Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Na co należy zwracać uwagę przy kupnie kamery? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Na co należy zwracać uwagę przy kupnie kamery?
Witam. Wiele jest na tym forum poświęconego miejsca kamerom. Ja jednak chciałbym ugryźć ten temat nie co inaczej. Otóż proszę o pomoc przy wyborze kamery. Proszę nie podawać typów i symboli kamer bo nic mi one nie mówią. O co więc chodzi? Otóż:
-jakie funkcje powinna posiadac kamera
-co musi mieć aby można było z niej zgrywać materiał na komputer w celu montażu i do ewentualnego późniejszego nagrania.
-jakie powinna mieć osiągi techniczne itp.
I najważniejsze nie chodzi mi o kamerę profesjonalną za kilkanaście tysięcy złotych tylko taką do domowego użytku więc nie kombinujcie za bardzo.
Pozdrawiam i licze na podpowiedzi. :D

piątek, 21 listopada 2003, 18:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jeśli chodzi o funkcje to wszystkie mają prawie to samo, każda ma wyjście cyfrowe i analogowe, jeśli chcesz wejścia to jakiś wyższy model, ale ja jak narazie takiej potrzeby nie miałem, zoom wystarczy 10x (każda taki ma lub większy).
-Ręczne ustawianie parametrów się przydaje (w 90% wystarcza automat).
-Do obróbki na komputerze potrzebne jest wyjście dv (ma każda) karta firewire do komputera zwykle już kablem a czasami z legalnym softem do obróki wideo. Jeśli chcesz spowrotem na kasetkę to potrzene jest wejście dv (nie każda ma jw).
-podobno wygodne jest gdy kamera ma osobną kartę pamięci do zdjęć ale ja nie mam problemu z robieniem zdjęć bez tego.
- Jeśli chodzi o osiągi techniczne (do filmowania imienin) to spełnia je chyba każda obecna na ryku kamera.
- No i gwarantem dobrej jakości (choć nie zawsze) jest sprzęt dobrej firmy SONY PANAS... CANON. Niektórzy się z tym nie zgadzają ale większość woli jeździć vw golfem niż ładą samarą, więc coś w tym jest.

100 razy więcej informacji na temat wyboru kamery znajdziesz w tym forum (jakby Ci się chciało). Ja przed kupnem kamery przeczytałem to forum chyba w całości. Dużo pierdół ale też istotnych informacji.

Jeśli ktoś uzna ten wywód za niefachowy to dobrze bo tak miało być (jeszcze długo tak będzie) ale z doświadczenia wiem, że rzucanie cyframi, fachowymi terminami na nic się nie zdaje. I tak nie będziesz wiedział do końca co kupujesz jeśli to twoja pierwsza kamera. W sklepie Ci nikt dobrze nie doradzi bo zwykle się na tym nie znają. Wyciągnij więc średnią z tego forum i kup najdzęściej polecany model. Ja kupiłem panasonica nv-ds60 (też nie świadomie) i trafiłem - jestem zadowolony.

pozdrawiam

Michał

poniedziałek, 24 listopada 2003, 13:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Chyba najmondrzejsze zapytanie i najmondzrzejsza odpowiedź w temacie jaką miałem możność przeczytać na tym forum. Później liczy się tylko kasa jaka chce się na to przeznaczyć i zadowolenie z tego co się kupiło.

wtorek, 25 listopada 2003, 01:36
Bywalec
Bywalec

Sam też po zakupie Panasonica NV-DS 65 teraz siedzę na forum żeby wykorzystać przynajmniej część jej możliwości. Poprzednicy udzielili tobie faktycznie bardzo dobrej rady. W dniu dzisiejszym po użytkowaniu przez ok. 1 miesiąca mojej kamery swierdzam że osobiście zrobiłem drobny błąd. Wbudowany aparat cyfrowy- wg. informacji sprzedawcy robi tzw. stopklatki zapisywane na karcie w rozdzielczości 640x480 i nie ma wbudowanej lampy błyskowej. Zdjęcia o możliwie dobrej jakości wychodzą tylko przy bardzo zaznaczam bardzo dobrym oświetleniu. Za swój sprzęt dałem 3 000 zł i stwierdzam że gdybym mógłó cofnąć czas to kupiłbym coś albo dużo tańszego albo dużo droższego. Tańszy sprzęt posiada wszystkie wyjścia i wejścia jak pisali poprzednicy a pozostałą część pieniędzy przeznaczyłbym na osobny aparat przynajmniej 2 mln piksli. W ten sposób zamknąłbym się w kwocie którą wydałem. Drugie rozwiązanie to zakup kamery o półkę wyżej czyli w przypadku Panasonica 70-tka, która robi zdjęcia a nie stopklatki w wyższej rozdzielczości i ma wbudowaną lampę błyskową. Tylko taki sprzęt (którego nie widziałem w rzeczywistości tylko na reklamówkach) kosztuje wg. oferty Panasonica 6 500zł. Podejrzewam że czytając to wszystko przeżywasz cierpienia "młodego Wertera" ale tak to jest. Pocieszające tylko to że na forum znajdziesz ludzi którzy chętnie ci pomogą wykorzystać to na co zdecydujesz się sam biorąc lub nie pod uwagę rady z forum. Życzę trafnego wyboru !!!

środa, 26 listopada 2003, 13:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]