Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Do właścicieli kamery SONY VX 2000 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Do właścicieli kamery SONY VX 2000
Mam kamerkę Sony VX 2000 od pół roku kręcę nią 3x5godz w miesiącu+ zgrywanie na kompa. Pytanie - kiedy można spodziewać się zabrudzenia głowicy i czym to czyścić. W instrukcji piszą o kasetce czyszczącej ale słyszałem różne opinie. Z góry dziękuję. Pozdr.
ZAWAŁ

piątek, 14 listopada 2003, 18:47
Bywalec
Bywalec

Generalnie jestem zwolennikiem zasady: Nie popsulo sie nie naprawiac!!!
Znaczy to dokad nie zauwazysz drop-out'ow lub kamerka nie "poprosi"o czyszczenie nie martw sie tym. Taka jest moja opinia. Sa jednak zwolennicy czyszczenia przed kazdym uzyciem. Mozna i tak, ale jakie beda tego skutki nie wiem. Moj firmowy "manual" zaleca czyszczenie glowicy po 500 godzinach pracy (chyba, ale nie pamietam). I chyba bede sie tego trzymal. Jednak inni producenci moga miec rozne wymagania. Proponuje cos czego nikt nikt lubi, sprawdzic dokladniej swoj "podrecznik obslugi" co on w tym temacie sugeruje.

(5 minut pozniej)

Wlasnie sprawdzilem co mowi producent w Twoim temacie. Potwierdza tylko to moje zdanie. Dopiero kiedy sie "zepsuje" to naprawiaj, nie wczesniej. Powodzenia. 8)

piątek, 14 listopada 2003, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
vx2000 w swoim czasie pokaze ci ze nazlezy przeczyscic glowice. kupujesz wtedy kasetke czysczaca i czyscia przez 10 sekund. tylko nie wiecej bo to szkodliwe. a dopoty to sie nie stanie nie zawracaj sobie glowy brudna glowica.

piątek, 14 listopada 2003, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Do właścicieli kamery sony vx2000
Czyszczenie kasetką,może po dłuższym czasie zetrzeć głowicę/niektórzy przesadzają że od razu,nie sądzę/spiryrus itp. może rozpuścić brud i go rozprowadzić po mechanizmach.Twardnieją gumowe rolki,gorzej prowadzi się taśma.Moje stare kamery były czyszczone raz na 5 lat przy okazji czegoś.Vx 2000 1,5 roku,spoko.Raz był znaczek; o i x w środku,pogoniłem na podglądzie,kup kasetkę czyszczącą na wypadek,szybkiej konieczności.Pamiętam z wojska;"brud do centymetra nie szkodzi a po centymetrze sam odpada."Więc nic nie ruszaj.

sobota, 15 listopada 2003, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w fajnej jednostce musiales byc...:)

niedziela, 16 listopada 2003, 16:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Do właścicieli kamery sony vx2000
W artylerii Lufa,w artylerii.Serio,lata 1982-83.Załuję że wtedy nie było kamer,tyle się działo.

niedziela, 16 listopada 2003, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
pozdrawiam serdecznie starego zoldaka chomsky'ego [nie wiem do konca jak to sie odmenia:)]

niedziela, 16 listopada 2003, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogę tu wam opowiedzieć historię, która mnie spotkała. Zawsze kręcę na kasetach Maxwell, zawsze tego samego typu. Zero problemów, kupę godzin bez czyszczenia głowicy. Pewnego dnia informacja o konieczności odczyszczenia, nie mam ze sobą kasetki, więc przewijam chwile na podglądzie, doraźna metoda, która jak widać się sprawdza, a tu zamiast lepiej to coraz gorzej. W końcu sprzęt nic nie chce nagrać, a przy odtwarzaniu znika TC, jakby taśma była czysta. W domu wszystko wraca do normy po 3 czyszczeniach 10 sekundowych. Wszystko jest ok, do dnia gdy ponownie ląduje w kamerze tamta taśma, historia sie powtarza. Wniosek jeden - skopany nośnik, widocznie cos się od niego odklejało.
Odnoszę więc wrażenie, że czasem nie mamy wpływu na tempo zabrudzenia głowicy.
Ciekawe jak sprawdza się system autoczyszczenia w niektorych kamerach.

Pozdrowienia
Ulv

poniedziałek, 17 listopada 2003, 12:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]