Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 w słabym oświetleniu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post w słabym oświetleniu
Spodobała mi się kamera Digital8 z funkcją oświetlacza LED. Szukam podobnej w miniDV, jednak z suchych opisów nie wynika wiele. Jaką tanią kamerę polecacie? Rozumiem że tania kamera nie filmuje dobrze w nocy, ale chciałbym poznać opinie: czego mogę oczekiwać za 2500 PLN. Czy np. przy filmowaniu pokoju oświetlonego tylko świeczką, mam szanse utrwalić cokolwiek poza konturami? Nie ma szans by te funkcje sprawdzić w sklepie (nocą za dobrze pilnują ;) ). Dlatego liczę na opinie użytkowników miniDV.
Czy dodatkowy oświetlacz jest w stanie poprawić cokolwiek?
Czy funkcja Super Night Shot oznacza już to czego szukam, czy tylko namiastkę - przyznam się że "chodzą" za mną Sony DCR-TRV 12E i Panasonic NV-DS60 ew.65

czwartek, 20 listopada 2003, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mialem doczynienia z dwoma rodzajami funkcji "night shot" i mysle ze wiekszosc kamer typu amatorskiego i pol-profesjonalnego oferuje podobne rozwiazania.
1. Obraz "noktowizyjny" - identyczny z tym co mozna zobaczyc na zdjeciach nocnych akcji z Iraku. Pozwala na filmowanie w zupelnej ciemnosci, zazwyczaj doswietla scene wlasnym zrodelkiem podczerwieni. Obraz jest monochromatyczny czarno-zielono-bialy.
2. Obraz "przeswietlony" - kamera jest "zmuszona" do naswietlania kazdej klatki tak dlugo az obraz bedzie prawidlowo doswietlony. Osiagane to jest przez zmiane czasu otwacia "migawki". Tym samym obraz powstaly w ten sposob, gdy scena jest oswietlona tylko swieczka, bedzie wygladal jak stroboskopowy z ta roznica ze wszystko co sie poruszy bedzie nieostre.
Nie znam kamer ktore wymieniasz wiec nie odpowiem co soba reprezentuja. Jednak sadze ze nie powinno sie oczekiwac zbyt wiele od tych kamer. Szczegolnie jezeli chodzi o nasycenie kolorow.

czwartek, 20 listopada 2003, 17:33
Bywalec
Bywalec

Sorry znowu zapomnialem sie zalogowac... oops ;-) ten post powyzej to moj.

czwartek, 20 listopada 2003, 17:35
Nowy
Nowy

"Spodobała mi się kamera Digital8 z funkcją oświetlacza LED."
Mam w miarę tanią Panasonic nv-gs35. Ma on kilkudiodową lampkę doświetlającą. Jak włączasz ją raz, uruchamia się delikatne rozjaśnienie obrazu oraz lampka świeci. Jak wciskasz drugi raz, to już bez tego rozjaśnienia. Jeśli włączysz dodatkowo "zdjęcia nocne", to pokój przy tej delikatnej lampce robi się naprawdę jasny i w miarę kolorowy, z tym, że obraz ma wszystkie wady tej techniki panasonica czyli że obraz statyczny ok (ostrość pewnie tu trzeba ręcznie ustawić!-blee) a obraz w ruchu rozmywa się. Ja bym szukał jakiejś ciężkiej lampy doświetlającej w podczerwieni, ale takie cudo pewnie dużo kosztuje. Panas łapie podczerwień, ale nie znam się na tym. Dałem za nową kamerę miniDV Panasonic nv-gs35 około 1400 zł - sklep wybrałem w http://www.ceneo.pl był to sklep aspio. W ten sposób prawdopodobnie zaoszczędziłem 500 zł.

środa, 8 marca 2006, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam JVC GRD-73 już 2 lata. Moje doświadczenia w tej dziedzinie (nocne ujęcia) to: całkowita porażka, jeśli nie doświetli się dodatkowym źródłem światła. Te tzw. auto light'y i night lihgt'y to tylko jakieś namiastki 'nocnych wspomagań przy kamerowaniu', żeby cokolwiek tylko widzieć. Nie ma mowy o tym, aby przy np. palącej się tylko świeczce, nagrać, żywy, soczysty i kolorowy (bez szumu) obraz. Te ich 'wspomagajki' to tylko gadżety. Za to, jak doświetlisz plan chodźby lampką led np.35-40W, to obraz masz 'żyleta'.
Lampki (nieprofesjonalne) do kamerek można kupić np na allegro do 100 zł.
pamiętajmy - mamy sprzęt amatorski. Dopiero kamery z półki chyba powyżej 10 tys. zł
dają rezultaty poprawne w kręceniu 'nocą'.
to jest moja opinia

pozdrawiam

środa, 8 marca 2006, 19:45
Bywalec
Bywalec

Też mam JVC i nagrywanie przy zmroku już nie mówiąc o nocy to kompletna klapa, tak jak mój poprzednik te ich gadżety nic nie dają, nawet jak się je włączy to obraz jest spowolniony, We wszystkich kamerkach tak się dzieje, czy akurat JVC tak mają ? Ogólnie jestem zadowolony, tylko te nagrywanie po zmroku...

wtorek, 12 grudnia 2006, 10:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]