka. Stad moja sugestia: kup zamiast lampy blyskowej jakiegos malego cyfrzaka, a nawet proste 1.5 Megapixela bije na glowe wszystkie kamery.

sobota, 15 listopada 2003, 06:13
Nowy
Nowy

Post Dzięki
Sprawdziłem, lampa o której wspomniał lewy, jest droga około sześć stów. Będę się skłaniał jak mi radzicie, do kupna za te pieniądze jakiejś cyfróweczki. I tak najlepiej rozwiąże problem. Nie chciałem chodzić jak wielbłąd poobwiaszany tym sprzętem i dlatego kupiłem dwa w jednym, ale niestety nie wszystko jest jak by się chciało. od biedy na dworze zdjęcie można zrobić.
Dzięki za informację. Cześć

sobota, 15 listopada 2003, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV 22 z lampą błyskopwą.
Posiadam taką lampkę i używam chociaż z inną kamerą.to lampka systemowa tylko do sony ma ileś tam nóżek więc z Samsunga nic nie będzie.Używam gł. reflektorka do dopalenia cieni,ale błysku też ,na stop klatki do montażu ,Generalnie przepala z bliska, dalej jest o.k.Z bliska jadę na ręcznych przesłonach co jest trudne bo jak przymknę 5,6 lub 8 to nic prawie nie widać w wizjerze.Jakość do kompa jest o.k.robię rodzinne fotki na płytę cd.Zdjęcia z labu 9x13 ledwie akceptowalne,przy dobrym świetle i kontraście ujdą w tłumie dla laika.Generalnie jeśli twoja kamera nie ma ręcznych przysłon,lub są one niewygodnie wprowadzane nie myśl o tej lampce i kup canon a-60 1000zł w sklepach internetowych.Lampka w sklepach 640, kupiłem w hurtowni za 500 /z musu, ona pracuje/.Cześć.

niedziela, 16 listopada 2003, 11:04
Nowy
Nowy

Post Podziękowanie
Wszystkim którzy mi odpowiedzieli serdeczne dzięki.
pozdrowienia bay5

poniedziałek, 17 listopada 2003, 17:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]